Test Nokia N-Gage

Drukuj

Nasza redakcja otrzymała do testu połączenie telefonu z mobilną konsolą do gier, czyli urządzenie Nokia N-Gage. Nokia poszukuje ciągle nowych rynków dla swoich produktów, stara się więc rozwijać swoje telefony wielotorowo. Jednym z kierunków rozwoju jest tworzenie telefonów z rozwiniętymi funkcjami rozrywkowymi, które umożliwiają użytkownikom m.in. granie w najnowsze gry, słuchanie muzyki oraz radia. Takim telefonem jest właśnie Nokia N-Gage, która przeznaczona jest przede wszystkim dla młodego odbiorcy. 

W czasie moich osobistych badań marketingowych (specjalnie na potrzeby tego testu) osobom w wieku 12-18 lat ten telefon bardzo się spodobał. Miałem duże trudności żeby w ogóle im go odebrać, by samemu, choć przez chwilę także się nim pobawić. Reasumując, telefon podoba się młodym ludziom, a to właśnie zwykle oni podejmują decyzję o zakupie konkretnego urządzania.

Wygląd

W pudełku wraz z telefonem otrzymaliśmy: zestaw słuchawkowy, lekką ładowarkę podróżną, kabel USB do połączenia z komputerem, kable do podłączenia telefonu ze sprzętem grającym, instrukcję obsługi oraz CD-ROM z oprogramowaniem.
N-Gage ma bardzo charakterystyczny wygląd, stanowiący rozwiniecie modelu 5510. Kształt jest wyraźnie inspirowany wyglądem konsoli do gier. Gry zdeterminowały rozkład klawiszy telefonu. Z tego też powodu mikrofon i głośnik służący do rozmowy zostały umieszczone na górnej krawędzi telefonu, co powoduje, że rozmowę prowadzi się trzymając słuchawkę w sposób prostopadły do linii ucha. Jest to bardzo śmieszne i wiele osób uważało, że żartuję sobie z nich, kiedy pokazywałem im, w jaki sposób należy z tego telefonu dzwonić.

Telefon jest bardzo duży, jego wymiary to 134mm x 70mm x 20mm, przy których waży on 137 gramów. Jest to obecnie jeden z największych telefonów produkowanych przez Nokię. Telefon posiada wymienne panele przedni i tylny, co pozwala na personalizację wyglądu telefonu.
Telefon został wyposażony w 4096-kolorowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 176 na 208 pikseli. Jest to niestety ten sam wyświetlacz, w jaki jest wyposażony, mający już ponad 2 lata, model 7650. Telefon przeznaczony do grania powinien według mnie być wyposażony w ekran wyświetlający co najmniej 65.000 kolorów.

Z lewej strony wyświetlacza został umieszczony manipulator służący do poruszania się w grach oraz po menu telefonu. Poniżej znalazły się klawisze szybkiego dostępu do odtwarzacza multimedialnego, radia oraz spisu funkcji.
Po prawej stronie umieszczono klawisze numeryczne, które bardzo dobrze sprawdzały się przy wpisywaniu numerów, tekstów, jak również podczas grania. W grach najczęściej wykorzystywane są klawisze 5 i 7. Poniżej wyświetlacza znalazły się klawisze o dynamicznie przypisywanych funkcjach., a powyżej klawisze zielonej i czerwonej słuchawki. 

Na dolnej krawędzi telefonu znajdują się dwa wejścia typu mini-jack służące do podłączenia zestawu słuchawkowego. Zestaw jest podłączany do obu gniazd, żeby ich nie pomylić wtyczki i gniazda zostały zaznaczone różnymi kolorami. Na lewej krawędzi znajduje się złącze USB do połączenia z komputerem, obok niego zaś głośnik wykorzystywany przy funkcjach głośno-mówiących.

Bateria

Po zdjęciu tylnego panelu dostrzegamy poza baterią, złącze na kartę SIM oraz port na karty MMC. Telefon obsługuje karty MMC/SD o pojemności do 128 MB. W postaci kart MMC są także sprzedawane gry przeznaczone dla tego telefonu. Najczęściej zajmują one jedynie część pamięci takiej karty, reszta natomiast może być wykorzystana przez użytkownika. Aby zmienić kartę MMC konieczne jest wyjęcie baterii, a tym samym wyłączenie telefonu, nie ma możliwości wymiany karty "w locie", co jest dość uciążliwe, szczególnie jeśli posiadamy dużo gier, w które lubimy grać.

Telefon jest wyposażony w niewielkich rozmiarów baterię o symbolu BL-5C. Jest to bateria litowo-polimerowa o pojemności 850 mAh.
Według producenta telefon powinien działać bez ładowania nawet do 175 godzin. W naszym teście maksymalny czas pracy słuchawki wynosił ponad 65 h. Jednakże przy bardzo intensywnym użytkowaniu polegającym na słuchaniu radia i MP3 oraz graniu w gry, telefon rzadko wytrzymywał bez ładowania 24 h.

Menu

Menu telefonu jest oparte na platformie Series 60, i jest takie same jak w modelu Nokia 7650. Inne telefony wyposażone w podobne menu to Nokia 3650 oraz 6600. Układ menu jest bardzo klarowny i intuicyjny. Główne menu składa się z 9 podmenu, w których zostały zgrupowane najważniejsze funkcje. Pozycje w menu mogą być wyświetlane w postaci ikon lub listy funkcji. Wygodę korzystania z menu powiększa jeszcze specjalny manipulator, dzięki któremu można się po nim poruszać sprawnie i szybko. Telefon korzysta także z dobrze znanego z telefonów Nokia systemu profili określających sposób informowania o połączeniach w danym otoczeniu.

Wiadomości

Telefon obsługuje standardy SMS, MMS oraz posiada wbudowanego klienta poczty elektronicznej. Dodatkowo możemy skorzystać z innych aplikacji komunikacyjnych napisanych dla systemu Symbian 60. Ja osobiście korzystałem z komunikatora Tlen Mobile, który jest komórkowym odpowiednikiem Tlena. 
Telefon bez problemu odbierał i wysyłał wiadomości MMS w sieci Plus GSM. Trochę brakowało mi w nim wbudowanej kamery, ale jej brak nie jest bardzo dokuczliwy. Podobnie dobrze sprawował się wbudowany klient e-mail, którzy umożliwia zdefiniowanie kilku skrzynek pocztowych POP3 lub IMAP4.
Telefon umożliwia wprowadzanie długich wiadomości SMS, które są później dzielone przez telefon na mniejsze. Wprowadzania ich następuje z wykorzystaniem polskiego słownika T9. Dodatkowo użytkownik może także skorzystać z szablonów gotowych wiadomości lub takie szablony edytować.


Pamięć

Telefon posiada 4 MB wbudowanej wewnętrznej pamięci, z których 3,4 MB mogą być wykorzystywane przez użytkownika do przechowywania kontaktów, wiadomości, obrazków, dźwięków, gier i aplikacji. Telefon może zapisać tyle kontaktów ile zmieści się w jego pamięci. Każdy kontakt może zawierać imię i nazwisko osoby, nazwę firmy, adres, adres e-mail oraz kilka różnych numerów telefonów. Można także edytować nazwy pól w książce, co powoduje, że można ją przystosować do własnych potrzeb. Każda pozycja z książki może należeć do jednej z grup użytkowników, która posiada wlany dzwonek nadejścia połączenia. 20 pozycji z książki może być także wybieranych głosowo.
Bardzo interesująca wydała mi się funkcja pozwalająca na robienie zrzutów ekranu w czasie pracy telefonu, także podczas grania w gry. Obraz taki jest zapisywany w pamięci telefonu i może być później wykorzystany jako tapeta lub wysłany MMS-em. 

Gry i aplikacje

Telefon ten został stworzony dla gier. Gry do telefonu dostarczone są na kartach MMC. Są to gry przeznaczone na platformę Symbian 60. Gry na tego typu platformę są dostarczane przez większość działających aktywnie na rynku producentów gier. 

