Test Siemens ST55

Drukuj

Najnowsze dziecko niemieckiego producenta nosi symbol ST55, kontynuując bardzo udaną serię 55. Po modelach S55, ekskluzywnym SL55, "młodzieżowym" M55 przyszedł czas na aparat w założeniu mający być drogą do pełnej multimedialności dzięki wbudowanemu aparatowi cyfrowemu oraz dużemu, kolorowemu wyświetlaczowi.
W komplecie znajdziemy: telefon, baterię, niedużą i lekką ładowarkę podróżną, instrukcję obsługi - i to właściwie wszystko. Brak zestawu słuchawkowego, oraz - co boli najbardziej - kabla do transmisji danych pomiędzy terminalem i komputerem PC.

Wygląd i ergonomia:
ST55 jest modelem dwusystemowym (GSM 900/1800), o niedużych rozmiarach - 98 x 47 x 21.7 mm. Jego waga wynosi 87 gramów, co sprawia że telefonu niemal się nie czuje w kieszeni.

Pierwsze wrażenie jest naprawdę imponujące: aparat wykonano z bardzo dobrej jakości plastiku w kolorze srebrnym, co sprawia że prezentuje się on nadzwyczaj elegancko. Najważniejszym elementem jest oczywiście ogromny ekran o rozdzielczości 120x160 pikseli, wykonany w technologii TFT, wyświetlający obraz w 65.000 kolorów. Sprawia to, że Siemens dołączył do grona producentów oferujących w swoich modelach obraz najwyższej jakości.
Poniżej ekranu znajduje się klawiatura, po raz pierwszy bodajże u Siemensa wyposażona w pięciopozycyjny joystick znany do tej pory przede wszystkich z produktów firmy Sony Ericsson. Moim zdaniem jednak, patent Siemensa sprawdza się lepiej - w modelach SE zdarzało mi się joystick przesunąć zamiast wcisnąć; tu się to nie zdarza. Końcówka joysticka jest gumowana, co sprawia że palec nie ześlizguje się z niego, a uchwyt jest pewny.

Klawiatura jest mała, co nie dziwi przy tak niewielkich rozmiarach telefonu, i dużym wyświetlaczu. Po krótkim przyzwyczajeniu się do niej, korzystanie z niej nie sprawiało mi jednak najmniejszych problemów. Przyciski odbioru i zakończenia rozmowy są nieduże, ale ich wewnętrzna część jest lekko wystająca, co sprawia że nie ma kłopotu z ich wciśnięciem. Wszystkie klawisze działają bardzo pewnie, moment skoku jest dobrze wyczuwalny, zaś całość jest równomiernie podświetlona na bardzo efektowny, błękitny kolor. Sprawia to, iż w nocy telefon ten wygląda naprawdę niesamowicie.

Standardowo u Siemensa, dłuższe przyciśnięcie klawisza * włącza tryb cichy, zaś # - blokuje klawiaturę. Do lewego klawisza funkcyjnego możemy przyporządkować najczęściej używaną funkcję - ich wybór jest dość duży. Dodatkowo do klawiszy numerycznych - oprócz przyporządkowania szybkiego wybierania pozycji z książki telefonicznej - również przypisać możemy często używane funkcje menu. Małym niedociągnięciem jest brak klawiszy z boku telefonu, umożliwiających zmianę głośności podczas rozmowy.

Wyświetlacz:
Jak już napisałem, oferuje on użytkownikowi obraz w 65.000 kolorów, i widać to na pierwszy rzut oka. Obraz jest niesamowicie klarowny, zaś oddane barwy są żywe i naturalne. Po chwili braku aktywności użytkownika, zarówno wyświetlacz, jak i klawiatura przygasają "stopniowo", aż do całkowitego wygaszenia. W stanie bezczynności można uaktywnić wygaszacz - zegar cyfrowy a'la ten znany z modeli SE, bądź też pokaz slajdów.
W stanie aktywności na ekranie może się znaleźć oczywiście któraś ze standardowych tapet telefonu - nie ma ich zbyt wiele, za to są dobrej jakości. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby swoje ulubione zdjęcia, bądź logo znalezione w Internecie ściągnąć sobie do pamięci aparatu.

Bateria:
Standardowo model ST55 wyposażony jest w ogniwo litowo-jonowe o pojemności 750 mAh. Przy wykonywaniu 30 minut rozmów dziennie, odbiorze ok. 50 SMS-ów i kilku minutach korzystania z GPRS, telefon bez ładowania działa do 70 godzin. Jest to wynik jak najbardziej do przyjęcia, biorąc pod uwagę ogromny kolorowy wyświetlacz oraz fakt, iż w tym czasie również dość intensywnie korzystałem z menu aparatu. Szkoda jedynie, iż producent nie zdecydował się na dołączenie ogniwa litowo-polimerowego, które przy tej samej pojemności zapewnia dłuższy czas działania.

Menu:
Menu aparatu nie odbiega niczym od tego, które znamy chociażby z Motoroli t720, czy też modeli SE z kolorowymi wyświetlaczami. Po wciśnięciu klawisza "Menu" lub też joysticka, pojawia się zestaw 9 ikon, pod którymi kryją się dalsze funkcje. Wszystko rozmieszczone jest logicznie, nie ma problemu z odnalezieniem potrzebnych pozycji. Po wybraniu ikony, dalsze funkcje są już ukazywane "tekstowo", jedna pod drugą.
Historia połączeń rozdzielona jest na "wykonane", "odebrane" oraz "nieodebrane"; do listy połączeń wykonanych mamy również dostęp w stanie czuwania, po wciśnięciu klawisza zielonej słuchawki.
Moim zdaniem, przy projektowaniu menu producent kompletnie nie wykorzystał możliwości wspaniałego wyświetlacza. Menu jest po prostu mało efektowne i nieciekawe, daleko mu do pięknych animacji obecnych choćby w telefonach Samsunga, czy też Sagemie my-X6.

Książka telefoniczna:
W kontaktach można zapisać do 255 wpisów (dane z instrukcji obsługi aparatu). Każdemu z nich możemy przyporządkować takie informacje, jak: imię, nazwisko, numer biura, komórki, faksu, nazwę firmy, e-mail, ulicę, kod pocztowy, miejscowość, kraj, URL. Dodatkowo każdy wpis możemy dodać do jednej ze standardowo zdefiniowanych pięciu grup, oraz przypisać mu własny dzwonek oraz zdjęcie.
Aparat umożliwia wybieranie głosem do 10 pozycji ze spisu telefonów - nie jest to zbyt dużo, ale funkcja działa sprawnie.

Wiadomości:
Aparat umożliwia wysyłanie/odbieranie wiadomości SMS, EMS oraz MMS. Wiadomości SMS mogą mieć do 1520 znaków (EMS v5.0), co oznacza iż będą dzielone na 10 standardowych SMS-ów. Oczywiście za każdy z nich zapłacimy oddzielnie. Dużą wadą jest to, iż w trakcie pisania SMS-a aparat nie pokazuje ilości pozostałych znaków. Z tego powodu nie mamy pojęcia, na ile części zostanie podzielona pisana przez nas wiadomość, aż do momentu gdy jest wysyłana. Ilość znaków można sprawdzić jedynie wchodząc do opcji w trakcie pisania wiadomości, jednak nie jest to komfortowe rozwiązanie, gdyż praktycznie rzecz biorąc należałoby to robić co chwilę. Fakt ten dziwi tym bardziej, że licznik pozostałych do dyspozycji znaków zaimplementowano przy pisaniu wiadomości e-mail.

Pisanie wspomagane jest przez sprawnie działający słownik T9 z możliwością dodawania nowych słów. Niestety, osoby szybko piszące wiadomości dostrzegą lekkie opóźnienie działania telefonu podczas pisania z wykorzystaniem T9. Opóźnienie to nie jest co prawda tak duże jak w wypadku telefonów Sony Ericsson, niemniej wyczuwalne. Moim zdaniem jednak nie umniejsza ono komfortu pisania w znaczący sposób.
Telefon umożliwia zapisanie do 50 wiadomości w skrzynce odbiorczej, i dodatkowe 50 w archiwum. Jest to ilość najzupełniej wystarczająca.
Tworzenie i edycja wiadomości MMS jest bardzo przyjazne i dopracowane. W trakcje testu nie było najmniejszych problemów z dodaniem do wiadomości grafiki, dźwięku oraz tekstu. Dodatkowo możemy ustawić czas wyświetlania wiadomości na ekranie odbiorcy.
Oczywiście aparat obsługuje potwierdzenie dostarczania zarówno wiadomości SMS, jak i MMS.
Kolejną funkcją jest klient poczty e-mail zaimplementowany w telefonie. Po skonfigurowaniu swojej skrzynki pocztowej mamy dostęp do swoich wiadomości zarówno poprzez GPRS, jak i CSD. Możemy zdefiniować, czy chcemy odbierać wiadomości wraz z załącznikami, czy też tylko treść i nagłówki. Jest to przydatna funkcja, zwłaszcza że odebrane wiadomości możemy pozostawić na serwerze w celu późniejszego obejrzenia załączników, np. z komputera stacjonarnego.
Podczas wysyłania nowej wiadomości e-mail (do 1500 znaków), możemy określić adresatów wiadomości - podstawowego, drugiego oraz "ukrytą kopię do". Oczywiście można również dołączyć załącznik, np. obraz jpg wykonany wbudowanym aparatem cyfrowym.

Dźwięki:
Siemens ST55 został wyposażony w 40-głosową polifonię. Dzwonki są głośne, brzmią czysto i wyraźnie. W moim odczuciu nie ma jednak specjalnej różnicy pomiędzy dzwonkami choćby z Siemensa S55 a oferowanymi przez testowany aparat; może jedynie w głośności - te z ST55 są słyszalne nawet w samochodzie, w którym głośno słuchamy muzyki.
Poważną wadą ST55, stanowiącą duży krok wstecz w stosunku do poprzednich modeli tego producenta, jest natomiast brak profili. Nie mamy możliwości definiowania ustawień dla konkretnego otoczenia; określamy jedynie głośność połączeń (wszystkich), sygnału alarmu oraz komunikatów sieciowych. Poza tym do dyspozycji mamy wyłącznie tryb cichy, w którym aktywna jest wibracja (działająca mocno i wyczuwalnie, aczkolwiek dość głośno). Pod tym względem nowy Siemens mocno przypomina produkty Samsunga.
Kolejną wadą jest fakt, iż nie ma możliwości zmiany standardowego dźwięku sygnalizującego nową wiadomość SMS/MMS. Oczywiście w trybie cichym dźwięk ten nie jest emitowany, zastępuje go alarm wibracyjny.

Aparat obsługuje następujące formaty melodii polifonicznych: MIDI, WAV, MMF, iMelody, SMAF oraz SPMID. Daje to użytkownikowi dostęp do wręcz olbrzymiej bazy melodii dostępnych na stronach internetowych, skąd możemy je sobie przesłać do telefonu - każdy znajdzie więc coś dla siebie. Dodatkowo jako dzwonek możemy również wykorzystać dźwięk nagrany przy pomocy telefonu, co sprawia że wybrane połączenia mogą być sygnalizowane naprawdę unikalnym odgłosem, zależnym jedynie od naszej pomysłowości.
Głośnik wbudowany w aparat jest dobrej jakości; głos rozmówcy brzmi czysto i wyraźnie, oczywiście możemy regulować głośność słuchawki za pomocą joysticka. Mamy również do dyspozycji funkcję głośnomówiącą, jednak ma ona zastosowanie jedynie w cichym otoczeniu; po prostu dźwięk wydobywający się z głośniczka nie jest zbyt głośny.

