Dobra sprzedaż w Netia Data Center Mind

Drukuj
Netia rekordowo szybko wypełnia nowe Data Center pod Warszawą
Netia rekordowo szybko wypełnia nowe Data Center pod Warszawą

Netia podała, że jej nowe Data Center jest już zapełnione w 32%, a nie działa nawet miesiąc. Netia Data Center Mind w Jawczycach pod Warszawą wystartowało w kwietniu.

Netia Data Center Mind stoi niecałe 10 km od centrum Warszawy, w pobliżu tras: S8 i S2. Składa się z ponad 1000 m2 powierzchni serwerowej (4 komory, pozwalające na kolokowanie blisko 520 szaf rack) i blisko 700 m2 powierzchni biurowej.

Pierwszym klientem, który korzysta m.in. z usług: kolokacji (kilkadziesiąt szaf rack), dzierżawy łączy, usług „remote hands” oraz wynajmuje dodatkową powierzchnię w części biurowej, jest CloudFerro, firma świadcząca usługi przetwarzania w chmurze.

Obiekt Netia DC Mind spełnia wymagania certyfikacyjne klasy trzeciej, zgodnie z normą EN/PN 50600 i został zaprojektowany z dużą dbałością o bezpieczeństwo i ekologię. Zastosowane tu zostały najnowocześniejsze systemy kontroli dostępu, ochrony przeciwpożarowej oraz szereg rozwiązań, zwiększających efektywność energetyczną. Cały kompleks zasilany jest w 100% zieloną energią.

Również pod względem zasilania zapasowego sięgnięto po najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania, złożone w głównej mierze z dwóch DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0