O tym, że są to gry o bardzo dobrej grafice i oprawie dźwiękowej może przekonać się każdy, kto zagra w taką grę po raz pierwszy. Ja wraz z telefonem otrzymałem do testów dwie gry firmy SEGA: Puyo Pop oraz SonicN. Pierwsza z gier była odmianą sławnego Tetrisa, a druga to typowa platformówka. Obie gry są kolorowe i pełne miłych dla oka efektów. Obie gry wciągnęły też bardzo moich młodych testerów, których trudno było od nich oderwać. Na platformę Symbian 60 powstają coraz to nowe gry - interesujące są szczególnie "mobilne" odpowiedniki skomplikowanych gier znanych z PC, jak np. Tomb Raider czy zapowiadana FIFA 2004.

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami gier, to zamiast nich możemy na telefonie uruchamiać aplikacje. Najczęściej są to niewielkie programy wykonujące mniejsze lub większe, ale najczęściej bardzo pożyteczne, zadania. Mnie najbardziej przypadł do gustu "wykrywacz kłamstw", czyli program Agile Lie Detector. Jest to program, który mierzy napięcie w glosie mówiącej osoby i ocenia czy mówi ona prawdę czy kłamie (nie zdziwiłbym się gdyby taką aplikację miał w swoim telefonie poseł Rokita).

Odtwarzacz MP3 i radio

Wbudowany odtwarzacz MP3 umożliwia odsłuchiwania muzyki w formacie AAC lub MP3. Advanced Audio Coding (AAC) to nowy standard kodowania stworzony przez Dolby, AT&T oraz Sony. To nowa generacja mp3 pozwalająca na uzyskanie tej samej jakości dźwięku, jak w przypadku jej poprzedniczki, przy wykorzystaniu mniejszej ilości pamięci dyskowej. AAC pozwala na uzyskanie jakości bliskiej jakości płyty CD już przy konwersji 64 kBit/s. Format ten umożliwia 22,5-krotna kompresję objętości plików dźwiękowych, powodując, że na karcie o pojemności 32 MB można zmieścić 64 minuty muzyki. Jakość dźwięku tak przetworzonych plików muzycznych rzeczywiście subiektywnie nie różni się od jakości muzyki z płyt CD i dla mnie była ona wystarczająca. Do kodowania muzyki w formacie AAC służy dostarczony wraz z telefonem program Nokia Audio Manager.

Aby słuchać muzyki należy dokupić dodatkowo kartę MMC, ponieważ standardowo telefon wyposażony jest jedynie w 4 MB wewnętrznej pamięci. Telefon obsługuje wyłącznie karty o pojemności 32, 64 i 128 MB.

Na uwagę zasługuje funkcja nagrywania dźwięków. Telefon pozwala na nagrywanie w postaci plików AAC muzyki lub dźwięku z radia, mikrofonu lub dźwięku "dostarczonego" do telefonu poprzez wejście line-in. Wraz z N-Gage otrzymujemy kabel, który umożliwia podłączenie do telefonu dowolnego źródła dźwięku. Jakoś nagrań jest bardzo dobra, a ich długości jest ograniczona jedynie ilością wolnego miejsca na karcie.
Radio umożliwia słuchanie dowolnych stacji na falach ultrakrótkich. By móc to robić, konieczne jest jednak podłączenie do telefonu zestawu słuchawkowego, który służy w tej sytuacji jako antena. Telefon umożliwia zapisanie w pamięci 20 stacji. W Warszawie, gdzie przeprowadzany był test, jakość odbieranego sygnału radiowego była bardzo dobra, nie było żadnych problemów z większością stacji. Jednak w miejscach bardziej oddalonych od nadajników sytuacja może być gorsza. 

Połączenie z komputerem

Łączenie telefonu z komputerem następuje przez złącze USB. Po podłączeniu tego kabla system Windows XP od razu umieścił ikonę N-Gage w menu Mój komputer jako oddzielny wymienny dysk.
Do synchronizacji kontaktów, kalendarza, instalacji aplikacji oraz do konfiguracji ustawień telefonu służy program Nokia PC Suite for N-Gage. Jest on dostarczany wraz z telefonem na płytce CD. Aby korzystać z tego programu należy podłączyć telefon przez złącze USB, port podczerwieni lub Bluetooth. Telefon może także służyć jako modem GPRS dla połączenia z Internetem. 

Podsumowanie

Reasumując, muszę stwierdzić, że Nokia N-Gage to bardzo solidny i dobrze skonstruowany telefon. Został on stworzony dla specyficznej grupy odbiorców - zamożnych nastolatków, którzy chcą mieć telefon działający także jako konsola do gier oraz narzędzie codziennej rozrywki. Telefon wzbudził ogromny entuzjazm wśród młodych "testerów". Kilku moich starszych znajomych także bardzo polubiło ten telefon.

W najnowszej promocji w sieci Media Markt telefon ten kosztuje 1499 zł, i jest to suma dość duża jak na telefon komórkowy. Warto jednak zdać sobie sprawę, że N-Gage to połączenie telefonu, konsoli do gier oraz odtwarzacza MP3. Jeśli zsumować ceny tych trzech urządzeń kupowanych oddzielnie to wyjdzie nam suma zbliżona do ceny nowej Nokii. I tak to należy tłumaczyć rodzicom przed zbliżającą się Gwiazdką...

Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 10
Drukuj

Komentarze / 146

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mushroom pisze: 2003-11-24 11:58
  za 1499 zl an gwiazdke to bym sobie wymyslil cos o wiele lepszego niz ta konsola. Pzeciez za to mozna kupic juz spoko kompa ( bez monitora wprawdzie) . Z drugij strony na pewno ktos to kupi . Mi osobiscie ten " telefon " nie przypadl do gustu i uwazam ze jest to zbyteczny bajer.
  0
 • Users Avatars Mini
  p900 pisze: 2003-11-24 12:09
  a p900 i tak lepsze
  0
 • Users Avatars Mini
  windu pisze: 2003-11-24 12:10
  mushroom* dokladnie,zgadzam sie z Toba.Troche za droga ta zabawka.Poza tym bardziej mi sie podoba 6600 od N-Gage,ale coz pewnie jestesmy juz za starzy i nie dla nas ta konsola.
  0
 • Users Avatars Mini
  Eryk pisze: 2003-11-24 12:29
  wolałbym PS2 i komóre
  0
 • Users Avatars Mini
  mlukas pisze: 2003-11-24 12:58
  kwestia gustu, mi osobiście nie podchodzi,ale napewno rozwiązanie nowatorskie które zdobędzie rzesze fanów
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartplus pisze: 2003-11-24 12:59
  N-Gage to zabawka dla młodych :) Cena wysoka, za tą cenę lepsza byłaby już PS2, ale jeżeli ktoś lubi takie "zabawki" i ma pieniądze to pewnie sobie kupi N-Gage. Ekran powinien mieć 65 tys. kolorów a nie 4096.
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2003-11-24 13:44
  Nie wróżę mu popularności.
  0
 • Users Avatars Mini
  rulez pisze: 2003-11-24 13:46
  Nie w Polsce ...
  0
 • Users Avatars Mini
  Czerstwy pisze: 2003-11-24 14:24
  4096 kolorów - Żenada!!! To ma byc konsola?
  0
 • Users Avatars Mini
  adick pisze: 2003-11-24 14:33
  Jak ktoś lubi się bawić, ma dużo pieniędzy i nie chce nosić przy sobie Game Boya i komóry - to proszę bardzo. Ale jako telefon dość niewygodne i duże. A te 4MB pamięci... To ja mam w swoim prawie 2. No ale nie mogę mmc... Fajne zabawka, ale czy potrzebna...
  0
 • Users Avatars Mini
  light7 pisze: 2003-11-24 14:49
  Jezeli ktoś potrzebuje konsoli do gier i odtwarzacza Mp3 to jest to model dla niego, chociaż cena jest trochę za wysoka. Dla zwykłego użytkownika są to niepotrzebne bajery.
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2003-11-24 15:08
  1499 to duzo, ale w Media Markcie! W promocjach pewnie bedzie za 299. Jak mozna porownywac n-gage z p900? To tak jak porownywac Golfa Kabrio z Jaguarem. Jedno do Funu, drugie do prestizu i niesamowitych osiagow. A telefon bylby fajny, gdyby nie jego mase malych i wiekszych wad: slaby ekranik, slaba bateria, fatalny sposob zmiany kart mmc... Czy nadal brak mozliwosci pokazywania czasu polaczenia podczas trwania tegoz? Czy nadal brak mozliwosci pikania co minute? Czy nadal brak automatycznej klawiatury? Czy nadal brak mozliwosci wylaczenia dzwonienia bez odbierania telefonu? Mam nadzieje ze choc czesc niedociagniec poprzednikow w n-gage w koncu poprawiono.
  0
 • Users Avatars Mini
  Slayer pisze: 2003-11-24 15:11
  W życiu bym jej nie kupił. Po co jakieś gierki na odzielnych kartach. Nie wystarczą już gry java? A jeżeli ktoś potrzebuje phona do słuchania radia czy Mp3 to proponowałbym mu bardziej 3300. Mniejsza,mniej waży i jest trochę tańsza. Pzynajmniej nie trzeba do 3300 dokupywać karty żeby cieszyć się pełnią odtwarzacza. Jednym słowem N-Gage to zbędny bajer.
  0
 • Users Avatars Mini
  gosc pisze: 2003-11-24 15:15
  Lipa :-( Wielka krowa, gry owszem ok ale planszowe, 2d, 3d na tym ? :) bez jaj pixeloza i ekran za maly by cokolwiek widziec... idzcie do MM i sie pobawcie, gie widac w TR, z lupa biegac nie bede a i tak za maly ekran by uchwycic wszystki detale, woda.. woda wyglada jak niebieska ciecz na ktorej plywaja male kry lodowe :)) Niestety ale przywyklem do lepszej grafiki juz. No i juz złamali zabezpiecznia, kto chce ten kupi ale maly mp3 player z 10Gb pamieci kosztuje 1/2 tego...
  0
 • Users Avatars Mini
  damianlife pisze: 2003-11-24 15:24
  nawet fajne podoba mi się
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2003-11-24 15:24
  Jest fajny,za 800 biore nawet zara :D
  0
 • Users Avatars Mini
  McDriver pisze: 2003-11-24 22:23
  Za ok. 1500 zł mozna sobie kupic konsole(np. PS2 XBOX) i conajmniej 4 gry, jak to sie mówi : Decyzja należy do Ciebie !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-11-24 15:38
  Nie wróżę temu modelowi przyszłości. Główną przeszkodą w dotarciu do szerszej rzeszy odbiorców będzie wysoka cena gier do niego przeznaczonych, jak i samego aparatu. Nokia N-Gage to droga zabawka dzieciaków, które posiadają bogatych rodziców.
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2003-11-24 15:53
  Spoko fon, do takiego wielofunkcyjnego urządzenia brakuje tylko aparatu fotograficznego, ale ona nie została stworzona w tym celu! No i jest trochę za droga!
  0
 • Users Avatars Mini
  skak_un pisze: 2003-11-24 16:05
  bleee... jakbym wygrał w totka i nie miał co z kasą robić to bym to kupił młodszemu kuzynowi.. ale tak - ani porządna konsola ani porządny telefon. ot taki bajer.
  0
 • Users Avatars Mini
  wsxzaq pisze: 2003-11-24 16:07
  przetestujcie se t610
  0
 • Users Avatars Mini
  mirano pisze: 2003-11-24 16:10
  screeny z gierek dozuccie!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Rokita poseł pisze: 2003-11-24 16:27
  mam taka aplikacje!!!!! rywin kłamie !!!! hahahah mam ngage nie długo bedzie test noki 6600
  0
 • Users Avatars Mini
  zimnym_okiem pisze: 2003-11-24 17:27
  "Z tego też powodu mikrofon i głośnik służący do rozmowy zostały umieszczone na górnej krawędzi telefonu, co powoduje, że rozmowę prowadzi się trzymając słuchawkę w sposób prostopadły do linii ucha. Jest to bardzo śmieszne i wiele osób uważało, że żartuję sobie z nich, kiedy pokazywałem im, w jaki sposób należy z tego telefonu dzwonić." no lwasnie... dzwonil ktos z tego czegos? to totalna porazka. tak niewygodnego telefonu dawno nie mialem w reku. nokia po raz kolejny dala d.....y. po co bylo mydlic oczy, ze to bedzie telefon. jak chcieli zrobic konsole to bylo do razu tak mowic prosto z mosto. problem polega na ty, ze ani to telefon, ani konsola (zreszta z przenosnymi konsolkami nie ma zadnych szans). potwierdzaja to dotychczasowe wyniki sprzedazy. totalna klapa. bye bye nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2003-11-24 17:43
  Właśnie,co za z d*** sposób trzymania?? Im się chyba nudzi skoro najpierw robią podobne Nokie ze zmienioną obudową a teraz to. Ehhh...Fajnie jakby wyszła jakaś Nokia N-Gage+ z kamerą i aparatem cyfrowym, z 65 tysiącami kolorów, oraz z normalnym trzymaniem tej cegły w dłoni.
  0
 • Users Avatars Mini
  al pisze: 2003-11-24 17:49
  dalibyscie screenshoty z tombraidera!
  0
 • Users Avatars Mini
  zimnym_okiem pisze: 2003-11-24 18:10
