ASUS ROG Phone - nowy smartfon dla graczy

Drukuj

ASUS zaprezentował ROG Phone.

Kolejny smartfon "dla graczy" dostępny będzie na rynku w lecie.

ROG Phone jest zasilany procesorem Qualcomm Snapdragon 845 z Adreno 630. Urządzenie ma 8 GB pamięci RAM i maksymalnie 512 GB pamięci.

ROG Phone wyposażono w system chłodzenia GameCool z trójwymiarową komorą parową, który zapewnia 16 razy większą powierzchnię do rozpraszania ciepła niż standardowy system chłodzenia z rurkami cieplnymi. Ten system chłodzenia jest dodatkowo wspomagany miedzianym elementem do rozpraszania ciepła oraz podkładkami chłodzącymi z włókna węglowego, które są umieszczone bezpośrednio na płytce drukowanej w celu zapewnienia maksymalnej wydajności chłodzenia.  

W rezultacie powstał system chłodzenia, który pozwala uzyskać o 50% wyższe stabilne prędkości taktowania zegara w porównaniu do standardowych CPU instalowanych w innych smartfonach. Ponadto tak chłodzony procesor może utrzymać szczytową prędkość taktowania 5 razy dłużej niż CPU chłodzone za pomocą konwencjonalnego systemu. Oprócz tego ROG Phone ma do dyspozycji odłączany moduł AeroActive, który zapewnia dodatkową wydajność chłodzenia gdy temperatura telefonu wzrośnie. 

Użytkownicy mogą uzyskać optymalną wydajność gamingową na swoim telefonie ROG Phone, korzystając ze specjalnego trybu X. Za tylko jednym stuknięciem zamrozimy wszystkie procesy wykonywane w tle, uwolnimy zasoby pamięci RAM i przydzielimy je do swojej gry, zoptymalizujemy procesy przetwarzania danych gry,  a także zmaksymalizujemy wydajność modułu AeroActive. Tryb X zapobiega również nadmiernemu wykorzystywaniu zasobów pamięci RAM oraz rozładowywaniu baterii telefonu, blokując szkodliwe aktywności określonych aplikacji, których listę możemy dostosować do własnych potrzeb.  

W ROG Phone zainstalowano ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz i czasie reakcji 1 ms. Pokryciu przestrzeni barw DCI-P3 wynosi 108,6%. Wyświetlacz obsługuje HDR.

W ROG Phone zastosowano szkło Corning Gorilla o zakrzywieniu 2.5D i 3D. Obudowa jest wykonana z metalu. 

ROG Phone to pierwszy smartfon na świecie dysponujący zintegrowanym oświetleniem ASUS Aura RGB. Z tyłu telefonu znajduje się podświetlone logo ROG, które oferuje całą gamę różnych trybów świetlnych: tryb statyczny, tryb pulsowania, tryb stroboskopowy lub cykliczną zmianę kolorów. Efekty świetlne mogą być aktywowane za pośrednictwem różnych czynności, takich jak przychodzące połączenia, powiadomienia i inne.

Zintegrowane w ROG Phone głośniki są skierowane do przodu i napędzane inteligentnymi wzmacniaczami do zmaksymalizowania głośności i zminimalizowania zniekształceń, a silnik audio obsługuje odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości, o parametrach: 24-bity / 192 Khz. Technologia DTS Headphone:X zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny o jakości kinowej dostarczany do słuchawek. Dostępna jest także obsługa dźwięku high-definition za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

W smartfonie ROG Phone zastosowano kartę łączności bezprzewodowej, wykorzystującą technologie Cat 16 LTE oraz połączenia Wi-Fi klasy gigabitowej, zgodne ze standardem WiGig 802.11ad.

Smartfon wyposażono w baterię o wysokiej pojemności 4000 mAh. Dołączony do zestawu zasilacz obsługuje ASUS HyperCharge (do 20 W). 

ROG Phone oferując trzy czujniki dotykowe AirTrigger.

Dwa z tych responsywnych czujników zostały zoptymalizowane jako triggery lewy/prawy, znajdujące się na górze ekranu podczas rozgrywki w trybie poziomym (trzeci trigger jest używany w trybie pionowym). Przyciski te są w pełni programowalne, dzięki czemu istnieje możliwość przypisania im dowolnych poleceń dostępnych w grze: celowania, strzelania, wyboru elementów ekwipunku. Możemy zaprogramować wszelkie czynności, które normalnie wymagałyby stuknięcia palcem w ekran. Czujniki AirTriggers wykorzystują technologię ultradźwiękową, dzięki czemu wymagają jedynie bardzo delikatnego dotknięcia – o sile nacisku wynoszącej 20 g.