Komunikacja:
Aparat wykorzystuje do transmisji danych zarówno standardowy CSD, jak i GPRS klasy 10. Oznacza to, iż mamy do dyspozycji prędkość połączeń całkowicie porównywalną ze standardowymi modemami 56K. Telefon obsługuje WAP w wersji 2.0, co w połączeniu ze stabilnie działającą przeglądarką Openwave v6.1 oraz dużym kolorowym wyświetlaczem sprawia, iż przeglądanie stron WAP staje się po prostu przyjemnością. Przeglądarka działa bardzo szybko i sprawnie, nie zdarzają się zerwania połączenia czy też znaczące opóźnienia w transmisji.
Niestety, aby połączyć naszego ST55 z notebookiem czy stacjonarnym PC, niezbędny będzie kabel do transmisji danych. Jest to spowodowane faktem, iż testowany model nie jest wyposażony ani w złącze IRDA, ani też nie obsługuje standardu Bluetooth. Na domiar złego kabel nie jest dołączony do zestawu. Dodatkowo niezrozumiały dla mnie jest fakt, iż nawet na stronie internetowej Siemensa nie jest jeszcze dostępne oprogramowanie do PC dla tego modelu. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja zmieni się niebawem.

Gry:
Siemens ST55 standardowo oferuje użytkownikowi 3 gry: Funny Toggle, Wacko oraz Tetris. Wszystkie korzystają z dobrodziejstw wielkiego kolorowego wyświetlacza i współpracują z alarmem wibracyjnym, dodając zabawie atrakcyjności. Działają szybko i bez opóźnień znanych choćby z Samsunga T100 czy niektórych innych modeli.
Niestety ST55 nie obsługuje Javy, co sprawia że tracimy dostęp dla wielu rozrywkowych aplikacji napisanych dla tego standardu.

Inne funkcje:
Telefon wyposażono w organizer, kalendarz, przypominanie ważnych terminów, zegar światowy, przelicznik walut, kalkulator, budzik... Jest tu chyba wszystko, czego możemy potrzebować przy organizowaniu sobie życia codziennego. Z dodatkowych funkcji możemy wybrać również sterowanie głosem różnymi funkcjami aparatu (do 10 pozycji). Podobnie jak w przypadku głosowego wybierania numerów, opcja ta działa bezproblemowo i skutecznie. Całość uzupełnia funkcja dyktafonu: pojedyncze nagranie może mieć do 1 minuty i 14 sekund.

Warto tu też wspomnieć o czułości testowanego modelu. Jest ona porównywalna z Siemensem S55, zaś aparat nie gubi sygnału w miejscach, w których niektóre inne aparaty z wbudowaną anteną miały pewne problemy z zasięgiem.

Wbudowana kamera:
Jak już wspomniałem, testowany telefon wyposażony jest we wbudowany aparat cyfrowy VGA. W ustawieniach możemy wybrać żądaną rozdzielczość zdjęcia (160x120, 320x240 oraz 640x480), oraz ustawić jakość (czyli inaczej stopień kompresji JPG, od którego zależy jakość wykonywanych fotografii) - są tu dostępne 3 stopnie kompresji. Dodatkowo telefon oferuje efekty (normalny, mono, sepia, niebieski), można też regulować jasność wykonywanych zdjęć, lub też włączyć bardzo przydatny tryb nocny. Polega on na dłuższym czasie ekspozycji, co sprawia iż zdjęcia wykonywane w ciemnym otoczeniu stają się znacznie wyraźniejsze.

Jakość fotografii robionych wbudowaną kamerą Siemensa ST55 nie odbiega niczym od zdjęć wykonywanych porównywalnymi aparatami innych firm, a od niektórych jest nawet nieco lepsza (choćby od pochodzących z aparatu MCA-25 Sony Ericsson, którego również używałem). Kolory są żywe, zaś duży wyświetlacz jako wizjer aparatu daje duży komfort fotografowania.

Zrobione zdjęcia możemy przechować w dedykowanej pamięci 1.3 MB, a jeśli nie wystarcza nam ta pojemność - możemy korzystać z pamięci 1.2 mb przeznaczonej na obrazki. W sumie daje nam to około 2.5 megabajta pojemności, co jest ilością najzupełniej wystarczającą nawet na tygodniowy wakacyjny wyjazd. Fotografie możemy natychmiast przesłać znajomym za pomocą wiadomości MMS czy też e-mailem. Niestety podczas próby wysłania fotografii o wielkości 47 kB, na wyświetlaczu pojawił się komunikat o zbyt dużym załączniku. Wydaje się, iż graniczną wielkością pliku załącznika jest 40 kB.
Obiektyw aparatu nie jest niczym przesłonięty, choćby przesuwaną klapką znaną z niektórych modeli innych producentów. Sprawia to, iż obiektyw narażony jest na łatwe zabrudzenie.

Podsumowanie:
Testowany Siemens ST55 jest niewątpliwie aparatem bardzo interesującym i o niezwykle dużych możliwościach. Elegancki wygląd, wbudowana kamera, rozbudowane funkcje, szybki GPRS, a przede wszystkim ogromny kolorowy wyświetlacz - to niewątpliwe zalety tego terminala. Z drugiej strony pozostaje niedosyt w komunikacji telefonu z komputerem PC, oraz brak profili. Pierwsze niedociągnięcie zniknie wraz z pojawieniem się oprogramowania i kabla do transmisji danych, drugie zaś może zniknąć po uaktualnieniu oprogramowania dla aparatu, które być może pojawi się na stronach internetowych Siemensa.

Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 5
Drukuj

Komentarze / 254

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pmr pisze: 2003-09-22 16:26
  Brak profili jest nie do przyjęcia (jak na moje potrzeby)
  0
 • Users Avatars Mini
  Shibby pisze: 2003-09-22 16:37
  brat ma ten telefon juz od ok. 1 miesiaca w erze ( w pierwszy dzien po pojawieniu sie go w promocji kupil ) no i powiem ze kamerka wypas, wyswietlacz tez :P o polifonii nic nie mowie ale jak na moje oko moze byc chociarz osobiscie nie lubie polifonii :P klawiaturke ma niwygodna a bateria trzyma max 4 dni !!!!!! ale przewaznie 2 !!! jesli sie troche bawisz :P i dzwonisz :P poza tym ma bardzo male wymiary takie jak nokia 6510/8310 philips fisio 820/822/825 . Jest mniejszy od SE t68i i od T610 !! a ekran - 65000 kolorow mowi samo za siebie - kolory sa wyraziste i nic sie nie rozmywa ( mozna ustawic odswierzanie na poziomie 50 lub 60 Hz ) ogolnie telefon WYPAS!! brakuje mi tylko w nim IRDA , Kabla do poloczenia z PC =] mozna polecic osobom ktorym nie przeszkadza to ze laduja telefon dosc czesto :]]]]]]
  0
 • Users Avatars Mini
  andrelub pisze: 2003-09-22 16:57
  przypomina mi ktoras z Nokii
  0
 • Users Avatars Mini
  Petru pisze: 2003-09-22 17:40
  Telefon jest do niczego skoro nie ma portu IrDA, czy Bluetooth. Przecież to podstawa przy tak zaawansowanym aparacie. Nie da się go do niczego podączyć. A możliwość połączenia z PC (ale już nie z PDA) poprzez kabel to chyba jakaś pomyłka w czasach, w których gdzie tylko można wykorzytuje się technologie bezprzewodowe.
  0
 • Users Avatars Mini
  dekan pisze: 2003-09-22 17:48
  Badziewie!
  0
 • Users Avatars Mini
  MAruda pisze: 2003-09-22 17:48
  Brak: IRDY, JAVY, BLUETOOTH, KABLA DO PRZESYLANIA ZDJEC - PO PROSTU KIBEL
  0
 • Users Avatars Mini
  light7 pisze: 2003-09-22 17:58
  Widać że Siemens bardzo się spieszył z wypuszczeniem tego modelu na rynek bo jest niedopracowany.
  0
 • Users Avatars Mini
  ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-22 18:14
  Przykro to mówić, ale tandetą powiało. Brak javy - dzine i nieco niezrozumiałe, kiepska bateria - też niedobrze ale to zawsze był słaby punkt siemensów, brak irda i bt to też dziwne (jeszcze dziwniejsze, że nie dali kabla)... ale brak profili? Nie napiszę co o tym myśle bo miałem kilka siemensów i dobrze je wspominam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-22 18:18
  Telefon jest całkiem niezły. Brak profili to bardzo duży minus - ale tylko i wyłącznie dlatego, że praktycznie profile są już w low-endach. Natomiast praktycznie ta funkcja jest rzadko wykorzystywana. Osobiście korzystam z jednego profilu z opcją totalnego wyciszenia dzwonka ;-)). Mam nadzieję, że dźwięk przychodzącej wiadomosci nie jest tak denerwujący jak w Ericssonach czy też starych Motorolach.
  0
 • Users Avatars Mini
  CrazyIwan pisze: 2003-09-22 18:18
  Jedna wielka tandeta (no może nie taka wielka patrząc na wymiary) :) Moim zdaniem ktoś chciał zrobic coś fajnego ale zapomniał o kilku (kilkunastu) podstawowych funkcjach i rzeczach... To musiał być ktoś cofnięty w czasie... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-22 18:24
  Nokia zrobiła tak: do menu N3310 wstawiła opcje: "dźwięki" i "profile". Bardzo dobre rozwiązanie jak kogoś przerastało posługiwanie profilami to miał w zapasie "dźwięki" :-P
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-22 18:25
  Gonzales: po wrocławsku przyłączam się do Twojego zdania - oprócz braku profili nie boli mnie w tym telefonie nic więcej :)) Zaś dźwięk wiadomości jest miły dla ucha, a jednocześnie dobrze słyszalny. Nic dodać, nic ująć..
  0
 • Users Avatars Mini
  Robert542 pisze: 2003-09-22 18:33
  Hmm. Telefon jest OK, jednak brak kilku podstawowych funkcji chyba sprawia, ze powinien mniej kosztowac w Erze.
  0
 • Users Avatars Mini
  9876 pisze: 2003-09-22 18:38
  tajwan(niestety) z wieloma brakami, duże rozczarowanie szczególnie w kontakcie słuchawki z kompem, najlepsza z siemensów polifonia i wyświetlacz z matrycą TFT, co do softu to naszczeście siemens szybko je poprawia i pewnie niedługo będą nowe wersje do ściągnięcia
  0
 • Users Avatars Mini
  Maruda pisze: 2003-09-22 18:54
  Gdyby mial irda czy bt prawie nikt nie myslal by o kupnie s55 czy sl55, dlatego tez nie ma - bylby zbyt konkurencyjny w stosunku do innych aparatow z portfolio simensa. W calej serii 55 mozna znalezc cos dla siebie - ale nie ma jednak jednej idealnej (w dodatku wzglednie taniej) sluchawki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Minister pisze: 2003-09-22 19:01
  Popieram jedną ze wcześniejszych wypowiedzi że Siemens pospieszył się z tym modelem. Jest w nim sporo braków m.in. częto wymieniana irDA, Bluetooth, Java. Mógłby być przynajmniej ten kabelek do przesyłu - to są główne wady tego telefonu i jak dla mnie wykluczającego go do zakupu. Powiem krótko telefon bardzo szybko znudzi się potencjalnemu nabywcowi ponieważ nie można w nim zmieniać oprogramowania (kabelkiem, irDĄ, Javą,...) i z czasem znudzi mu się jego menu i funkcje. Mi w tym fonie podoba się tylko ten wyświetlacz, ale za niedługo będą wchodzić fony z wyświeltalczami o bardzo dużej kolorystyce i rozdzielczości m.in. nowa motka (nie pamiętam modelu) która będzie miała już 256 tys kolorów to jest dopiero wyświetlacz. Narazie !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  cisCOoo pisze: 2003-09-22 19:05
  Podzielam zdanie ***ojca.dyrektora*** "Przykro to mówić, ale tandetą powiało" szcęść boże :P
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawlok23 pisze: 2003-09-22 19:16
  W porownaniu z SonyEricsson T610 to zupelna miernota. Siemens schodzi na psy, po bardzo udanym S55 takie badziewie. Zal pomyslec co bedzie nastepne, moze telefon na korbke?
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-22 19:36
  Nie nazwalbym tego fona badziewiem, bo takim na pewno nie jest.... Jezeli ktos nie korzysta z javy, ani nie potrzebuje IRDY czy BT, wtedy mozna go uwazac za fon dosc udany. Osobiscie nie czepiam sie rzeczy, ktorych po prostu w telefonie nie potrzebuje, albo uzywalbym zadko, dlatego tez oceniam go wysoko. Kabel do transmisji danych- no coz, mozna dokupic, trudno, telefon nie ma zbyt wygurowanej ceny (a juz na pewno nie w promocji Ery)
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-22 19:43
  mie się podoba bo profili i tak nie uzywam
  0
 • Users Avatars Mini
  Voytec pisze: 2003-09-22 19:56
  Hmmm... mówiąc szczerze to bardo napaliłem się na kupno tego modelu, ale po przeczytaniu testu mam wątpliwości. Telefon z wyglądu rewelacyjny, genialny wyświetlacz, potem już nie za ciekawa bateria, brak IrDa, brzydkie graficznie menu (aczkolwiek pewnie banalne jak to w Siemensach bywa) no i brak jakże banalnych w tych czasach profili (dla mnie zresztą nezbędnych). Może w kolejnych wersjach softu to się zmieni. A jak na razie mam pytanie osobiste: jaki telefon jest obecnie najkorzystniej wybrać (chodzi mi o wygląd i funkcjonalność) ???
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-22 20:23
  GSManiac: menu Siemensa ST55 nie chodzi wolniej od chociażby SL45i, S55 czy innych znanych mi modeli Siemensa. Nie rozumiem więc uwagi o "niedoróbce made by Quanta" - bo wszystko co ten telefon zawiera, działa optymalnie. A jeśli ów fon nie zawiera czegoś co jest komuś niezbędne - zawsze można wybrać inny model, innego producenta. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirdan pisze: 2003-09-22 20:24
  Nie rozumiem czegoś, w teście i w wypowiedzi \"Shibby\" wnioskuję iż wyswietlacz jest okey, a tydzien temu w sklepie ERY oglądałem go eazem z sagemem, i na podglądzie kamery ludzie byli strasznie rozmazani (obraz zamglony) po odchyleniu folii, natomiast w Sagemie ostrość była mieporównywalna- czegoś tu nierozumiem, albo jakiś trefny egzemplarz oglądałem ???, co mama myśleć , a trochę się na niego napaliłem - po tej mglistej kamerze powiedziałem nie, a żona ma N7650, więc na podglądzie jest duzo lepiej , oczywiście ją tez bije Sagem. czy ktoś mi wyjaśni wątpliwości??? Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-22 20:28
  mirdan: a czy folia była odchylona zarówno z wyświetlacza, jak i z obiektywu kamery z tyłu? :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  bart pisze: 2003-09-22 20:31
  Moim zdaniem jest to niezły fon dla dzieciaków, ale szybko się nim znudzą bo nie ma on javy.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirdan pisze: 2003-09-22 20:35
  toshio: chyba masz racje, zwracam honor, na ekranie odchyliłem folie, ale na obiektywie nie, gdyż nie sądziłem iż tam będzie , a to z powodu tego iz gdy żona kupiła N7650 nie było folii ( wiem obiektyw w N7650 jest chowany), ale brak skojarzenia, sprzedfawca też nie wykazał się , gdyż polemikowałem z nim na temat kiepskiej jakości podglądu, wyjął Sagema i pokazał ogromną różnicę (świadomie lub nie to zrobił). Dzięki i pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  trojkat pisze: 2003-09-22 20:40
  daro: przy aparacie(foto) irda sie przydaje ,w poprzednim telefonie tez z irda nie korzystalem i sadzilem ze jest to element zbedny,a teraz (sagem x6) wiem ze jest to potrzebne-przeslanie zdjec na komp ,czy komus innemu --poco foto jezeli potem nie mozesz nic zrobic ze zdjeciami?
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-22 20:51
  trojkat: przesylanie zdjec na komputer jest mozliwe za pomoca kabla, a na inna komorke za pomaca widomosci obrazkowych.. nie widze problemu ... moze sie myle?
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-22 20:55
  dodam jeszcze ze z aparatu w telefonie nie przewiduje korzystac zbyt czesto (ewentualne zdjecia osob w kontaktach itp)
  0
 • Users Avatars Mini
  maniek pisze: 2003-09-22 21:56
  nareszcie tescik!!! jush prawie zwatpilem w gsmonline!!! poczytamy zobaczymy!!! :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  SepecaT pisze: 2003-09-22 22:01
  Daro* ale za przesylanie wiadomosci obrazkowych sie chyba placi, a po to jest irda zeby sobie przesylac obrazki za darmo. To samo sie tyczy skopiowania ksiazki z jednego telefonu do drugiego.Nie wyobrazam sobie klepania 50 numerow. A brak javy to juz kompletne nieporozumienie , taki ekran chcialoby sie wykozystac , a tu nie ma jak.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-22 22:23
  ***GSManiac - zdaję sobie sprawę z tego, że dźwięk wiadomości jest niezmienny - stąd nawiązanie do Erisssona i do Motoroli :-). Co do dzwonka narastającego - wiadomo, co kto lubi. Ja nie potrzebuję - Ty owszem. Co do szybkości menu - to najlepiej sprawdzić empirycznie, ponieważ każdy ma swoją skalę szybkości. Natomiast co do niedoróbki - trudno polemizować opierając swoje wiadomości tylko na testach (mam na myśli siebie). Wierzę na słowo - aczkolwiek nie dowierzam :-))). Pozdrawiam i Ciebie i ***Toshio.
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-22 22:23
  SepecaT: bez watpienia masz racje, trudno sie nie zgodzic, jednakze nie sadze zebym zbyt czesto z tego korzystal, co nie zmienia faktu ze jest to niedogodnoscia, ale w moim przypadku do przezycia, biorac pod uwage inne walory tego fona.