  @al gralem w TB na n-gage i nic specjalnego. raczej srednio mi sie gralo. grafika byla obrabiana raczej "ospale". owszem bylo to jako tako plynne, ale spodziewalem sie czego lepszego. moze z innymi grami bedzie lepiej. aha... pomimo, ze klawisz kierunkow jest fajnie zaprojektowany to pomimo tego, jest malo precyzyjny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Caspianek pisze: 2003-11-24 18:14
  JAK JUZ WSPOMNIALEM WCZESNIEJ CALY SWIAT BIERZE UDZIAL W JEDNEJ WIELKIEJ AKCJI BETA TESTOWANIA KONSOLOFONU. JESLI SIE PRZYJMIE TO BEDZIE NASTEPCA JESLI NIE TO BAJ BAJ N-GAGE!!! TYMCZASEM PO MIESIACU N-GAGE'A NA RYNKU HAKERZY ZLAMALI KOD I NA NECIE SA JUZ ROMY GIER NA N-GAGE. ALE TO MALO GRY TE ZOSTALU URUCHOMIONE NA INNYCH TELEFONIACH Z SYMBIAN OS. PATRZE TAK NA SWOJA NOKIE 3650 I SMIEJE SIE. TAKI SAM WYSWIETLACZ, TAKI SAM OS, TAKA SAMA BATERIA TOZ TO CHYBA TAKIE SAME TELEFONY Z TA ROZNICA ZE JEDEN JEST MUZYCZNY A DRUGI FOTOGRAFICZNY. NO BO JAKIM CUDEM NOKIA 3650 W DETALU KOSZTUJE 2500A N-GAGE 1500??!! CUS W TYM JEST.... POZDRAWIAM, CAS :)
  0
 • Users Avatars Mini
  eXiDe pisze: 2003-11-24 18:15
  A dla mnie to zabawka, jak wspomniałem wcześniej.
  0
 • Users Avatars Mini
  JuveFan pisze: 2003-11-24 19:00
  hm..jak na telefon to paskudne, jak na mp3 player to za duze a jak na konsole to nieporozumienie... Nie lepiej kupic GBA + nagrywarka cartow jako konsola, jakiegos pendrive'a z playerem jako mp3 grajka i wziasc jakiegos fona z promocji operatorow? Ehh..jak dla mnie to strata kasy...
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2003-11-24 19:32
  hyhy to jest lux :Agile Lie Detector -wykrywacz klamst ja pier..! :DD
  0
 • Users Avatars Mini
  9876 pisze: 2003-11-24 19:43
  uuu wiecej wad niż zalet- wielki okropnie, słaby wyświetlacz, słabiutka bateria, i brak prostego dostepu do kart pamięci.. ale rozumiem że to prototyp jesli chodzi o telefony tego typu
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2003-11-24 20:24
  W teście nie było wzmianki o Javie więc czy to w ogóle jest?? Przydałaby sie obsługa kart MMC 1 GB aby mieć możliwość pomieszczenia kilkudziesięciu gier i muzy na jednej karcie. 128 MB to nie jest wielka rewelacja.
  0
 • Users Avatars Mini
  Poke pisze: 2003-11-24 20:58
  Tragedia. I czy mnei wzrok nei myli: aby zmienic gierke musze go rozkrecic?!
  0
 • Users Avatars Mini
  chavez2 pisze: 2003-11-24 21:29
  Niestety musze sie zgodzic z wiekszoscia. Ten fon to ani nie telefon ani konsola ani tez odtwarzacz ale do tego wszystko zmierza. Do tworzenia urzadzen wielofunkcyjnych. Narazie nie posiadamy na tyle rozwinietej techniki, zeby zadowolilo to wszystkich ale kto wie co bedzie za pare lat. Narazie musze powiedziec, ze wole odtwarzacz MP3, GBA i jakis fon niz to. Jeszcze nie teraz ale poczekamy cierpliwie to kto wie...
  0
 • Users Avatars Mini
  AreCheck pisze: 2003-11-24 21:53
  4096 kolorów dla konsoli?! Chyba A500 miała tyle w trybie HAM (dla znawców ;-)). Poza tym wszystko jakieś takie ubogie (szczególnie za tą cenę). Tak jak już wielu zauważyło - ni pies, ni wydra. Czekam na N7700 - wedle zapowiedzi wymiata. Na razie zamieniam Nokię na Siemensa.
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-24 23:44
  Zgodze sie z kims kto wczesniej pisal, ze to betatesting komorki-konsoli, i ze jak sie nie sprawdzi to bedzie baj baj dla konsol-komorek. Faktycznie N-Gage jest zwykla nokia series 60, tyle ze z innym ukladem klawiszy i odtwarzaczem mp3 [a to nie problem dodac jezeli urzadzenie ma procesor 104MHz i sytem operacyjny]. Czytnik kart jest skopany to fakt. I uwaga do osob ktore chcac wyswietlacz 64k kolorkow, gdyby to cacko mialo taki wyswietlacz nie kosztowaloby tyle ile kosztuje[a duzo zalezy od jakosci wyswietlacza nie tylko od jego kolorow, a temu nie mozna nic chyba zarzucic]. Cena 1500 zita za to urzadzonko, jest cena nie obejmujaca doplaty opa, wiec mysle ze w promocji [pomijajac to co era zrobila teraz] telefon pojawi sie za jakas normalna cene. Podsumowujac, Nokia zrobila tani series60, nadajacy sie dla nastolatkow do grania, jak narazie tylko dla bogatych nastolatkow.
  0
 • Users Avatars Mini
  filips90 pisze: 2003-11-24 23:53
  nie wiem kto to nazwał telefonem, to taka dziwna krzyżówka za sporą kasę w której możliwość telefonowania to dodatek
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-24 23:55
  A dla ludzi ktorzy chca kombajna w komorce, i normalnych rozmiarach polecam 6230, ciekawe tylko jaka bedzie cena hehehe. Biorac pod uwage ze 7210 nie spadla chyba ponizej 700-800 zyli, i to po jakim czasie, z 6230 pewnie bedzie podobnie, wg nokii to referencyjne urzadzenie drugiej genereacji series 40.
  0
 • Users Avatars Mini
  samonat pisze: 2003-11-25 00:55
  a ja se kupie bo tutaj w sklepie kosztuje 199$ plus podatek HA HA HA
  0
 • Users Avatars Mini
  jj pisze: 2003-11-25 01:15
  Jedzie mi tu tekstem sponsorowanym i to mocno. Zapomnieliście dodac że telefon wiesza się, ma mase niedociągnieć konstrukcyjnych i powinna być to beta, a nie gotowy produkt dla klienta
  0
 • Users Avatars Mini
  wy pisze: 2003-11-25 05:02
  ten telefon jest O.K i Coool
  0
 • Users Avatars Mini
  carnil pisze: 2003-11-25 09:33
  Test jest do bani. Zastanawiam się czy autor miał ten telefon w ręku czy opisuje to co wyczytał na innych stronach. Połączyć to urządzenie z komputerem można wyłącznie przez Bluetooth jeśli chodzi o synchronizacje. USB służy tylko i wyłącznie do przegrywania plików. Mam ten telefon od premiery i jest świetny. Rozmawia się z niego wbrew pozorom bardzo wygodnie. Jakość dzwięku w słuchawce jest bardzo dobra. Zestaw głośnomówiący mógłby mieć lepszą jakość ale nie można mieć wszystkiego. Gry rzeczywiście są już na sieci więc mam je wszystkie. Prezentują się całkiem nieźle. Uważam, że za tę cene telefon ma szanse przyjąć się w Polsce.
  0
 • Users Avatars Mini
  maras pisze: 2003-11-25 10:47
  ***Voyagerek*** MMC 1GB hehe a gdzie taką kupisz??? dla kart MMC maksymalna pojemność to własnie 128 MB (chyba że ostatnio coś się zmieniło) to nie SD czy MemoryStic. ****Caspianek**** przeiceż noka juz od dawna sprzedaje praktycznie ten sam model tylko że w kilu odmianach, inna obudowa, tu dadzą radio, a tu nie dadzą ale zato dadzą BT i już jest nowy model
  0
 • Users Avatars Mini
  Zdziwiony dogłębnie pisze: 2003-11-25 13:08
  oo... cenzurka sie rozwija... To nawet nie umiecie poprawić elementarnych błędów, tylko komentarze usuwacie?? Pytam po raz kolejny - CO TO JEST SYMBIAN 60 i dlaczego to się znalazło w N-gage, skoro ani Nokia ani konsorcjum Symbian czegoś takiego nie robią??? Jeżeli nie macie o czymś zielonego pojęcia, to nie piszcie...
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-25 16:44
  zdziwiony : chodzi o system operacyjny symbian 6.0, a po co sie znalazlo ? ano po to zeby mozna bylo pisac na to aplikacji w c++ a nie tylko w javie. No i [moim zdaniem] odtwarzac mp3 i inne bajery latwiej dodac do kombajna ktory jedzie na systemie operacyjnym i ma 100Mhz proca :]