Smartfon wyposażono z boku w dodatkowe, dostosowane gniazdo USB-C, które obsługuje funkcję bezpośredniego ładowania, wyjście HDMI, gigabitowe gniazdo LAN oraz gniazdo słuchawkowe. Po podłączeniu modułu AeroActive, zapewnia on także boczne gniazdo USB-C oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Boczne gniazdo jest również wykorzystywane do podłączenia kolejnych modułów rozszerzeń, w tym stacji dokujących: Mobile Desktop oraz TwinView.

W raz ze smartfonem przygotowano gamę akcesoriów dedykowanych ROG Phone. Są to m.in. opcjonalna stacja dokująca TwinView do obsługi dwóch ekranów w trybie ręcznym (handheld); stacja dokująca Mobile Desktop do rozgrywki w trybie desktopowym; a także kontroler Gamevice wraz ze stacją dokującą WiGig do grania na telewizorze. Inne rozwiązania zastosowane w telefonie ROG to obsługa technologii Aura Sync, a także technologii bezpośredniego ładowania ASUS HyperCharge do szybkiego i bezpieczniejszego ładowania baterii przy zachowaniu chłodu obudowy

Stacja dokująca TwinView przekształca smartfona ROG Phone w konsolę przenośną z dwoma ekranami. Obok 6-calowego, pomocniczego ekranu AMOLED (2160 x 1080), który świetnie nadaje się do strumieniowania, jako rozszerzenie ekranu gry albo jako dodatkowy ekran do komunikacji grupowej, dysponuje ona także systemem czterech głośników skierowanych do przodu, dwoma dodatkowymi fizycznymi triggerami, specjalnym silnikiem z podwójnym systemem wyczuwalnych reakcji, jak również udoskonalonym systemem chłodzenia i rozszerzoną baterią o wysokiej pojemności 6000 mAh.

Mobilna stacja dokująca pozwala graczom na podłączenie do swojego smartfona ROG Phone zewnętrznego monitora 4K UHD, myszy i klawiatury. ROG Phone może być wykorzystywany jako dodatkowy wyświetlacz oraz można do niego podłączyć kabel LAN do połączeń gigabitowych, jak również system 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego – za pośrednictwem wyjścia SP/DIF.

Wykorzystując kontroler Gamevice oraz stację dokującą WiGig można zamienić smartfona ROG Phone w przenośną konsolę z pełnym wyposażeniem fizycznych możliwości sterowania, dysponującą bezprzewodową łącznością z ekranami przy niskiej latencji w standardzie WiGig 802.11ad dla niezakłóconych wrażeń gamingowych na dużym ekranie. Rozszerzenie to oferuje dwa analogowe joysticki, triggery i  bumpery (lewy i prawy), jak również D-pad wraz z przyciskami A,B,X,Y i L3, R3.

Specyfikacja techniczna ASUS ROG Phone:

Procesor  Qualcomm Snapdragon 845 2.96 Ghz octa-core
GPU Qualcomm Adreno 630
UI ROG Gaming UI
Wyświetlacz 6.0“ 18:9 (2160x1080) AMOLED 
90Hz częstotliwość odświeżania z czasem reakcji 1ms pikseli
108.6% DCI-P3 gama kolorów
10000:1 współczynnik kontrastu
Pojemnościowy ekran dotykowy (obsługuje dotyk rękawiczki) 
Dyskretny układ przetwarzania obrazu obsługuje wyświetlanie HDR - gry, wideo i obrazy
Wyamiry 158.8 x 76.2 x 8.6 mm
Waga 200 g
Bateria 4,000 mAh
Pamięć LPDDR4 8GB RAM
Pamięć wewnętrzna UFS 2.1, 128GB / 512GB
Czyjniki Akcelerometr, kompas, czujnik zbliżeniowy, czujnik Halla, czujnik światła otoczenia, czytnik linii papilarnych, żyroskop, 2 x ultradźwiękowe czujniki AirTrigger
Komunikacja 802.11a/b/g/n/ac/ad 2x2 MIMO; Wi-Fi Direct i Wi-Fi Certified WiGig 802.11ad, Bluetooth 5.0
GPS GPS, aGPS, Glonass, BeiDou
I/O porty

Bok:
Custom USB-C
Obsługuje USB 3.1 Gen 1 / DP 1.4 (4K) / szybkie ładowanie (QC 3.0 + QC 4.0 / PD 3.0) (15W)
Bezpośrednie ładowanie ASUS HyperCharge

Dolny:
USB-C
Obsługuje USB 2.0 / szybkie ładowanie (QC3.0 / PD3.0) (20 W) / Direct Charge
3,5 mm gniazdo słuchawkowe

Przedni aparat 8MP
Główny aparat 12MP + 8MP (120° szeroki kąt)
Voice Wakeup  
Głośniki Podwójne przednie głośniki stereo ze wzmacniaczem
24-bit/192KHz Hi-Res Audio
DTS Headphone:X 7.1 wirtualny dźwięk przestrzenny
Qualcomm aptX High-definition Bluetooth wireless audio
NFC Wspiera

Galeria zdjęć:

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0