  0
 • Users Avatars Mini
  dtox pisze: 2003-09-22 22:36
  a w srodku BOSCH... no i inne zlacze systemowe. Nie pasuja zadne akcesoria z Siemensow...
  0
 • Users Avatars Mini
  broodzio pisze: 2003-09-22 23:03
  czegos tu nie rozumiem, ktos porownal ten fonik do SE610 a przeciez to nie ta klasa cenowa!!! ludzie, zanim cos napiszecie to puknijcie sie w glowke. Jak na swoja cene telefon reprezentuje sie bardzo dobrze (chocby w powonaniu do c100 i m55). Jakby dodac do niego BT i Irde to kosztowalby przynajmniej 10*tyle w promo.
  0
 • Users Avatars Mini
  nianias2 pisze: 2003-09-22 23:05
  jest bardzo ladny ale brak podczerwieni, profili, zmiany dzwonka na sms, javy, licznika pisania sms i znowu odkryta ta kamera. tak trudno zrobic klapke by to chronila? to sie w mig porysuje i jakosc pogorszy
  0
 • Users Avatars Mini
  BeNy pisze: 2003-09-22 23:17
  bosh w zyciu bym nie zamienil mojego S55 na to no kurde przezciez taki teleofn by zrobil furore rok przed n7650 siemens cofnol sie w czasie chyba
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2003-09-22 23:42
  niestety ten telefon mnie zaskoczyl ....swoimi slabostaki ja myslalem ze to wkoncu jakas porzadna produkcja a to znowu tandeta szczyt lenistwa i tak uznaje wyzszosc swojego sagema nad ta produkcje jak ktos mysli inaczej prosze o wypowiedz
  0
 • Users Avatars Mini
  M pisze: 2003-09-22 23:53
  Fajny fonik z wygladu jest super ma kamerke i 65 tys kolorów to dwa plusy minus to ze bardzo krótko trzyma 140 godzin wiec jakbym sie wiecej pobawił to by trzymała 2 dni jakby trzymała bateria jakies 220-280 to bym kupił ten fonik na bank niech siemens nad tym popracuje
  0
 • Users Avatars Mini
  sleza pisze: 2003-09-23 00:00
  Na pewno nie powinien być sygnowany jako klasa "s",raczej c.
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2003-09-23 00:34
  Shibby: na pewno nie od miesiaca, bo do promo wszedl 3.09, a w sprzedazy byl od 4, wiec to ledwo dwa tygodnie i kilka dni. :) niewazne. telefon jest taki, jak mowisz, to wszystko prawda. ***Voytec: jak chciales ST55, to T610 powinien byc w sam raz dla Ciebie, a nawet jeszcze lepszy. ***toshio: ogolny czas reakcji menu jest wedlug mnie troche wolniejszy niz w s55, ale prawdziwa powolnosc ujawnia sie podczas pisania w trybie SMS lub w przegladarce WAP. Kliki tak jak napisal autor testu na GOLu sa dobrze wyczuwalne, a jednak telefon czasem pisze cos innego niz mial...
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2003-09-23 00:38
  broodzio: porownania do T610 sie nasuwaja same, chociaz to faktycznie inna klasa. a bierze sie to z dwoch powodow - 1) podoba cena w Erze Biznes (99 i 149 PLN) 2) podobna cena na wolnym rynku, gdzie dopiero od niedawna ST55 zaczyna spadac z cena (i slusznie). Co do mozliwosci, to chyba nikt nie ma watpliwosci ktory telefon "moze" wiecej, zwlaszcza, ze na razie do ST55 nikt nie ma kabli... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-23 01:08
  dlaczego siemensa ST55 nie ma w bazie telefonów????
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-09-23 01:12
  Nie zauważyliście jednego z największych braków-2 zakresy... Siemens sobie chyba jaja robi, nowa seria jest tylko dla estetów.
  0
 • Users Avatars Mini
  broodzio pisze: 2003-09-23 01:43
  jkac - cena st55 na wolnym rynku jest mocno zawyzona, wg mnie powinnia spasc o 300-400 zlociszow. Jak sam zauwazasz t610 jest dostepny tlko dla biznesu czyli oferta mocno zawezona
  0
 • Users Avatars Mini
  itl pisze: 2003-09-23 02:51
  @broodzio na tym zdjeciu t610 stoi lekko pod katem... z uwagi na wyswietlacz STN obraz nie jest taki, jaki widac przy patrzeniu bezposrednio pod katem prostym. mimo wszystko - roznica jest. mialem wczesniej myx-6 - wyswietlacz byl duuuuuzo lepszy niz w moim t610. ale poza wyswietlaczem i aparatem to t610 to jest zupelnie inna klasa telefonu. nie chodzi mi nawet o jakies konkretne funkcje - to sie czuje gdy korzysta sie z niego na codzien. niestety - swiadomosc tego ma naprawde niewiele osob. wiekszosc patrzy na specyfikacje, albo widziala dany telefon przez kilka/kilkanascie minut.
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2003-09-23 09:43
  Model bardzo podobny do Sagema My X6, SE T610. Tulko, że jest trochę bardziejopływowy i ładniejszy. A pozatym niezły teścik.
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2003-09-23 11:17
  Blah :P Porażka :) Cieszę się tylko że to nie Siemens tak naprawde to zrobił...Chociaż nie wiem kto zaprojektował? Jeżeli Siemens to ide się pociąć...Taki upadek mojej ulubionej marki ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 11:31
  toshio***: nie wspomniałem słowem o porównaniu szybkości menu do innych Siemensów serii x45 i x55. To, że szybkość menu jest porównywalne do wymienionych przez Ciebie terminali chluby mu bynajmniej nie przynosi; po telefonie kreowanym na multimedialny kombajn, można chyba wymagać więcej, prawda? A czy faktycznie wszystkie zaimplementowane w telefonie technologie "działają optymalnie", jak twierdzisz, nie jestem w stanie obiektywnie tego stwierdzić, gdyż nie bawiłem się zbyt długo tym telefonem, niemniej sygnały niektórych userów i opinie na zagranicznych forach, zdają się nie potwierdzać w pełni Twojej tezy. Gonzales***: w pełni się z Tobą zgadzam i również pozdrawiam. ...Jeszcze małe sprostowanie mojego postu z 22-09-2003 16:44 - w zdaniu: "brak sygnalizacji sms'a przychodzącego lub połączenia nieodebranego..." zabrakło na końcu" w trybie wygaszacza ekranu".
  0
 • Users Avatars Mini
  andjago pisze: 2003-09-23 11:40
  CZYTAJĄC POWYŻSZE KOMENTARZE ZAPOMNIAŁEM DO CZGO SŁUZY TELEFON. CO TEN BELL SOBIE WYMYŚLIŁ!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-23 11:59
  izaban: brak GSM 1900 to wg Ciebie oznaka tego, że Siemens "jaja sobie robi"?? Obiektywnie patrząc - ilu jego użytkowników będzie notorycznie jeździć do USA? **jkac: wcześniej używałem S55, od 2 tygodni używam ST55 i jednak podtrzymuję moją opinię. **ogólnie: faktycznie bezpośrednie porównanie ST55 i SE T610 nie ma sensu, to są po prostu telefony skierowane do innych grup odbiorców, stąd cena ST55 na wolnym rynku spada (i słusznie). Poza tym od wczoraj we Wrocławiu można kupić kabel do ST55, w cenie 60 PLN :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 12:08
  ***GSManiac - domyśliłem się, tym bardziej, że pamiętam twoje posty do newsa o wprowadzeniu tego telefony na rynek :-). A tak ogólnie - nie ulega wątpliwości, ze jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych telefonów na rynku. Tylko pozostaje do rozwiązania kwestia: celowe czy też nieświadome niedopracowanie (ew. pozbawienie kilku funkcji)? A może jest to początek nowego trendu w GSM, gdzie telefony są pozbawiane najmniej używanych funkcji?
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 12:11
  Ostatecznie wady o których mówimy - a które można uznać za denerwujące, nie mogą przysłonić tego, że w gruncie rzeczy ten aparat jest bardzo funkcjonalny.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 12:14
  toshio***: a jaką wersję softu s55 miałeś? Bodajże do wersji v.12 menu chodziło wolniej, niż w wersjach nowszych (v.16, v.20), stąd być może Twoja opinia dot. porównywalnej szybkości działania menu w s55 i st55.
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-23 12:45
  GSManiac: minęło już trochę czasu i kilka telefonów :) więc wersji softu nie pamiętam; ale być może jest tak jak mówisz.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 13:05
  Gonzales***: tyle, że na etapie zapowiedzi wejścia na rynek tego telefonu, obiecywano kilka funkcji/własciwości, które ostatecznie nie ujrzały światła dziennego w wersji finalnej. Mam tu na myśli np. metalową obudowę i javę, co do której przez długi czas toczyły sie spekulacje - będzie czy nie będzie... Kwestia implementacji bt i Irdy została rozstrzygnięta (jak wiadomo, negatywnie) stosunkowo szybko. Hmmm, funkcjonalny...? Generalnie, chyba jednak tak - sądzę, że docelową grupą, ze wzgledu na jego multimedialne walory będzie młodzież, podobnie jak w przypadku Sagema my-x6 (decydującą kwestią bedzie zapewne cena oraz dostępność w promocjach dla ogółu, aczkolwiek, jak na razie, tylko u jednego operatora). I nie sądzę, że średnio wygodna klawiatura, nienajszybsze menu, czy w końcu brak kilku użytecznych detali martwiło przeciętnych, młodych użytkowników tego terminala. No, jest jeden powazny brak - Irda...
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 13:08
  ...I to uważam za najwiekszy chyba feler tego Siemensa. Wcześniej m55, teraz st55... Tym bardziej, że w standardzie nie dodaje się doń kabla do transmisji danych. No i te niekompatybilne z x45, x55 złącza... T610 to z kolei raczej niezawodne mobilne narzędzie dla biznesmena (choć sam raczej do młodzieży bym się zaliczył, niż do tej drugiej grupy), coś na kształt następcy 6310i, choć to jednak duże uproszczenie. Ale także nie bez wad... Paradoksalnie właśnie największe wady T610 (wyświetlacz, aparat foto) są najsilniejszymi punktami st55. To, co mnie denerwuje w Sony Ericssonie, to również znana z poprzednich Siemensów, tutaj nieobecna wcale, "przypadłość" (jak twierdzą konstruktorzy - celowa, podyktowana troską o słuch), mianowicie pierwszy dzwonek, bez względu na ustawioną głośność, jest zawsze b. cichy. Poza tym brakuje pola adresu i daty urodzin w książce tel. I jeszcze kilka drobiazgów, ale to w końcu test st55, a nie t610 (nota bene także by się przydał...).
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 13:16
  ***GSManiac - osobiście nie jestem przekonany ani do BT ani do IRdy. IRdy używałem - i do dzisiaj pamiętam ten brak stabilności. Co do BT - jest to świetne rozwiązanie, jednak osobiście nie uważam, że powininen być obowiązkowo implementowany. Zatem uwzażam, że kabelek jest wystarczający (zwłaszcza, jeżeli jest na USB). Co do Javy - również jestem zdania, że mozna bez tego żyć. Dlaczego uważam ten telefon za funkcjonalny - ponieważ ma (jednak) dyktafon, terminarz, klienta e-mail, pamięć SMS, wibrację. No i GPRS. Dosyć pojemna książka telefoniczna (i tak mam papierową kopię - na wszelki wypadek). Do tego ładny wygląd, duży wyświetlacz, polifonia - ale to akurat zbędny bajer. Oczywiscie aparat foto. Nie potrzebuję więcej funkcji - i nie za bardzo mam ochotę za więcej funkcji płacić.
  0
 • Users Avatars Mini
  axe pisze: 2003-09-23 14:22
  i kto to nazwal ST55? Powinien sie raczej nazywac AT55 lub conajwyzej CT55. do klasy S brakuje mu jeszcze sporo. dobry display to nie wszystko.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 14:46
  Goznales***: wszystko to prawda... Po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że nie zdecydowałbym się mimo wszystko na tego Siemensa. W zasadzie, jeśli przeanalizować szczegół po szczególe, to można dojść do wniosku, że to praktycznie odpowiednik Sagema my-x6. Nie chcę przez to powiedzieć, że Niemcy (a własciwie Azjaci) wzorowali się na produkcie Francózów - to byłaby teoria iście spiskowa. Bo przecież równie dobrze można znaleźć podobieństwa , jak i różnice pomiedzy tymi dwoma terminalami (dla przykładu - podobieństwa: identyczne pod każdym względem wyświetlacze, brak javy, tryb głośnomówiący, dyktafon, MMS itd...; różnice: klient poczty tylko w st55, brak joystick'a w Sagemie, brak profili w Siemensie, "bogatsza" polifonia tego ostatniego itp. itd...). Niemniej nie można oprzeć się wrażeniu, że to telefony przeznaczone dla tej samej grupy odbiorców...