  0
 • Users Avatars Mini
  maras pisze: 2003-11-25 17:09
  drogi szpiegu. Plartoforma series 60 (licencja NOKI) a Symbian v6.0 a w zasadzie w Ngage v6.1 to są mimo wszysto różne sprawy. Nie zrozumiałeś kwestii "zdziwiony dogłębnie" wskazał błąd , GSMonLine zamiast ten błąd poprawić, bezszczelnie stosuje cenzurę i kasuje jego posty. Żadna to nowina bo zachowanie adminów tego portalu często pokazuje ich niekompetencje i brak wychowania. Zresztą mój post też pewnie zniknie niedług - ponieważ na tym portalu niedopuszczalne są zadne krytyczne uwagi wobec wszechmogacego ADMINA.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kowal pisze: 2003-11-25 17:45
  MI sie ta nokia podoba i mam zamiar kupic sobie apropo kupna gdzie ja mozna kupic najtaniej?
  0
 • Users Avatars Mini
  Zdziwiony dogłębnie pisze: 2003-11-25 18:29
  szpieg: jak to już maras wytłumaczył, nie istnieje takie coś jak Symbian 60. Istnieje system operacyjny Symbian oraz nakładka na niego - series60. Nakładka jest odpowiednikiem API z peceta. Stąd program musi być pisany pod odpowiednią nakładkę, inaczej nie będzie działał. Taka Nokia 6600 ma prawdopodobnie Symbiana 7 (prawdopodobnie, bo Nokia się na razie nie przyznała co tam dokładnie jest). Czyli ten sam system co w P800. Jednak soft z P800 nie pójdzie, nawet jakieś "Hello world", ponieważ P800 ma nakładkę UIQ, a nie series60. To jest elementarz - właściwie to powinien wiedzieć użytkownik, choć brak tej wiedzy możnaby mu wybaczyć. Brak tej wiedzy w (za przeproszeniem) wortalu, jest niewybaczalny. Chyba, że to jest wortal dla rolników albo matek karmiących.
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-25 19:15
  zdziwiony : nie wiem czy zauwazyles ale napisalem nie symbian 60, a symbian 6.0 a to chyba roznica, wiem ze cos takiego jak symbian 60 nie istnieje co do 6600 to nie wiem czy nokia sie nie przyznala bo nzalazlem cos takiego przy opsie 6600 : Enabling technologies Java MIDP 2.0, Symbian OS v7.0s :P poza tym nie ingerowalem w to co mowiliscie, myslalem ze zdziwiony po prostu machnal sie z kropka czy cos w tym rodzaju....
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-25 19:20
  maras : przyznaje sie ze nie zalapalem zdziwionego, po prostu nie zauwazylem literowy w tekscie, faktycznie jezeli tam jest symbian 60 to niezle jaja hihihihi, a usuwanie postow uwazam za karygodne, admin jest bogiemi moze wszsytko , ale postow usuwac nie powinien.
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2003-11-25 19:23
  ten telefon to zagadka ma on wysadowac co ludzie mysla na temat takich kombajnow mnie osobiscie na niego nie stac przy tych cenach co sa teraz ale tez nie zachwycil niczym zebym mial na niego zbierac ocena 3 bo dzwoni i odbiera polaczenia oraz wysyla sms a wiec podstawy sa
  0
 • Users Avatars Mini
  maras pisze: 2003-11-25 20:07
  wiesz szpiegu ja naprzykład mam zablokowany od roku dostęp do swojego konta "Maras" na GSMonline (istnieje od 2001r), ponieważ admin zmienił na nim hasło. a to dlatego że ośmieliłem się go skrytykować po tym jak zaczął kasować moje posty według własnego widzimisie. Własnie z powodu takich zachowań adminów wielu userów z którymi można było sobie rzeczowo podyskutować już nie korzysta z tego portalu.
  0
 • Users Avatars Mini
  szpieg pisze: 2003-11-25 21:20
  maras: a podobno mamy wolnosc slowa w naszym kraju ;/ niedlugo zostanie juz tylko uciekanie za granice, jak emigracja, kruca fixx a co do rzeczowych rozmow, orientuje sie moze ktos jakie procki wsadzaja do siemensow i motoroli ?
  0
 • Users Avatars Mini
  S1ara pisze: 2003-11-25 22:42
  Juz wole ps2 i p900 :-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  samonat pisze: 2003-11-29 15:42
  kupilem ten telefon i jest bajerowski. Troszke problemow mam z doczytaniem sie czy musi byc w telefonie karta pamieci zeby sie skomunikowal z komputerem? instrukcje mam po angielsku a niestety ni w ząb nie znam tego jezyka. W usa N-gage jest dostepny w cenie 299$ ale w sklepach z grami mozna go kupic za 199$ i dają do tego 3 gry gratis. Jesli ktos wie to napiszcie czy mozna w nim zmienic jezyk na polski bo w moim jest tylko ang. franc. i espaniol
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2003-12-02 19:41
  Bawiłem się nią dzisiaj i musze powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Fajne gry są na N-Gage, nie to co Java. Ale czy J2ME jest w tym fonie?? Jakoś nie zauważyłem żadnych aplikacji....:|
  0
 • Users Avatars Mini
  rgumkowski1 pisze: 2003-12-03 11:49
  Telefon, tylko dla ludzi młodych ( i bogatych). Co lubią nachalnie słuchać muzyki i grać.
  0
 • Users Avatars Mini
  rgumkowski1 pisze: 2003-12-03 11:52
  Ogólnie rzecz ujmując, "bajerancka drożyzna" !
  0
 • Users Avatars Mini
  chairles pisze: 2003-12-03 17:07
  co do ceny gier ,ten telefon juz zostal dawno spiracony ,najciekawe jest to ze gry z n-gage mozna uruchamiac na innych telefonach oczywiscie odpowiednio mocnych.
  0
 • Users Avatars Mini
  k-a-d-i pisze: 2003-12-05 13:11
  Juz odpalili te gierki na Siemensie SX1
  0
 • Users Avatars Mini
  ka)v(cio pisze: 2003-12-07 16:53
  *Zdziwiony dogłębnie* & *maras* ciekawa dyskusja na temat nazwy platform na jakich pracują niektóre słuchawki NOKIA. Teraz was zaskoczę... otóż na swojej oficjalnej polskiej stronie NOKIA informuje, że jej słuchawka 6600 pracuje pod kontrolą platformy 60 Symbian. Zaś w 9210i oprogramowanie stanowi 80 Symbian. Niezależnie od "waszej prawdy" NOKIA tak nazwała oprogramowanie implementowane w swoich aparatach. W każdym razie to nie autor recenzji zrobił z siebie idiotę.
  0
 • Users Avatars Mini
  S1ara pisze: 2003-12-08 21:12
  Wszystko OK tylko jeszcze brakuje mi aparatu cyfrowego
  0
 • Users Avatars Mini
  MisiekM pisze: 2003-12-12 22:21
  Mi się ten telefon bardzo podoba.Taki fajny bajer.Jest w nim to o co mi najbardziej chodzi w tego typu zabawkach czyli:gry,mp3 oraz możliwość dokupienia softu np.z gps,pilot itp. Podoba mi się również to że Nokia do tego modelu daje w zestawie też kable do podłączenia pod komputer i pod wierze. Dla mnie jest cool.Niedługo gwiazdka :D
  0
 • Users Avatars Mini
  keredam pisze: 2003-12-15 17:06
  Fajny telefon, ale trochę wieeelki !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2003-12-19 20:07
  N gare jest ok ale za duzy i maly wyswietlacz.
  0
 • Users Avatars Mini
  golebiu pisze: 2003-12-19 22:28
  juz lepiej kupic game boya bo przez to sie nawet gadac nie da
  0
 • Users Avatars Mini
  golebiu pisze: 2003-12-20 23:21
  jak na tym pisac sms-y?! albo najlepiej jak dzwonic?! gdzie sie do ucha przyklada? jak to musi przypalowo wygladac :o
  0
 • Users Avatars Mini
  hania_sz-n pisze: 2003-12-21 09:38
  Telefon ma zdecydowanie za słabą baterię, przy dłuższym graniu jej praca znacznie się skraca! A pozatym jest za duża!
  0
 • Users Avatars Mini
