Huawei z 3-krotnym wzrostem udziału w rynku smartwatchy w pierwszej połowie roku

Drukuj
Huawei z 3-krotnym wzrostem udziału w rynku smartwatchy  w pierwszej połowie roku
Huawei z 3-krotnym wzrostem udziału w rynku smartwatchy w pierwszej połowie roku

Ponad trzykrotnie wzrósł udział Huawei w rynku smartwatchy w Polsce – w pierwszej połowie roku wyniósł on 35,3% w ujęciu ilościowym wobec 11,2% w tym samym okresie przed rokiem, wynika z danych GfK Polonia. W samym czerwcu, udział rynkowy Huawei sięgnął 40,7% wobec 26,8% w grudniu zeszłego roku, wynika z danych GfK Polonia.

- Z naszych badań wynika, że coraz więcej osób zamienia tradycyjny zegarek na smartwatch, wiele z nich nigdy wcześniej nie używało smartwatcha, teraz odkrywają ten produkt i cieszymy się, że odkrywają go z Huawei. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, przed nami premiery, które wierzę, że pozwolą nam zyskać jeszcze więcej wiernych użytkowników – mówi Bartek Gryczka, product manager odpowiedzialny za tę kategorię produktową w Huawei CBG Polska.

Wzrost widać także w przypadku ujęcia wartościowego – w pierwszej połowie tego roku udział Huawei sięgnął 23% wobec 9,2% przed rokiem. W samym czerwcu udział Huawei wyniósł 28,4% wobec 18,4% w grudniu zeszłego roku, wynika z danych GfK Polonia.

Najnowsza seria smartwatchy Huawei to Watch GT 2. Wyróżnia się długą pracą baterii (do dwóch tygodni na jednym ładowaniu), inteligentnymi funkcjami, takim jak monitorowanie snu, zdrowia i tętna, a także lekką i nowoczesna konstrukcją. Watch GT 2 umożliwia też odbieranie i wykonywanie rozmów telefonicznych oraz odtwarzanie muzyki bezpośrednio ze smartwatcha.

Seria Watch GT 2, dostępna w dwóch wersjach – 46 mm i 42 mm – została niedawno uzupełniona o nowy model o sportowym charakterze – Watch GT 2e. Smartwatch został wyposażony w sto trybów sportowych pozwalających na dokładniejsze mierzenie aktywności fizycznej oraz nową funkcję pomiaru saturacji krwi. Smartwatch trafił do sprzedaży w połowie kwietnia.

Poprzednia seria smartwatchy Huawei – Watch GT – w ciągu roku od premiery sprzedała się na świecie w liczbie trzech milionów.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0