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 14:46
  Na pewno więc stawianie obok st55 i my-x6 takich telefonów, jak T610, 7250i, gd87, czy v200 (IMHO jednak gadżet dla dziewczynek) z racji innej grupy docelowej, a także ceny, nie jest do końca stosowne... Przecież dla większości potencjalnych odbiorców tej słuchawki ważniejsza będzie (nie mówię w tym momencie o Tobie) możliwość zaprezentowania/pochwalenia się super wyświetlaczem, "odlotowymi" dzwonkami, czy bajeranckim aparatem, niż zawracanie sobie głowy brakiem bt, czy nawet profili. I tę funkcję - aparatu rozrywkowego, z całą gamą multimedialnych funkcji, efektownie wyglądającego, ładnie podświetlonego itd. st55 doskonale spełnia... Do czego jednak zmierzam, dlaczego mówię "NIE" temu Siemensowi... Otóż wolę "oryginalnego" (czytaj: zaprojetkowanego i kontrolowanego pod wzgledem procesu produkcyjnego we Francji, mimo zapewne samej produkcji gdzieś w Azji) Sagema, niż "fałszywego" Niemca z dalekowschodnim rodowodem... Ot i tyle... Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 15:42
  A ja rozumiem i przyjmuję do wiadomości Twoją argumentację :-). Jednak pozostanę przy swojej opinii - i to z kilku powodów. Po pierwsze, zaprojektowanie telefonu przez Azjatów uważam za argument ZA, a nie przeciw. Po drugie, ten telefon jest o niebo ładniejszy od Sagema - a ja osobiście nie widzę powdów, dla których telefon nie miałby wyglądać elegancko (a Sagema trudno uznać za ładny). Po trzecie, - tak jak napisałem - uważam ten telefon za funkcjonalny - pomimo pewnego niedosytu funkcji. Natomiast co do grup docelowych - obecnei trudno określić, który telefon jest adresowany do kogo (poza ewidentnymi low-endami). Telefony coraz częściej odróżnia design niż zawartość menu. I IMHO - przykładowo - Samsung C100 czy też ST55 jest tak samo biznesowy jak 6310i. Również pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  glodek pisze: 2003-09-23 15:47
  brak profili? Samsing c-100 także nie ma, nie wspominając ze nie ma ich v200 który jest znacznie droższy. Miałem c-100, ale sprzedałem bo to wogóle nie doróbka. A mianowicie brak w nim było profili, ale był za to tryb cichy, czyli wibracja która działa tylko na połacznia. Przychodził sms albo alarm cisza!!!!!!! A ceena tych dwóch tele wrecz taka sama. Już pojawiło sie info na str. Siemensa o nowej wersji softu. bedzie JAVA jak i możliwosc nagrywania obrazu 4 klatki/s
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-23 16:15
  glodek: czy możesz wrzucić linka do tego info nt. nowego softu ze strony Siemensa? Szukałem na stronach polskiej, niemieckiej i "międzynarodowej", i nigdzie czegoś podobnego nie widziałem, a jestem tematem bardzo zainteresowany.. Gdyby faktycznie dodali obsługę Javy i nagrywanie wideo, byłbym.. hmm.. zadowolony ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-23 16:24
  ... no i prosze, kwestia javy rozwiazana, jeszcze tylko IRDA i (prawie) wszyscy beda zadowoleni: ), tyle ze IRDY nie dodadza za pomoca softu: )... momo wszystko fon teraz prezentuje sie znacznie korzystniej, co dla niektorych bardziej wybrednych.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 16:35
  Gonzales***: trudno odmówić Twojej argumentacji racjonalności. Fakt, Azjaci robią niezłe telefony (vide: Samsung, terminale 2.5G na rynek japoński), ale z przykrością zauważam, że st55 ma niestety podobnie kiepską baterię, co Samsungi. Wyniki testującego odnośnie czasu czuwania baterii jakoś nie bardzo potwierdzają opinie użytkowników telefonu prezentowane chociażby jako komentarze pod testem na www.telefon.gsm.pl, no ale już nie dzielmy włosa na czworo, 6310i ani Xenium Philips'a to na pewno nie jest, ale na 2-2,5 dnia intensywnej zabawy standardowe ogniwo powinno starczyć. A propos estetyki - jak najbardziej! "Mydełkowaty" Sagem IMHO do pięt nie dorasta stonowanemu, eleganckiemu st55. I w końcu kwestia "segmentowności" danego telefonu - również podzielam Twoje zdanie w tej kwestii. A zatem - pełna, no prawie pełna, zgodność ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 16:36
  P.S. Oczywiście pisząc " "Mydełkowaty" Sagem IMHO do pięt nie dorasta stonowanemu, eleganckiemu st55" miałem na myśli oczywiście design obydwu telefonów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 16:59
  I w ten oto sposób osiągnęliśmy konsensus - również uważam, że bateria jest zdecydowanie za słaba :-). No, ale z drugiej strony - ostatni raz porządną baterię w Siemensie miałem w S11 (nota bene z kolorowym wyświetlaczem) [a użytkowałem: S10, S11, S25, SL10, C35, S35, ME45, Sl45i - wszystkie nowe, z prawidłowym formatowaniem].
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-23 17:05
  GSManiac: zapewniam Cię, że bateria w moim ST55 w zupełności wystarcza na 2 dni intensywnej zabawy. Porównajmy to z Sagemem X-6, w którym mamy baterię o pojemności 1050 mAh, która przy równie intensywnym korzystaniu wystarcza na 3 dni, czyli ok. 72 godzin.. Myślę więc, że "energożerność" nowego Siemensa nie jest duża, a i o samej baterii telefonu ten wynik też nie świadczy tak źle, jak uważasz. Zresztą być może nowy firmware poprawi jeszcze ten wynik - pożyjemy, zobaczymy :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-23 18:51
  Gonzales***: no to jesteś prawdziwym Siemensowym "weteranem" :) toshio***: życzę jak najlepszych "osiągów" baterii. BTW - zobaczymy ile moja T610 będzie 3mać jak ją jutro odbiorę z serwisu i sformatuję...
  0
 • Users Avatars Mini
  glodek pisze: 2003-09-23 19:25
  toshio: opis najnowszego softu do ST55 był gdzieś w inf prasowych na stronie głownej Siemensa, oczywiscie nie .pl, tylko com:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomek pisze: 2003-09-23 19:36
  **Gonzales: porównywać st55 do 6310i - komedia!!! Człowieku gdzie ty żyjesz???
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2003-09-23 19:48
  Na pewno z siemensa najlepszy,ale fotki lipaa...
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-23 21:42
  Sagem MY X-6 Siemens ST55 110 X 46 X 22 mm 98 x 47 x 21.7 mm waży 106 g waga 87 gramów TFT 128 X 160 pikseli 65 tys. kolorów TFT 120x160 pikseli, , 65.000 kolorów aparat cyfrowy z matrycą CCD, VGA (160x120, 320x240 oraz 640x480), VGA (640 x 480 pikseli). zoom cyfrowy 2x, 3x, 4 zoom cyfrowy 2x 4x takie małe porównanie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-23 21:42
  oooooooo nie tak to miało wyjść!!!!!!!!!!! pomieszało się!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-23 21:43
  Sagem MY X-6 110 X 46 X 22 mm waży 106 gTFT 128 X 160 pikseli 65 tys. kolorów aparat cyfrowy z matrycą CCD, VGA (640 x 480 pikseli).zoom cyfrowy 2x, 3x, 4xpolifonia Siemens ST55 98 x 47 x 21.7 mmwaga 87 gramówTFT 120x160 pikseli, , 65.000 kolorówVGA (160x120, 320x240 oraz 640x480),tryb nocnyzoom cyfrowy 2x 4x40-głosową polifonię no teraz jest dobrze:))
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2003-09-23 23:57
  ***Tomek - a dlaczego nie porównywać? Nie rozumiem zupełnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  staples pisze: 2003-09-24 00:37
  Powiem tyle zawiodłem się i to bardzo z poczatkowych opisów które można było znaleźć w sieci miało wynikać, że jest to taki sx1 w bardziej przystępnej dla każdego obudowie ale nic bardziej mylnego :-(((( żeby nie było JAVY IRDA ani BT o profilach nie wspomnę i slocie na wymienne karty pamięci.Tragedia ten model powinien być bardziej dopracowany a nie wypuszczony tak na rynek.Wielki wyświetlacz to jeszcze nie wszystko zawiodłem sie w tym momecie na siemensie :-(( raczej bym nie zamienił mojego M55 bo JAVA to super sprawa.
  0
 • Users Avatars Mini
  staples pisze: 2003-09-24 00:40
  Jeszcze jedno gdyby ten model miał oznaczenie A60 lub A65 to by się wszystko zgadzało z funkcjami ale nie ST55 :-(((((((((
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2003-09-24 02:18
  BOSSNOKIA: no chyba nie... :) kwestia gustu. gdyby zrobic glosowanie, czy ST55 jest najlepszym Siemensem - tak/nie, to zaloze sie, ze nie by przewazylo. pozdro.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-24 02:43
  jkac***: dokładnie! Ja k zwykle muszę się zgodzić z Twoim zdaniem. Twój i mój głos na "nie" to już razem 2 :-) Myślę, że gdyby takie głosowanie faktycznie miało miejsce, to na dziś dzień (bo kto wie, co nam Siemens zaprezentuje 28.09? - IMO jednak szału jakiegoś raczej nie bedzie), wygrałby je bezapelacyjnie sx1, dobrze mówię ? ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-09-25 11:57
  Witam wszystkich! U mnie z kolei nagrzewa się bateria w sposób zdecydowanie niewłaściwy..muszę iść do serwisu, ponadto nie mogę wyłączyć dzwonków , ponieważ włącza się wibra i telefon w tym stanie zawiesza się. No cóż, cierp ciało coś chciało....
  0
 • Users Avatars Mini
  Paul pisze: 2003-09-25 17:52
  Ja nie siedzę w temacie, ale czy porównywanie N6610 z ST55 ma jakis sens. Bo z takim dylematem spotkałem się obecnie??
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2003-09-25 19:20
  jkac:A co jest lepsze z siemensow?Bo chyba nie S55 ze swoimi 265 kolorami ekranu ??!
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-25 22:23
  St55 jest fajny może lepszy od s55 ale to zależy co kto potrzebuje (mi np bluetoth nie jest potrzebny a duży ekran i kamera -tak)
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-25 23:13
  ***rafalpf: bardzo rozsądne słowa. Tyle jest dyskusji o tym który telefon lepszy, a przecież wszystko zależy od potrzeb indywidualnych. Ten kto potrzebuje komunikacji bezprzewodowej, wybierze S55, a ktoś kto ceni wrażenia wizualne i fotografowanie - ST55. ..mówię oczywiście o telefonach Siemensa :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-26 00:38
  toshio: no racja jak komuś nie pasuje st55 to może poszukać czegoś innego a nie jak niektórzy krytykują st55 że jest taki czy owaki- każdy telefon jest dla innej grupy ludzi , nie ma i chyba nie będzie idealnego telefonu, który by pasował wszystkim.(kropka)
  0
 • Users Avatars Mini
  popint pisze: 2003-09-26 02:57
  Wszystko fajnie, tylko chciałem przypomnieć, że wygląd telefonu to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje! Może komuś bardziej podoba się ST55, ja tylko powiem, że wybrałem MY-X6 m.in. ze względu na wygląd (choć oczywiście nie tylko).
  0
 • Users Avatars Mini
  domin pisze: 2003-09-27 01:46
  chce kupic telefon w erze moze wydac troszke wiecej niz 100 pln ale poczekam na swieta moze stanieje i prosze o opinie : sagem my-x6, nokia 6610,7650 czy moze ten siemens st55? a moze cos innego? b.wazne jest dla mnie opoznienie dzialania klawiszy(w tych fonach) - cos takiego jak w ericssonach jest dla mnie niedopuszczalne. podpowiedzcie !
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-27 17:15