  future pisze: 2003-12-24 21:58
  no taka sobie komorka osobiscie jak dla mnie to troche przedobrzyli z tymi grami :P SpryCiule :D
  0
 • Users Avatars Mini
  michas pisze: 2003-12-26 15:03
  A pieprzycie..... fajny telefon nawet jak na swoje mozliwosci troche tani :__ a wyswietlacz to chyba normalne ze 4096 kolorkow bo przeciez nie gra sie 15minut tylko jak sie juz ktos zassa to na 2 godzinki a wiadamo ze im mniej kolorow tym bateria mniej cierpi,
  0
 • Users Avatars Mini
  Kulka pisze: 2003-12-26 16:25
  michas nie pierdol! co ty wiesz o graniu. jak można grać np. w TB na czymś takim!! widziałem N-gage, grałem na N-gage i muzy na niej słuchałem bo ją miałem!!zamieniłem się na Sagema my-X6 i 1000pln. jestem bardzo zadowolony bo tel leprzy a i monitor 21' se kupiłem jak troche dołożyłem i jestem za dowolony bo tamten fon to wielkie gówno!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  binek pisze: 2003-12-27 04:07
  wole swojego gba_sp z flashem i moge grac w co chce i ekran mam wiekszy, na dluzej mi starczy, wyswietla wiecej kolorow, konsola jest popularna, jest duzo gier duzo moge jeszcze wymieniac ale pozno juz i nie chce mi sie do pieca dorzucac :P
  0
 • Users Avatars Mini
  rhornica pisze: 2003-12-28 16:14
  A to w ogóle jest do dzwonienia?Ja nieógłbym chodzić tak po mieście.Przecież to do komórki nie podobne.Jak ktoś chce grać to niech sobie kupi komadore i reza na niej.Narazie.Pozdrowienia wszystkim śle!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  xslimakx pisze: 2003-12-31 12:39
  jak dla mnie - super. Tylko ze nie mam tyle kasy... ale moze kiedys :]
  0
 • Users Avatars Mini
  sebastiank pisze: 2004-01-10 11:17
  ciekawe czy z nią nie będzie jak z 5510?.....
  0
 • Users Avatars Mini
  boris pisze: 2004-01-12 11:45
  wszystkich fanow gba pragne poinformowac ze na n-gage chodzi emulator gba, zx spectrum, nesa i c64. do tego emame. razem daje to ladnych pare tysiecy gier. dodajcie do tego symbiana i jave. odtwarzacz mp3, radio, wymienne karty mmc do 512mb [sprawdzone - dzialaja] sluzace tez jako pendrive do pc, dyktafon ograniczony tylko pojemnoscia karty i kompresja, odtwarzanie filmow w real one playerze i dziesiatki programow uzytkowych. do tego komercyjne gry latwo dostepne przez p2p. do tego mozliwosc odtwarzania aac i ogg... to jest jeden z najbardziej elastycznych i przemyslanie skonstruowanych telefonow na rynku. ma tylko jeden powazny minus - wiesniacka obudowe, ale jest ona taka poniewaz telefon mial byc przeznaczony na rynek mlodziezowy. w kazdym razie jak komus telefon sluzy do pracy i zabawy a nie do szpanowania w miescie to jest to hit.
  0
 • Users Avatars Mini
  sumark pisze: 2004-01-12 18:20
  wielki kombajn i chyba jednak bardziej do zabawy i niż do pracy
  0
 • Users Avatars Mini
  plyndz pisze: 2004-01-13 21:24
  faktycznie, raczej zabawka niż prawdziwy telefon, ale i on znajdzie swoich wielbicieli...
  0
 • Users Avatars Mini
  Sph3r3 pisze: 2004-01-14 23:14
  Hmm..no zgodze sie z tym ze glownie do zabawy:) Ja sie bawilem przez 7 godzin po tym jak to cacko wpadlo w moje szpony (w promocji plusa nawiasem mowiac ,po \"przystepnej\" cenie,tzn: za 400 PLN w taryfie za 35pln :D ).Poweim szczerze: gdybym nie chcial telefonu do zabawy ,to pewnie bym kupil T610 ,ale jak juz ktos raz sie pobawi,to potem ciezko jest sie od niego uwolnic...a do tego ten odtwarzacz MP3...ze o radiu juz nie wspomne (cud-miod i orzeszki) , obie te funkcje dzialaja najlepiej z wszystkich telefonow jakie odsluchiwalem (a troche ich bylo) na wbudowanym glosniczku..nawet slucham radia jadac maluchem ;) . Tak wiec :FULL-WYPAs ,jak szukacie naprawde wyjebistej komury z super bajerami ,to zadna inna nie da wam tego co daje N-GAGE! (no ,ewentualnie mozna sie doczepic do braku aparatu..ale ja tam wole Lare Croft ogladac niz zdjecia - od tego mam prawdziwy aparat cyfrowy:P )
  0
 • Users Avatars Mini
  sawa pisze: 2004-01-17 18:59
  Ludzie!!! Wy takie komentarze dajecie... ale przeciez nikt was nie zmusza do kupna tego telefonu!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  sawa pisze: 2004-01-17 19:00
  Caly czas tylko zbyteczny bajer, za drogi, za maly ekran, za malo kolorow nie musicie go wcale kupowac!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-01-20 17:07
  sawa*ekran nie jest wcale taki tani. Jego gry chodzą już na innych użądzeniach opartych na symbianie!
  0
 • Users Avatars Mini
  sawa pisze: 2004-01-23 22:36
  ADZIK* ALE NIKT CI NIE KARZE GO KUPOWAC... A POZA TYM TEN TELEFONIK MA DUZO INNYCH BAJEROW NP. RADIO, MP3, FILMY...
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2004-01-25 20:47
  No właśnie - jak ktoś nie chce, niech nie kupuje. Takie marudzenie to przede wszystkim zaśmiecanie forum ;).
  0
 • Users Avatars Mini
  sawa pisze: 2004-01-25 21:23
  NO JEDEN MADRY GONZALES :]
  0
 • Users Avatars Mini
  sph3r3 pisze: 2004-01-25 22:42
  hmmm..jak ktos mowi ze mu dziala jakas gra z N-GAGE na innym fonie to niech sie lepiej zastanowi: takie opowiadanie durnych bajek mnie wkurza,bo moze i gre da sie wlaczyc,ale zeby pograc to DUUUZO jej brakuje (mowimy tu o dwoch grach ktore jak do tej pory udalo sie uruchomic na NOKII 6600 na przyklad: SONIC-N oraz RAYMAN 3).DLaczego udalo sie uruchomic ? BO TE GRY SA 2-D i NIE WYKORZYSTUJA W ZADEN SPOSOB MOZLIWOSCI OPEN-GL ktore ma N-GAGE ! A poza tym granie w te dwa tytuly na czyms innym jest UCIAZLIWE bo chodzi to strasznie wolno...co do reszty bajerow: tez mowilem ze minimum musze mie 64 tys kolorow na wyswietlaczu..ale po tym jak obejrzalem sobie zdjecia na N-gagu czy innych nokiach(np: 3510i) i porownalem do T610..to sie okazalo ze jakosc nie jest wcale TAAAka gorsza.Wiec prosze mi tu nie wpierac ze inne urzadzenia sa lepsze bo: TANSZE i MOGA TO SAMO bo to sa bzdury i kpiny !
  0
 • Users Avatars Mini
  n-gage pisze: 2004-01-27 13:04
  Ten telefon jest spox masz w nim mp3 radjo i gry a jakbyś kupił otwarzacz mp3 radjo i ps2 to by cie droszej wyszło i więcej gratów zajmowało.Wjednej skrzynce masz 3 szjynki.I to ma się nie opłacać a jeszcze wykrywacz kłamstw to dobra sprawa gdy skimś rozmawiamy to mozna go sprytnie ustawić i dowiemy się czy mówi prawde.
  0
 • Users Avatars Mini
  SAWA pisze: 2004-01-27 22:02
  No i to mnie cieszy coraz wiecej pozytywnych KOMENTARZY:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Lestat pisze: 2004-02-09 16:41
  Nie oszukujmy się...kazdy telefon jest zajebisty dopoki nie wujdzie jakis inny....z nowymi bajerkami....Ja szczerze marze o tym telefonie...bo wiem co to za zajebiscie miec mp3 w fonie.....(mialem sl45i i 5510) a tu jeszcze radio.....odtwarzanie filmów....noi to co reklamuje n-gage....KONsOLA.....takie pieprzenie ze jest do dupy to jest pirprzenie głopot.....to jest tylko telefon!!!! i normalne ze kazda funkcja bedzie prowizoryczna....a nie wykreowana na wymagania tych co graja w takie gry jkak tR na kompie....lub suchają muzy w najlepszych discmanach..........jak na telefon to to jest fon...który daje ci przyjemnosc i zabija w fajny sposób czas.....a nie daje ci tylko komunikacje....dlatego uwarzam jest to fon kturego bedą ci wszyscy zazdoscic(a te obelgi na temat n-gae...sa po to aby ktos kturego na ten fon niestac mógl to sobie wmówic.....ze go niechce......lub poprostu nie kręci go taka zabawa i woli standart) pozdrawiam LESTAT
