Huawei nadal czeka na Google Mobile Services i nic się w tym temacie nie zmieniło

Drukuj
Huawei nadal czeka na Google Mobile Services
Huawei nadal czeka na Google Mobile Services

Fred Wangfei, Huawei CBG Country Manger, pracujący w Austrii, na spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jego firma nie jest już zainteresowana korzystaniem z usług z pakietu Google Mobile Services, nawet po zdjęciu amerykańskiego embarga. Fred Wangfei nie uzgodnił raczej swojej wypowiedzi z szefostwem Huawei.

Globalny rzecznik Huawei, w mailu do redakcji amerykańskiego serwisu The Verge, zaprzeczył słowom Country Mangera z Austrii. Według rzecznik chińskiego producenta, dla Huawei nadal system Android i Google Mobile Services to pierwszy wybór i nic się w tym temacie nie zmieniło. Huawei czeka na zdjęcie embarga i jest gotowy na ponowną instalację w swoich smartfonach pełnego pakietu usług Google. Jednocześnie Huawei wdraża plan awaryjny ze swoim sklepem i usługami.

Aktualizacja:

Oświadczenie przesłane do nas z polskiego oddziału Huawei:

Naszym pierwszym wyborem jest otwarty ekosystem Androida, w tym usługi GMS (Google Mobile Services), które pomogły nam stać się drugim największym na świecie dostawcą smartfonów. W obliczu wpisania Huawei na tzw.: „entity list” rozwijamy teraz HMS (Huawei Mobile Services), zachęcając twórców aplikacji, by dołączali do nas.

 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0