  domin: trudno w tym momencie cokolwiek podpowiedziec, musisz poczytac (a najlepiej wziasc do reki) o kazdym z tych telefonow i stwierdzic co sobie najbardziej cenisz. Sagem - dobry wyswietlacz, jak dla mnie nieciekawy wyglad, nokia 6610- radio, przyzwoita bateria, nokia 7650 - zbyt duza jak dla mnie, lubie mniejsze telefony, siemens - dobry wyswietlacz, dosc slaba bateria, a co do opoznienia klawiszy.. otoz jak to w siemensach w jakims stopniu wystepuje, jednakze to juz kwestia przyzwyczajenia. Moj wybor padl na st55 i jestem zadowolony, nokia mnie po prostu nie przekonuje. Lubisz nokie - bedziesz z niej pewnie zadowolony. Wybor nalezy do ciebie.
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-27 20:55
  domin: jeśli chodzi o funkcje to sagem my x-6 i siemens st55 są podobne, ale ja wolę małe telefony więc z tych dwóch brałbym siemensa no i wygląda bardziej eledancko, nokia 6610 nie ma wbudowanego aparaty a to się przydaje np do mmsów a 7650 jest za duża jak dla mnie więc ja z tych wszystkich fonów wybrałbym st55 -------to zależy co tobie jest potrzebne więc wybór należy do ciebie !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  luki_l pisze: 2003-09-28 00:24
  Mam pytanie: Czy menu w tym telefonie jest faktycznie tak nieciekawe graficznie jak jest to przedstawione na zdjęciach? I co ma nastąpić 28 września - wprowadzienie jakiegoś nowego softu? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-28 01:39
  luki_l: nieciekawe graficznie? menu sklada sie z dziewieciu kolorowych ikon (z reszta charakterystycznych juz dla siemensa od kilku modeli) po wejsciu w wybrana ikone jest juz rzeczywiescie malo kolorowo.. ale wydaje mi sie ze tylko na plus. Tekst jest bardzo wyrazny (dobry kontrast) i wszystko wyglada prosto, bez niepotrzebnych upiekszen.. w moj gust to trafia. Autor testu zaznacza ze daleko mu do menu prezentowanego chocby w Sagemie czy Samsungu, wedlug mnie tak wlasnie mialo byc i jest dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-09-28 12:37
  no racja menu wygląda dobrze , telefon ma elegancki wydląd więc menu musi pasować -poprostu ten telefon ma sówj styl i to mie sie podoba
  0
 • Users Avatars Mini
  furba pisze: 2003-09-28 16:53
  Który lepszy?? S55 czy ST55? Pod względem użytkowości i przede wszystkim baterii? Nie potrzebuję BT z kolei aparat super sprawa, lepszy ten wbudowany w ST55 czy ten dołączany do S55? Poradźcie. Dzięki z góry.
  0
 • Users Avatars Mini
  sledzioo pisze: 2003-09-28 19:30
  a ten "wroclawski" kabel do st 55 jaka mial koncowke? dla USB? bedzie jakas alternatywa dla tych co to jeszcze na kompie wlasnie usb nie maja?
  0
 • Users Avatars Mini
  kizak1 pisze: 2003-09-28 22:00
  brak Javy, irdy i profili to duzy minus!!!ale telefonik i tak jest fajny!
  0
 • Users Avatars Mini
  Mike_One pisze: 2003-09-28 23:39
  Qcze, ludzie.. Weźcie proszę pod uwagę, że TO NIE JEST rasowy Siemens!
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-29 00:37
  Mam go juz piaty dzien i nie moge na niego powiedziec zlego slowa. Nie zawiesil sie ani razu, chodzi bez zarzutu. Jak na razie jestem bardziej niz zadowolony. Jakby cos sie z nim dzialo, lub zauwaze jakies powazniejsze niedociagniecia to dam znac, jak na razie takowych nie stwierdzam.
  0
 • Users Avatars Mini
  luki_l pisze: 2003-09-29 01:58
  Mike_One: to chyba jego plus..
  0
 • Users Avatars Mini
  koza48 pisze: 2003-09-29 02:26
  Od kilku dni jestem posiadaczem tego aparatu, nie powiem ze akurat szczesliwym, poniewaz z niewiadomych przyczyn telefon wylacza sie co 2 godziny bez zadnego powodu, przy czym wskaznik bateri jest na maxa wiec problem zasilania odpada. Po drugie zawiesza sie okolo 5 razy na dzien no i najgorsze problemy z odblokowaniem klawiatury np: po wyswietleniu komunikatu ze trzeba dluzej przycisnac # i zrobieniu tego znaczek kluczyka znika z wyswietlacza a aparat jest caly czas zablokowoany co w gruncie rzeczy kluci sie z logika. Jak ktos z was mial takie problemy to prosze o pomoc, no chyba ze zostalo mi tylko oddanie go do reklamacji :((( A szkoda bo jeszcze nigdy sie na Siemensie nie zawiodlem!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-09-29 03:03
  bezwarunkowo do reklamacji, u mnie wszystko jest oki
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-09-29 12:38
  koza48: miałem dokładnie to samo co Ty, oddałem do serwisu - czekam na info kiedy będę mógł go odebrać. Widać , jakaś część serii jest po prostu felerna.
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2003-09-29 16:40
  co to jest IMHO o czym tu piszecie pytanie do GSManiac
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-29 18:27
  janex***: "IMHO" to skrót od angielskiego "In my humble opinion", czyli "moim skromnym zdaniem". Żeby uprzedzić kolejne pytania... "BTW", którego skrótu także często-gesto na GOL-u (i nie tylko) używamy, to "By the way" - "a tak przy okazji", "będąc w temacie...".
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-09-29 18:42
  ***sledzioo: kabel jest w wersji szeregowej, czyli RS-232. Tak więc nie będzie problemów z nieobecnym w kompie usb :) Ja z kolei żałuję, bo usb oznacza jednak szybszy transfer, ehhh
  0
 • Users Avatars Mini
  Popint pisze: 2003-09-30 04:14
  Jesli chodzi o pamięć, to już sam nie wiem ile ten telefon jej ma, raz piszą, że 1,2 MB, raz że 2,5 MB, a teraz na mobile-review przeczytałem, że 3,6 MB. Ludzie, zdecydujcie się!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-09-30 17:37
  Popint***: w kwestii pamięci ST55, to mam nadzieję, że coś niecoś wyjaśniłem dzisiejszymi wpisami na stronce z testem Sagema my-x6 - tam są różne cytaty i linki. A w skrócie wygląda to tak - pamięć "użytkowa", tzn. na bieżące operacje, kontakty, tapety, dzwonki, sms'y itp. - 1,35MB; pamięć na e-maile - 1,075MB; na MMS-y - 1,4MB, dodatkowa (oddzielna) pamięć tylko na fotki - 1,2 MB. Razem - ok. 5MB. Oczywiście pamięć nie jest współdzielona (dynamicznie przydzielana). To byłoby na tyle w temacie pamięci w ST55.
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-09-30 22:26
  Witam wszystkich mam ST 55 od 3 tygodni telefon ok, fakt brak javy i przynajmniej irdy ale da się życ menu dla mnie jest ok dośyć szybkie i czytelne ale fakt że producent chyba trochę za szybko wypuścił go na rynek mam już 2 egzemplarz i się wiesz i wyłącza, po moim krótkim teście stwierdziłem iż ma to miejsce gdy włączone są komunikaty sieciowe gdy je wyłącze jest ok.No bateryjka mogła by być trochę lepsza .Goście z CCS mówią że na dniach ma być nowy soft który poprawi działanie zobaczymy. Pozdro dla wszystkich........
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2003-10-01 00:31
  ***gsmaniac thx
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-10-01 13:49
  Telefon skierowany do ludzi młodych, a nie osbłusguje nawet javy :-/ Poza tym problemy z zawieszaniem i wyłączaniem, o których piszą niektórzy użytkownicy. Plusem jest niewątpliwie wyświetlacz, wykonanie. Mnie również podoba się to, że teg model nie jest podobobny do żadnego wcześniejszego modelu tej marki ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Popint pisze: 2003-10-02 00:38
  Czyli wynika z tego, że de facto ST55 ma większą pamięc od MY-X6, pytanie tylko, czy zdjęcia mogę również zapisywać w pamięci przeznaczonej np. na e-maile? Jeśli nie to dziękuję, jeśli tak to idę do Ery i reklamuję zakup telefonu, powiedziano mi, że w MY-X6 jest większa pamięć, że więcej fotek zapiszę. Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-10-02 13:33
  Popint***: odpowiedź na Twoje pytanie jest oczywiście negatywna. Skoro pamięć w ST55 nie jest dynamiczna, to podział jej na poszczególne "partycje" jest stały, w związku z czym nie ma możliwości np. zapisać w pamięci zarezerwowanej na inne aplikacje (MMSy, e-mail'e) fotek. Na fotki masz 1,35 pamięci operacyjnej (pomniejszonej oczywiście o wgrane do telefonu aplikacje) + 1,2 MB oddzielnej pamieci. Tylko tyle i aż tyle... Czyli wychodzi na to, że pamięć na fotki mają podobną (ST55 - max., ale tylko teoretycznie, 2,55MB, a my-x6 bodajże 2,3 MB, tak ?).
  0
 • Users Avatars Mini
  Popint pisze: 2003-10-02 17:54
  MY-X6 ma okolo 2,4 MB, ale teście napisano, że fotki można również zapisać w pamięci na to nie przeznaczonej. Ale i tak SAGEM wygrywa - ma zakrywany obiektyw. PS: czy komuś udało się już porysować "oczko" w SIEMENSIE?
  0
 • Users Avatars Mini
  kk pisze: 2003-10-03 13:22
  ludzie, czy wy nie macie o co sie kłócic?Co to za różnica czy tel ma 2.4 czy 2,3 MB na zdjecia itp?Wypowiadacie sie na podstawie tego co gdzies przeczytacie, co jeste jednym wielkim bezsensem- oceniajcie dopiero jak przetestujecie telefon- co do Sagema to nie ma w nim zadnych profili- jest jedynie mozliwosć wyciszenia telefonu lub zast. samej wibry. Ani Sagem ani St55 nie ,maja Javy, zreszta co ja tu bede gadał- jak chcecie wiedziec jaki jest ST55 to swietny test jest na www.mobile-review.com-zmieńci na angielski i jest test z fotkami na 3 strony-tak na marginesie to jest jedyna strona o komórkach w necie gdzie znaja sie na rzezczy. pozdrawiam- i przestańcie sie tak podniecac
  0
 • Users Avatars Mini
  kk pisze: 2003-10-03 13:27
  a co do menu to faktycznie jest strasznie ascetyczne jak na telefon z wyswietlaczem 65k
  0
 • Users Avatars Mini
  Popint pisze: 2003-10-04 18:18
  do kk: różnica pomiędzy 2,3 a 2,4 MB może jest niewielka, ale 1,2 a 2,4 MB to już coś, prawda? Chyba lepiej mieć 2 razy więcej miejsca na zdjęcia? No chyba, że dla Ciebie to nie robi różnicy? Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-10-04 21:02
  M55 też nie ma irdy a i tak jest spoko, st55 z resztą też
  0
 • Users Avatars Mini
  jarus1981 pisze: 2003-10-05 17:00
  hm a mi się nawet podoba ten telefonik, niestety fakt że nie ma javy i irda to niedopuszczalne błędy producenta no i bateria zawsze chwaliłem simensa za baterie a tu taki kiks
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-10-05 18:01
  To fakt irda by sie przydała a java zależy co kto lubi da sie bez niej żyć ale bateryjke o zwiekszonej pojemnosci mogli by wypuścic na rynek po rozsądnej cenie , no i kiedy pojawi się jakiś soft i kabel nie mówiąc już osofcie do telefonu który ma błędy jak cholera no cóż trzeba czekać....
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2003-10-05 20:30
  wszyscy sie uparli na ta jave a moze tak przejsc na in-fusio powoli zaczyna sie cos ruszac z ta platforma(szkoda ze we francji)
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-10-06 00:37
  lalas: nie wiem czy mozna powiedziec ze soft ma "bledy jak cholera", w moim modelu jest wszystko ok. Moze powinni sie wypowiedziec inni uzytkownicy tego fona.. bo w ten sposob wszyscy sugeruja sie kilkoma wypowiedziami. Tymczasem telefon naprawde sprawuje sie bez zarzutow.. czekam na inne komentarze w tej kwestji, byc moze jest troche modeli wadliwych, nigdy nie ma tak, ze wszystkie sa idealne.
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-10-06 03:32
  Daro: być może masz rację a mogłbyś podać wersje twojego softu jak to nię będzie problem :-) Ja też jestem tego zdania że telefon jest git być może ja mam pecha szkoda że już z 2 modelem :-(( Właśnie ludzie wypowiadajcie się jak możeci moze dojdziemy do czegoś więcej w kwestii tego fona....pozdro....