  0
 • Users Avatars Mini
  pawelt pisze: 2004-02-12 20:41
  Bardzo fajny telefon!
  0
 • Users Avatars Mini
  Valerisse83 pisze: 2004-02-12 22:17
  Hmm... jak dla mnie pełno tu niepotrzebnych bajerów, a i rozmiary duże... no i ta cena!! Ja tego nie kupię, ale znam osobiście kolesia, który chwali sobie tę słuchawkę (bo ma arkusz kalkulacyjny zawsze przy sobie).
  0
 • Users Avatars Mini
  wagon pisze: 2004-02-14 20:12
  jak na telefon do zabawy ma za cienki wyświetlacz
  0
 • Users Avatars Mini
  wagon pisze: 2004-02-14 20:12
  no i w gruncie rzeczy po co komu te bajery???
  0
 • Users Avatars Mini
  dawid.kulik pisze: 2004-02-19 14:28
  chyba jednak sie nie skusze... wole tradycyjne konsole
  0
 • Users Avatars Mini
  Mrozio pisze: 2004-02-26 01:18
  wagon: chyba na prawde nie widziales wyswietlacza w tym telefonie. Mialem okzje ogladac wyswietlacze 65 tysiecy kolorow , np w samsungach, no i wymiekaja. Sa strasznie nieostre, czego o wyswietlaczu n-gage nie moge powiedziec
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalkoj pisze: 2004-02-26 17:56
  fajna zabawka dla dzieci... bogatych dzieci.
  0
 • Users Avatars Mini
  JarooS pisze: 2004-03-02 22:34
  Czy w zestawie znajduje się karta MMC (jeżeli tak to jaka)?? Bo z tego co wyczytałem w na stronie n-gage to niebardzo. A jak wiadomo karty mmc nie naleza do tanich. Please help!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Tedge16 pisze: 2004-03-04 18:39
  JarooS*** Tak, w zestawie jest karta MMC - 32MB
  0
 • Users Avatars Mini
  karol.b pisze: 2004-03-17 18:50
  cos sprzedaz tych konsol noki nie poszla w polsce :). w reku jka sie nia trrzyma to ma sie wrazenie ze jest troche tandentnie jak na Noki wykonana, przynajmniej takie jest moje wrazenie
  0
 • Users Avatars Mini
  Paszko pisze: 2004-03-26 19:19
  Nie dla mnie ...
  0
 • Users Avatars Mini
  andvhs pisze: 2004-04-04 19:58
  Fajny cudak dla młodzieży
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-04-17 19:58
  buahahaha 4 tys kolorow hahaha widac gdzie nokia ma swoich klijentow :/
  0
 • Users Avatars Mini
  SEQ pisze: 2004-04-23 18:26
  JESTEM JEDNEGO CIEKAWY. ILE TEN TELEFON O ILE TAK MOŻNA TO NAZWAĆ, TRZYMA BATERIE PRZY NORMALNYM UŻYTKOWANIU??????????
  0
 • Users Avatars Mini
  pothead pisze: 2004-04-27 00:27
  Pi3rd0|_it4 głupoty az pieknie!! to jest 7650 lub 3650 tyle ze bez aparatu ale ma wzamian empe3 i konsole no i ksztalt mi sie podoba no i bateria lepsza niz w 7650 MOZE KTOS CHCE SIE ZAMIENIC N-GAGE NA 7650 DORZUCE COŚ LUB DOPLACE 503654220 lub gg 5338729 prosze o kontakt
  0
 • Users Avatars Mini
  Mati pisze: 2004-05-08 20:43
  Zajęłem sie sprzedażą komórek (dobry biznes) kupiłem tą nokie, i sprzedałem drożej ;-) nie jest zła. Jak dla mnie to nie do przeżycia jest brak cyfrówki. ;-(. No a gry są fajne 100% lepsze niż Java. Ale mnie to n ie rajcuje. Wyświetlacz choć ma tylko 4tyś. kol. to jest lepszy od Sony E., Motorli z 65tys.kol. Poprostu wysokiej jakości, No ale lepszy ma i tak samsung.
  0
 • Users Avatars Mini
  MSzewczyk pisze: 2004-05-10 11:01
  A wg mnie niektóre rzeczy nie są stworzone do pewnych czynności.Tak jak komórki do grania na przykład.Jedyną wg mnie sensowną konsolą przenośną do grania jest game boy advance.Uważam że jak się chce złapać kika srok za ogon,czyli tutaj radio,mp 3 i konsola do gier w telefonie komórkowym to wychodzi produkt niedopracowany.No a już fakt że trzeba zdejmować baterię zeby włożyć grę to szok:)No ale zobaczymy co NGage QD pokaże.Ale rynek konsolek do gier nokia raczej nie zawojuje bo oprócz Tomb Raidera reszta gier jest słaba.
  0
 • Users Avatars Mini
  iorel9 pisze: 2004-05-16 02:54
  No coz... zgadzam sie po czesci z MSzewczykiem... moze pomysl byl dobry ale wykonanie bylo do kitu... Ale chyba glowna przyczyna niepowodzenia N-gage byla jego cena... szkoda ze tak strasznie wplywa ona na opinie wszystkich na cokolwiek co ma w nazwie N-gage, a przeciez jego wersj NQ jest moim zdaniem o niebo lepsza... choc brakuje niekotrych zecy ale poprwili najistotniejsze (przynajmniej moim zdaniem): przez "odchudzenie" jest tanszy to raz. Dwa: jest mniejszy. Trzy: Poprawili troche baterie (niewiele ale zawsze to cos) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  iorel9 pisze: 2004-05-16 02:55
  Jak kogos interesuja rzeczy na ten fon to zapraszam www.nokia. xworld.pl (bez spacji)
  0
 • Users Avatars Mini
  iorel9 pisze: 2004-05-17 03:35
  m! wersja NQ... oczywiscie chodzilo mi o Qd ;p - sorki za to ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  bakulik pisze: 2004-06-03 13:40
  Pewnie, że młodym się spodobał, niestety to starsi muszą na niego wybulić. Ale na pewno niektórzy dadzą się namówić. IMO jest to lekki przesadyzm - telefon z funkcją konsoli, ale wszystko wskazuje na to, że 'postęp' zmierza w kierunku multimedialnego centrum z funkcja telefonu. Na szczęście nie wszystkim jedt to potrzebne i istnieją telefony, z których można po prostu dzwonić.
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil200222 pisze: 2004-06-06 01:17
  lipa
  0
 • Users Avatars Mini
  AMAK pisze: 2004-06-12 18:15
  TELEFON NAWET FAJNY ALE TO TRZYMANIE PODCZAS ROZMOWY JEST KIJOWE!!! OGOLNIE EXTRA. W KOMISIE MOGE GO MIEC NAWET ZA 800 ZL. NOWKW ALE TRZEBA MIEC ZNAJOMOSCI;-) DLA MNIE EXTRA, SUPER, BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  KRZYMAK pisze: 2004-06-20 22:39
  Witam. Mam zamiar kupic ten telefon a w zasadzie konsolke. Mam kilka pytan: 1.) Czy ta konsolka przyjmuje karty SD czy tylko MMC 2.)Czy na dołanczanych kartach mozna zapisac gry java 3.)Czy ta nokia ma wiadomosci graficzne znane z 3310 (te czarno - białe) :) 4.) Czy ta nokia obsługuje EMS te uśmieszki, melodyjki , animacje itp. 5.) CZy w MMS- ie mozna wysyłac dzwiek (dzwonki) bo w nokii 3510i nie można 6.) Jak długo beda wychodzic gry na te konsolkę??? 7.) Czy sa jakies darmowe gierki symbian i java na te nokie a także dzwonki .wav lub tapetki?? (PROSZE O LINKI) BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ SZCZĘŚLIWEGO POSIADACZA TEJ KONSOLKI BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ NA E MAILA LUB TUTAJ Z GÓRY DZIEKUJE MÓJ E MAIL TO : krzymak.mistrz@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  BBBOS pisze: 2004-07-07 23:17
  Nie wiem co ludzie w takich telefonach widzą przeciesz to SZAJS i to taki drogi....
  0
 • Users Avatars Mini
  BBBOS pisze: 2004-07-11 14:31
