Ambasador Chin w Polsce broni Huawei w specjalnym liście

Drukuj
Ambasador Chin w Polsce broni Huawei w specjalnym liście
Ambasador Chin w Polsce broni Huawei w specjalnym liście

Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce, opublikował w Onecie swój list, który broni Huawei przed atakami ze strony władz amerykańskich.

Od pewnego czasu władze USA bezustannie atakują chińskie firmy technologiczne, rozpowszechniając „teorię o zagrożeniach jakie stanowi Huawei”. Celowo próbują wyznaczyć nowe granice według ideologii i odciąć globalny łańcuch dostawy technologii 5G. Jest to typowy akt zastraszania technologią, który nie tylko narusza rynkowe zasady wolnego handlu i uczciwej konkurencji, ale także zagraża międzynarodowej współpracy naukowej i technologicznej oraz rozwojowi przemysłu telekomunikacyjnego na świecie — pisze Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce.

Według chińskiego ambasadora, zamiary strony amerykańskiej polegające na tłumieniu chińskich firm są złowieszcze i bezpodstawne. Pomimo braku żadnych faktycznych podstaw i dowodów, strona amerykańska nie waha się nadużywać władzy państwowej w celu stłumienia poszczególnych chińskich przedsiębiorstw, takich jak Huawei. Pod pozorem obrony bezpieczeństwa swoich sojuszników robi wszystko dla własnego interesu. Celem jest jedynie zahamowanie rozwoju Chin, utrzymanie hegemonii technologicznej, i pozbawienie innych krajów prawa do czerpania korzyści z budowy 5G.

Liu Guangyuan, ambasador Chin w Polsce podkreśla w liście, że wkład Huawei w rozwój gospodarczy i społeczny Polski jest oczywisty dla wszystkich. Huawei jest jednym z pierwszych chińskich przedsiębiorstw, które weszły na polski rynek i dokonały lokalnych inwestycji.

W liście ambasador podkreśla, że według szacunków ekspertów wykluczenie Huawei oznacza, że ​​koszt budowy 5G w Polsce zostanie podwojony, a strata polskiego społeczeństwa wyniesie 8,5 mld euro. Ogromne koszty ekonomiczne poniosą operatorzy telekomunikacyjni i polscy konsumenci. Proces cyfrowy w Polsce również zostanie opóźniony o 2-3 lata, co nie pozwoli na rozwój w erze przemysłu 4.0.

Według ambasadora, „w obliczu niemal szalonego okrążenia i przechwytywania oraz w obliczu plotek i oszczerstw bez żadnych podstaw Chiny jako niezależne państwo mają prawo do ochrony swojej suwerenności, bezpieczeństwa i praw do rozwoju oraz interesy, aby bronić owoców ciężkiej pracy narodu chińskiego i odrzucić wszelkie zastraszanie i niesprawiedliwość wobec Chin.”

Pełna treść listu jest tutaj

 

 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0