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugi pisze: 2003-10-07 00:17
  jak robi zdjecia to %#$@$%#@%&%@$%#@%&#@%& napiszcie cos NARA!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Eustachy pisze: 2003-10-07 14:59
  Nie wiem co oznacza stwierdzenie \"dalekowschodnia podróbka\", poniewaz dla mnie ma male znaczenie gdzie go skrecaja poniewaz robia to te same \"robociki\"!!! Jesli chodzi zas o soft to faktycznie cos jest z nim nie do konca dobrze...Wie moze ktos jak zapisac zdjecie ze strony WAPu tak aby mozna bylo go uzyc jako tapety? Jak narazie nawet w siemensie nie wiedza...A co do softu to skad wiecie ze akurat nie on jest \"oryginalnie\" niemiecki??? Pozatym wyswietlacz bardzo dobry (lepszy niz w SE610 ktorego ma kumpel) obudowa nie trzeszczy, naprawde b. dobry aparat jesli chodzi o komórki (zdjecie 120x160 wyglada na komputerze niczego sobie). Z calym szacunkiem ale niech sie wypowiadaja o tym aparacie osoby ktore mialy go w reku troche dluzej niz kilka minut.... Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-10-07 18:30
  Eustachy***: ja tam wolę mieć IRdę, BT, javę i profile w T610 kosztem nieco gorszego wyświetlacza. Coś za coś...
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-08 02:22
  nie do konca rozumiem kwestie braku profili - czy nie da sie w prosty sposob przelaczyc telefonu na "milczacy"?
  0
 • Users Avatars Mini
  popint pisze: 2003-10-08 03:11
  GSManiac: zapomniałeś dodać "i gorszego aparatu".
  0
 • Users Avatars Mini
  lewickijacek pisze: 2003-10-08 10:09
  no no...
  0
 • Users Avatars Mini
  toshio pisze: 2003-10-08 11:37
  ***pepe: ależ da się, oczywiście, wciskając nieco dłużej klawisz "#".
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2003-10-08 12:36
  aparat w ST 55 nie jest taki świetny- zdjecia w telefonie sa upraszczane, żeby zajmowały mniej miejsca. T610 ma dobry aparat, tylko mniejsza rozdziałka, ale przynajmniej jest jak przesłac fotke do kompa
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-10-08 13:16
  popint***: zapomniałem fakt, ale nie celowo...:) Nie porównywałem aparatów w ST55 i T610, więc trudno mi się podpisać pod tym, co napisał bk***. W każdym razie wg danych technicznych "na papierze" wygrywa ST55.
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-08 13:24
  ***toshio - dzieki, zaraz ide go kupic :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  pewex pisze: 2003-10-08 16:22
  miałem go brać ale dzieki plusowi wezme t610 za 99 zł :)
  0
 • Users Avatars Mini
  bravemis pisze: 2003-10-08 17:09
  ST 55 mam od dwóch dni i jakoś nie narzekam na oprogramowanie moim zdaniem jest ok i chodzi bardzo szybko, tak sie składa że wcale nie jest mi potrzebny Bluetooth, IRDA czy JAVA a zresztą jak chce sobie pograć to sobie włączam komputer. Co się tyczy połączenia z komputerem z tego co wiem to za niedługo ma być dostępne oprogramowanie i kabelek a wracając do JAVY to konsultant z działu obsługi Siemensa poinformował mnie że może w niedalekiej przyszłości będzie ona dostępna w tym telefonie, oczywiście po aktualizacji softu. Ogólnie telefon jest ekstra, wyświetlacz bije na głowe wszystkie NOKIE razem wzięte, zdjęcia zrobione tym telefonem są rewelacyjne a 40 głosowa polifonia powala na kolana po za tym bardzo głośno dzwoni. Co się tyczy połączeń to nie wiem czy niektóre osoby które się wypowiadały tutaj na forum miały go wogóle w ręce bo jakość rozmów jest idealna.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Moris pisze: 2003-10-08 18:48
  Ktos ma namiary na sklep we wrocku w ktorym mozna kupic kabel do st55 dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  kamikaze pisze: 2003-10-08 22:08
  kolejny bardzo fajny fonik siemensa...oby tak dalej...jeszcze ceny w dol i bedzie super;)
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-08 22:43
  czy mozna skads sciagnac normalne dzwonki, tzn. bez glupich melodyjek a raczej powtarzajace sie proste sygnaly? wszystko super oprocz tej fuj polifonii
  0
 • Users Avatars Mini
  Jeger pisze: 2003-10-10 17:11
  W w/w telefonie nie można wysłać smsa na numer z książki telefonicznej (kiedy osoba ma np. 2 numery domowy i komórkowy) w której zapisaliśmy na pierwszej pozycji tel. domowy a na dalszej nr komórkowy, poprostu nie ma wyboru numeru domowego i komórkowego. Więc jeśli na pierwszej pozycji macie wpisany nr stacjonarny to sms idzie na tepse :-( Dzwoniłem w tej sprawie do Siemensa, potwierdzili to lecz nie umieli mi pomóc. Mam nadzieję, że w przyszłości ten błąd w oprogramowaniu zostanie poprawiony. I jeszcze jedno jakość dzwięku odbieranych rozmów jest FATALNA!!!! tj. bardzo cicha i pozbawiona "głębi" Poza tymi "drobnymi mankamentami" ;-) narazie niemoge mu nic zarzucić.
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-10 18:19
  czy to blad w sofcie czy w moim telefonie, ze nie dziala zoom w aparacie? (w sumie mi to nie przeszkadza, ale niby mial byc 4x)
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalpf pisze: 2003-10-10 19:08
  same błędy w tym telefonie!!!??? może nowy soft to zmieni ale kiedy on będzie??
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-10-11 04:41
  No niestety same problemy ...ale może w najbliższym czasie soft poprawią a jeśli chodzi o zoom " pepe " to działa na rozdzielczości 160x120 zoom x3 i 320x240 zoom x2 przynajmniej tak jest u mnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Moris pisze: 2003-10-11 13:59
  zoom dzial ale musisz rozdzielczosc przestawic na 160 x 120 i masz juz zoom 4x a w 320 x 240 zoom 2x a rozdzielczosc 640 x 480 wogole nie posiada zooma
  0
 • Users Avatars Mini
  scorpion pisze: 2003-10-11 16:20
  pepe: www.wapster.pl. Tam było trochę fajnych melodii.
  0
 • Users Avatars Mini
  nygas pisze: 2003-10-11 18:45
  niebieskie podswietlanie? jakos mi sie to nie podoba - mogloby byc biale (jak w N3510i)
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-11 19:52
  dzieki za info o zoomie - wlasciwie nawet nie probowalam zdjec mniejszych niz 640x480. jezeli juz sciagne dzwonki, to co robic dalej - gdzie sie je instaluje, jak, czy mozna monofoniczne itd. pozdruffki i milego łykendu ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Paweł Ś pisze: 2003-10-12 16:37
  Wizualnie Ok. wyświetlacz bardzo przyzwoity, nieco nie poręczna klawiatura ale do przełknięcia sporo ciekawych funkcji znanych z poprzednich modeli. Niestety jako telefon kompletnie nie do przyjęcia  Zawiesza się 3-4 razy dziennie  Czułość tragiczna w skali 1-10 około 1,5  Bateria max jeden dzień tzn codzienne ładowanie  Brak oprogramowania i kabla do wymiany danych z PC To tylko kilka uwag mam ten telefon około trzech tygodni i jestem totalnie rozczarowany zaznaczam że telefon służy mi do pracy a w zasadzie miał bo leży w pudełku poza zasięgiem wzroku żeby mnie szlag nie trafił.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radzik20 pisze: 2003-10-12 19:39
  Dla mnie telefonik jest spoko,nie ma java,ale niedlugo ma byc nowy soft,kabel tez nielugo bedzie w sprzedazy.Czy ktos wie jak sie sprawdza wersje softu??
  0
 • Users Avatars Mini
  bravemis pisze: 2003-10-12 20:11
  Mi ten fonik wytrzymuje spokojnie 3 dni. Mam go już prawie tydzień i jestem z niego bardzo zadowolony.
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-10-12 20:23
  Paweł Ś: co do wieszania, to chyba wada twojego modelu; baterie musiales zle sformatowac i sie nieco gubi.. dobrze sformatowana trzyma 3, 4 dni.. chyba ze uzywasz intensywnie, wtedy max 2.
  0
 • Users Avatars Mini
  Paweł Ś pisze: 2003-10-12 23:33
  daro : telefon mam w taryfie biznes 500 vip fakt używam intensywnie ale co do sformatowania baterii to wiem jak to zrobic ( mam nadzieje) z poprzednim modelem motorola accompli 008 nie miałem żadnych problemów jak i z poprzednimi modelami a było ich sporo istnieje prawdopodobieństwo ,że jest to wina danego aparatu ale nie zwalnia to firmy od odpowiedzialności za produkt mam nadzieje .że nie będę musiał spotykać się więcej z wyrobami tej firmy
  0
 • Users Avatars Mini
  shafa pisze: 2003-10-13 18:13
  witam. wlsnie dostalem ten telefon..czekalem na s55 ale przyszedl st55 no coz tak to jest ze sluzbowymi. krzywilem sie ...ze tak wyszlo. no ale mam go w reku juz 3 h i musze powiedziec ze coraz bardziej mi odpowiada. napewno da sie wysalc smsa do obojetnie ktorego numeru danego wpisu w ksiazce( co to za serwis przekazal ze to jest problem) menu jest po prostu proste i to jest pieknie czarne na bialym nic ujac nic dodac. kamerka przydaje sie poprostu czasami. java i kabelek mysle ze zalatwi sprawe w tym telefonie jesli chodzi o minusy. jesli nie bedzie sie zawieszal i nie bedzie trza reklamowac jestem mile zaskoczony i chyab mi nie powiece ze jest gorszy od n6610?? jaja. pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2003-10-13 22:08
  Paweł Ś: W tym przypadku wypada mi sie zgodzic, widocznie korzystasz z niego wyjatkowo czesto. Nie pozostaje nic innego jak czekac na pojawienie sie lepszego ogniwa do tego modelu. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  shafa pisze: 2003-10-14 09:32
  jak mowilem mialem mies s55 a mam teraz st55 i napewno bym sie nie zamieni.!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2003-10-14 20:55
  dalej problem dzwonkow - wszystko super ale czuje sie jak ostatni wiesniak jak mi tel dzwoni? jakies pomysly co mozna zrobic? no i oczywiscie kiedy bedzie kabelek i oprogramowanie? pozdro!
  0
 • Users Avatars Mini
  mtic pisze: 2003-10-15 02:53
  nie ma o czym mówić, Nokia ma mocnego konkurenta jeśli chodzi o wzornictwo to niczym Siemens nie ustępuje Noki a jakość jest na wysokim poziomie.
  0
 • Users Avatars Mini
  nme pisze: 2003-10-15 12:46
  yhm. z dzwonkami to prawda, bedzie kabelek, cos sie zrobi... mnie akurat nieco przeraza fakt, jak ten telefon zachowuje sie podczas ladowania - za pierwszym razem, po naladowaniu sie wylaczyl... za drugim razem, wlaczylem ladowanie na noc... rano podchodze do telefonu - wylaczony... Probuje wlaczyc, telefon przez 5 minut wykazywal 100% strefe nieczulosci - nie reagowal na nic, od wyciagania sima, przez podpinanie ladowarki po naciskanie klawiszy. co sie okazalo - to ladowanie rozladowalo totalnie baterie. nastepne doladowania staralem sie robic nie czekajac na to, ze spadnie poziom baterii ponizej ilustam. tak czy inaczej, dzisiaj znow mi sie wylaczyl... to kwestia hardware czy softu, ze takie rzeczy sie dzieja?
  0
 • Users Avatars Mini
  shafa pisze: 2003-10-15 16:22
  witam. ja z ladowanie m nie mialem roblemu. telefn rozladowal sie do zera po czym naladowalem go przez cala noc i leci 2 doba zobaczymy ile wytrzyma...tylko kabelek jest teraz do szczescia potrzebny...a no i nie udalo mi sie wyslas mmsa z obrazkiem 27 kb
  0
 • Users Avatars Mini
  aszartur pisze: 2003-10-16 23:17
  Witam a ja mam takie pytanie czy ktos juz spotkal sie z takim czyms telefonik mam trzeci dzien i dzisiaj rano patrze telefon jest wylaczoy wlaczam (chodzi mija jakies 30-40 min i gasnie i tak teraz od rana do wieczora wlaczylem go juz pewno z 10 razy ) pomozcie czy to oprogramowanie ? Bateria naladowana i ustawienia przywrocilem standartowe