  Szajs...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kisiel pisze: 2004-08-02 01:47
  Mi sie tam ten telefon podoba, jedyna wada to cena:(
  0
 • Users Avatars Mini
  pudlarz pisze: 2004-08-05 14:35
  telefon to telefon a nie konsola
  0
 • Users Avatars Mini
  maverick215 pisze: 2004-08-06 15:20
  właśnie przymierzam się do kupna N-Gage czy ja wiem czy taki drogi nowe modele na allegro.pl są juz od 580 zł ... ale zastanawiam się jeszcze nad Nokia 9210i Comunicator...
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-09-10 16:32
  maverick215**Bierz N-gage model 9210i jest za duży a pozatym mają podobne funkcję!
  0
 • Users Avatars Mini
  **** pisze: 2004-09-10 22:25
  Co wy chcecie. nokia zrobila taki telefon i nic na to nie poradzicie. Po co takie sformułowania jak \"to tylko szajs\", albo \"gowno\". Może tak mówicie bo macie gorsze telefony? Ja osobiście mam Nokie 6600 i jestem z tego zadowolony i nie mowie tego by sie pochwalić tylko po to aby dopiec tym którzy mówią o tym telefonie \"gówno\" chciaż go mawet nie mają. Całą resztę pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  klempas pisze: 2004-11-10 22:41
  MUCHROoM Do ciebie pisze debilu.N-GAGE mozna kupic juz za 600żł a nie za 1499.Wprawdzie uzywana ale w b dobrym stanie.ąle jak ktos jest głopi i nie wie np co to allegro to przykro mi bardzo.
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-11-17 20:57
  po paru minutach gry oczy bola ! od tak malego ekraniku ktory ma zaledwie 15Hz naprawde mozna sobie posuc wzrok !!!!!!!!! nie polecam tego phona a wiem co mowie bo muj kolegga go ma i caly czas narzeka . Pozdrawiam ,Pawl
  0
 • Users Avatars Mini
  nazirr1 pisze: 2004-11-27 16:15
  PawL: gadasz bzdury!!!! moja dziewczyna ma ten fonik, a ja mam 7650 i mówie wszystkim, ze N-Gage jest po prostu NAJLEPSZA!!!! Zabawa przednia, do tego odtwarzacz mp3 i radio, a w dlugiej podrózy i pelnometrazowy film, skonwertowany mozna obejrzec :o)) Wystarczy zaopatrzyc fonik w trzy programy, menedzer plikow i mozna z nim robic to samo co na kompie, tylko kompa ze soba w droge nie wezmiesz ;D Oczywiscie, dla kazdego cos innego, ale to juz kwestia gustu, tylko nie pisz PawL bzdur, bo na mniejszych wyswietlaczach gra sie w rozne giery, a N-Gage ma ta zalete, ze wszystkie najnowsze giery na niej ida ;-)) pozdro all
  0
 • Users Avatars Mini
  nazirr1 pisze: 2004-11-27 16:19
  P.S .. aha... ktos tu pisal ze gry kosmicznie drogie ;o))) jak ktos chce to niech pisze na maila to wysle, jakie chce i ile chce... za friko ;-)) tzn za dziekuje hihihi.. ;-))) pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  robercik1 pisze: 2004-12-01 19:52
  może być
  0
 • Users Avatars Mini
  rzeźnik pisze: 2004-12-16 03:58
  klempas hahahaha dales popis inteligecji hahaha glupi to ty jestes. post muchrooma jest z 2003 roku kiedy to ngage kostowala 1500zl haha doobry koles dobry a fonik calkiem spoko mam go jakis czas i daje rade :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin2 pisze: 2004-12-29 21:03
  Dlamnie telefonik wypasiony przymieżam sie do kupna tylko niewiem czy wziąć N-gage czy nokie 6230. prosze daradzcie który brać i dlaczego zgury dzięki i pozdro wszystkim
  0
 • Users Avatars Mini
  Zgredzik1988 pisze: 2005-01-03 11:21
  Telefonik spoko chodz rozmawianie przez niego strasznie dziwne :|
  0
 • Users Avatars Mini
  seth pisze: 2005-01-12 18:03
  telefonik super a szczegolnie ze ostro tanieje hehe:) jak dobrz poszukasz mozesz miec za 500 PLN a w tych cenach stoja inne modele nokii o wiele mniej wypasione bo MP3 robi swoje i nie ma co narzekac na 4096 kolorow bo i tak ladnie wszystko chodzi a gdyby mial 65 tys to trzeba by doliczyc do ceny z 100 PLN
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2005-01-15 23:45
  czy to prawda ze on odtwarza filmy?????????????
  0
 • Users Avatars Mini
  Barry pisze: 2005-01-18 16:11
  Jasne ze odtwarza i to w dodatku AVI + napisy. Jedynie co trzeba miec to spora karte ( flim okolo 100 mb ) oraz program Smart Movie!!
  0
 • Users Avatars Mini
  vinie pisze: 2005-01-23 23:51
  mam bardzo powazne pytanie: jak oceniacie wyswietlacz tego telefonu(4096) w porownaniu do motoroli z 65000 kolorow....bo nosze sie z zamiarem kupna tego cacka i nie wiem czy wybrac pomiedzy tym(symbian i procek mnie kusi) czy np wziac sie za motorole e398 i dac sobie spokoj z nokia.musze sie przekonac do tej nokii bo obecnie uzytkuje motke v300 i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony.
  0
 • Users Avatars Mini
  Dehamo pisze: 2005-02-20 18:00
  Ten telefon jest zarąbisty.A wyświetlacz niema 4 tysięcy kolorów tylko 16 bitowy wyświetlacz.WIEM BO MAM . Wiazdomo ze jak by byl wyswietlacz 4 tysiace kolorow to jakim cudom wychodzily by takie gry jak np.TONY Hawk`s pro skater z extra grafa i jakim cudem filmy wygladaly by tak fajnie.??!! Ten telefon jest poprostu zarąbisty!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  RaffiX pisze: 2005-03-19 15:25
  A tak odbiegając od tematu: widziałem ostatnio na allegro n-gage QD w takiej pomarańczowej obudowie :) Po prostu miodzio :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Cywil pisze: 2005-06-23 17:31
  tak apropos, nie to dla wszystkich idiotów, którzy piszą, że się głupio rozmawia: ROZMAWIANIE BOKIEM JEST WYGODNE! POZA TYM MOŻNA GO TRZYMAĆ NORMALNIE, I TAK WSZYSTKO SŁYCHAĆ. OPRÓCZ TEGO: MOŻNA ROZMAWIAĆ TRZYMAJĄC TELEFON W TRYBIE GŁOŚNOMÓWIĄCYM JAK MIKROFON, A TAKŻE Z ZESTAWEM SŁUCHAWKOWYM! A więc nie wciskajcie kitów, jeśli nie wiecie jak jest! Swój mam półtora roku i jest cały. A QD jest gorszy, bo nie ma anteny radiowej(czyli radia) i odtwarzacza mp3 w standardzie...
  0
 • Users Avatars Mini
  JotWu pisze: 2006-02-19 22:39
  brakuje mi w nim aparatu.. poza tym bardzo fajny telefon - konsolka do gier ;) i moim zdaniem lepszy od QD...
  0
 • Users Avatars Mini
  piotrek pisze: 2006-02-22 20:38
  czy na pewno mozna do niego wsadzic karte pamieci wieksza niz 128 mb? :/
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 19:20
  Fajny Gameboy z Symbianem :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sito pisze: 2006-04-08 01:41
  Mam N-GAGE od pol roku i jestem z niej Zajebiscie zadowolony!!! telefon wypasiony na maxa! mozna na nim robic wszczystko!
  0
 • Users Avatars Mini
  scaut pisze: 2006-04-28 16:44
  zgadzam sie telefon jest lux ale oczywiscie nie pozbawiony luk np aprat ale mozna do kupic :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Death pisze: 2006-05-28 17:24
  Czy w tym opisie nie ma błędu? Obsługa kart MMC/SD??? Chyba tylko MMC?>
  0
 • Users Avatars Mini
  szumi pisze: 2007-02-06 16:16
  Sprzedam noki n-gage za 330 zł kontakt gg:2785635 email jandrwal1@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  kamilossik pisze: 2008-03-26 18:19
  Sprzedam Nokie N-Gage Mój nr gg 11977198 Kto chce to pisać
  0