Kup teraz, zapłać później

Drukuj
Na polskim rynku zadebiutowała karta płatnicza Twisto
Na polskim rynku zadebiutowała karta płatnicza Twisto

Na polskim rynku zadebiutowała karta płatnicza Twisto do codziennych płatności, połączona z aplikacją.

Twisto można bezpłatnie odroczyć termin zapłaty za zakupy do 45 dni.

Za granicą transakcje są rozliczane po najlepszym kursie, bez opłat i prowizji.

Karta Twisto jest bezpłatna.

Dotychczas Twisto oferował płatności w 300 sklepach internetowych. Od dziś z Twisto można korzystać w każdym sklepie online i tradycyjnym, w Polsce i za granicą - wszędzie, gdzie akceptowany jest Mastercard.

Kupujący decyduje, czy zapłaci od razu czy później. Przesuwając płatność nie zamraża własnych pieniędzy, to Twisto płaci za niego do sklepu. Jeśli ureguluje należność do 45 dni, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Przez aplikację można również przesunąć płatność o kolejny miesiąc. Wkrótce możliwe będzie rozłożenie większego wydatku na raty  – mówi Michał Smida, CEO i założyciel Twisto.

Użytkownik karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie – od razu po zakupie lub do 45 dni (licząc od początku miesiąca) – korzystając z BLIKA bądź przelewu. Dzięki temu zakupy są bezpieczniejsze (kupujący nie angażuje własnych środków finansowych do czasu, aż sprawdzi produkt i zdecyduje, że chce go zatrzymać) i wygodniejsze (zakupu można dokonać w dowolnym momencie, np. wykorzystując promocję, albo w sytuacji chwilowego braku środków).

Twisto nie jest połączone z kontem bankowym.

Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard  - bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty, bez opłat i prowizji.

Choć jesteśmy w Polsce dopiero od roku, obsłużyliśmy już ponad 200 tys. transakcji. Liczymy, że w 2022 r. z Twisto będzie korzystało 0,5 mln klientów w Polsce. – mówi Michal Smida, z Twisto.

Dodaje, że jeszcze w tym roku aplikacja Twisto w Polsce zyska dodatkowe funkcje -  atrakcyjny program Cashback – czyli zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach oraz funkcję Twisto Split – łatwy podział rachunku między znajomych (nawet tych, którzy nie korzystają z Twisto). W pierwszej połowie 2020 r. użytkownicy będą mogli rozłożyć większe zakupy na raty z poziomu aplikacji.

Twisto zaoferuje też płatności zbliżeniowe Apple Pay i Google Pay.

Od kilku lat Twisto z powodzeniem działa w Czechach. 80 proc. klientów firmy aktywnie korzysta z karty, średnio 20 razy w miesiącu. Przeciętna wartość transakcji wynosi 100 zł.

Jak aktywować Twisto

Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych. Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji. Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności o następny miesiąc. Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy. Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90 proc. sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął.

Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem w wysokości 4,5 PLN za każde przesunięte 100 zł (45 zł za każdy 1000 zł). 

Twisto

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0