  0
 • Users Avatars Mini
  Usher pisze: 2003-10-16 23:22
  Kabelek do Siema ST 55 mozna juz dostac. Widzialem na pewnej stronc za 35 badz za 45 zl juz nie pamietam. Slyszalem ze ten telefon ma male problemy ze softem!?( tzn. ze sie zawiesza) i lubi gubic zasieg!? czy ktos mial takie problemy. A jutro podam adres stronki gdzie mozna kuoic kabelek do niego. SIEMKA
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-10-18 04:32
  No ciekawe kiedy będzie ten nowy soft do fona czekamy i nic, mi się wiesza jak mam komunikaty sieciowe włączone i nie kiedy nie mogę usunąć zdjęć, bateryjka jakieś 3 dni daje sobie rade.... A jak formatowaliście akumulator z tego co wiem ti Li ion nie trzeba formatować przynajmniej ja w poprzednim fonie nie formatowałem i do dziś chodzi spox a ma już 2 lata ( nokia 6210 )........
  0
 • Users Avatars Mini
  stifii pisze: 2003-10-19 16:30
  Mam ten telefon od wczoraj.Przedtem mialem nokie 7650:] Moim zdaniem siemens jest lepszy choc nie ma irdy bluetootha i javy: ale to da sie zniesz zamist bluetootha i irdy mozna uzyc kableka a java bedzie pewno niedlugo dostepna w noym sofcie:] Jest o wiele mniejszy od noki choc mniej praktyczny
  0
 • Users Avatars Mini
  shafa pisze: 2003-10-22 12:42
  zaraz bede czytal ten test. co do 70h to moze lezal ale bez wygaszacza mi na wygaszaczu i troche gadania plus smsy leci juz 3 dzien. wiec bez przesady ja nie ma wygaszacza to troche ten simens bieze tego pradu.co do licznika w smsach to brak ale mozna to sprawdzic przed wyslaenim jest opcja ktora sprawdza ile jest znakow w smsie.z tymi dzwonkami to przesada bo komu pokaze to jest zachwycony i zalezy duzo od dzwonka. brak javy i bluetooth boli ale i tak by nie pomogly narazie bo nie ma oporgramowania a kabelek i tak juz jest.co do javy to niby jej nie ma ale niektore serwisy jednak pokazuja ze ta java jest www. mobitel. de. czyli nie powiinno byc np przy nastepnym nowym sofcie. ikonki w menu sa slabe ale tez juz widzailem lepsze w tym telefonie . mysle ze sa tez plusy tego ze to nie jest tak naprawde siemens. przynajmnie sa glosne i od poczatku dzwoniace glosno dzwonki. co do dlugosci mmsa to nie sprawdzalem ale jsli jest to szkoda. ja mam ten telefon i ja jestem zadowolony.:)
  0
 • Users Avatars Mini
  cris6 pisze: 2003-10-24 23:04
  No i co ludziska siemens st55i w czwartym kwartale tego roku ma miec jave i nagrywanie video i bedzie sofcik do zmiany hi hi hi a tak nadajecie na brak javy i co wy nato
  0
 • Users Avatars Mini
  adamek1313 pisze: 2003-10-26 17:31
  Elo witam wszystkick. Niestety o tym telefonie niemoge napisac nic dobrego . Cesto sie psuje, oprogramowanie do kitu. Ogolnie telefonu niepolecam. Sam posiadam sagema x6 a miałem w swoich rekach st55 i st 55 jest 100 razy gorszy o sagema .
  0
 • Users Avatars Mini
  Masteq pisze: 2003-10-26 19:13
  Mam ten tel od 4rech dni - jak na razie wszystko ok. Nic sie nie wiesza, klawka tez wygodna jak na swoje rozmiary. Nie moge tylko znalesc w tel gdzie sie wlacza info o sieci(lokalizacja). Jesli ktos wie jak to prosze o info. Szukam tez fajnej strony z dzwonkami i logo ale nic nie znalazlem - przy sciaganiu logo i dzwonkow z innych modeli siemensa wychodza bledy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Masteq pisze: 2003-10-26 19:21
  Co do Sagem X6 - to pomyslal bym o nim idac na pimponga bo ma design paletki do pingla:)
  0
 • Users Avatars Mini
  lalas pisze: 2003-10-27 03:20
  Sagem ....francuski shit wcale nie lepszy niż koreański siemens ha ha ha
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-10-27 17:08
  Toshio: wlasciwie to brak 3 zakresu mozna przemilczec, szczegolnie jak sie mialo ten telefon w rekach i wykrylo znacznie powazniejsze wady :-) Jednak wszystkie nowe telefony maja 3 zakresy, dlatego sie zdziwilam. A nie trzeba notorycznie jezdzic do Stanow aby tego potrzebowac, ja mysle o takiej podrozy i byloby fajnie jakby bylo 1900. Ale coz to. A ze sobie jaja robi z nowa seria to mialam na mysli glownie to, ze SL55 ma AZ 500 MaH.
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-10-27 17:09
  Do tom29: tez mi sie strasznie nagrzewa ladowarka i telefon podczas ladowania. I rowniez wibruje bez powodu caly czas kiedy wylaczam dzwieki nawet jak wylaczam wibre. Nie wspominam nawet o takich brakach jak brak IrDa (przestalam sie denerwowac, ze jej nie ma odkad dowiedzialam sie, ze moge obrazki przesylac tylko miedzy innymi Siemensami, ale pewnie by mi jej brakowalo gdybym uzywala jej do innych celow), Bluetooth ktorego nigdy nie uzywalam i nawet nie wiem do czego sluzy, o Javie nie piszac, bo rzeczywiscie przydalaby sie przy 3 grach, ale sa za to fajne.
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-10-27 17:10
  Najgorsze jest to, ze ten telefon jest chyba przeznaczony dla ludzi, ktorzy nie korzystaja z smsow. Przyciski zacinaja sie jak w SL45 (moze w innych modelach Siemensa tez, ja akurat mam zle doswiadczenia z SLka) i wyskakuje litera o jedna wczesniej niz powinna. O innych przypadkach przy pisaniu smsow, np. nieprawidlowym liczeniu znakow nie chce tez wspominac. W kazdym razie przy tych wszystkich wadach jak jeszcze zauwazylam, ze nie wibruje przy przychodzacych wiadomosciach to sie rozplakalam (w koncu jestem kobieta)...
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-10-27 17:21
  I jeszcze: niech mi ktos napisze co to za fony S10, S11... Na stronie Siemensa ich nie ma. Z gory dzieki.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-10-29 13:33
  Do Izaban: Właśnie po dwóch naprawach ( w ciągu 30 dni !!! ) fon jest znowu u mnie. Już się nie nagrze, wibra chodzi poprawnie , GPRS też ( druga naprawa dotyczyła braku połączenia WAP over GPRS ) pomimo poprawnych ustawień . Co się okazuje? Konieczne jest wymiana softu na nowy ( aktualizacja ) i wtedy problemy ustają. Tak więc proponuję jednak pójście do serwisu.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-10-29 13:36
  A ja mam do Was takie pytanie: nie mając kabla , w jaki sposób mogę zdjęcia wysyłać do kogoś na maila? Bo nie mam pojęcia jak to zrobić.....
  0
 • Users Avatars Mini
  Masteq pisze: 2003-10-31 10:19
  To ze czasem wlacza sie wibra - niby samoistnie - jest spowodowane wlaczeniem odbioru komunikatow sieciowych - wylaczenie automatycznego wyswietlania tych komunikatow nie rozwiazuje sprawy, trzeba wylaczyc sam odb.
  0
 • Users Avatars Mini
  sagem-mobile pisze: 2003-10-31 22:45
  Zastanawialem sie nad wyborem tego telefonu na abonament w erze. Ale jednak wybralem Sagema Myx-6.
  0
 • Users Avatars Mini
  jacy pisze: 2003-11-01 12:58
  To nie jest prawdziwy Siemens. Tylko takie coś markowane nim.
  0
 • Users Avatars Mini
  stifii pisze: 2003-11-02 11:34
  Witam.Mam juz kabel ale jak mam pozgrywac zdjecia do kompa??Bo jeszcze oprogramowania siemens nie wypiuscil;(
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-11-03 18:31
  Do tom29: Ja zanioslam do Siemensa i powiedzieli mi, ze gdybym zaniosla do Ery to czekalabym znacznie dluzej, ale bede czekac conajmniej tydzien, aczkolwiek mniej niz 2 tygodnie. Zobaczymy... Dali C45 wiec sie nie mecze. Powiedzieli tez, ze pierwsze ST (czyli moj takze) sa wadliwe, bo maja najstarszy soft. I za to mam respect do Nokii, bo TYLKO jej telefony zanim trafia do sprzedazy to ida do serwisu i maja wgrywany najnowszy soft.
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-11-03 18:35
  I nikt mi juz nie musi tlumaczyc co to za Siemens S10 bo sie domyslam-widzialam kiedys w komisie S6. To dopiero zabytek. Ale w necie znalazlam kiedys jego fan-club :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-11-03 18:35
  I nikt mi juz nie musi tlumaczyc co to za Siemens S10 bo sie domyslam-widzialam kiedys w komisie S6. To dopiero zabytek. Ale w necie znalazlam kiedys jego fan-club :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Mordimer pisze: 2003-11-03 22:38
  Słuchajcie, mam pytanie (może się ono wydać dziwne, ale bardzo proszę o odpowiedź): jak sie upgreaduje soft s Siemensie ST55?
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-11-04 10:44
  Do Izaban : masz rację, pierwsze ST to kompletna kicha. U mnie padło : 1/ pierwsza naprawa - płyta główna 2/ druga naprawa - aktualizacja softu , nie działał GPRS 3/ teraz jest po raz trzeci - nie odbiera ani nie wysyła MMS-ów oraz nie działa klient e-mail. Na moją małą główkę to chyba to dosyć dużo jak na aparat , który mam od .... miesiąca. Aha, zgodnie z gwarancją wymiany na nowy mogę oczekiwać po czterech naprawach. Do gwiazdki mam nadzieję, zdąże... Szkoda, że Siemens tak wpuścił ludzi w bagno. Podobno w oryginalnej wersji ten fon nazywa się Samsung Acer , a Siemens kupił na niego licencję i wstawił swoje logo....
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-11-04 14:01
  tom29: Firma Samsung tworzy o wiele lepsze telefony niż Ci się wydaje. Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że jesteś zawiedzionym fanem Siemensa i za wszystkie niepowodzenia tej firmy próbujesz obarczyć inne, które zapewne nie mają z tym nic wspólnego. Być może dałeś się nabrać na ładną reklamę i teraz nie możesz sobie tego darować. Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy, że model ST55 został opracowany przez firmę Samsung?? Masz jakieś dowody potwierdzające te przypuszczenia? Wiem, że nie. A nawet jeśli to telefon posiada logo Siemensa, a nie Samsunga i źle może to świadczyć tylko o tej pierwszej firmie, która swoim logo firmuje niesprawdzone i niedopracowane produkty. Nie chciałbym uchodzić za jakiegoś obrońcę firmy Samsung ale nie lubię jeśli ktoś kieruje się tylko brakiem zaufania i głupią, niczym niepotwierdzoną niechęcią do marki...
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-11-04 18:02
  Ja tam uwazam, ze Siemens to najgorsza firma, przynajmniej z tych, ktore mialam, ale zawsze je kupuje, bo maja duzo bajerow. Chyba jestem masochistka. Mialam SL45-rozszarpal mi nerwy, chociaz MP3 byly super, no i przede wszystkim wtedy nikt go nie mial i to naprawde bylo cos. Podczas jednej z jego licznych napraw mialam zastepczo A35, na szczescie krotko, bo w nim nawet nie mozna po rozmowie z kims zapisac sobie numeru tej osoby, bo tam po prostu NIE MA polaczen odebranych.
  0
 • Users Avatars Mini
  izaban pisze: 2003-11-04 18:04
  Teraz mam ST55, to wiadomo, pisalam powyzej. Siemens czy nie Siemens, swoja marka firmuje ten model, wiec moge miec pretensje. Teraz zastepczo mam C45 i w tych polaczonych przyciskach pod wyswietlaczem ciagle naciskam co nie trzeba. Jest zdecydowanie zle zaprojektowany.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-11-05 10:09
  Diamantez : Małe nieporozumienie. Nie czepiam się Samsunga, też uważam , że to całkiem niezła firma choć oferta skierowana do innego typu Klientów. Jeżeli jednak odsprzedali tą licencję Siemensowi to może uznali , że telefon jest taki sobie :) np. jeżeli chodzi o niedopracowany soft. Co do reklamy to masz rację - czuję do siebie odrazę :))) Ale tak to już jest z socjotechniką i słabym charakterem :) Fanem Siemensa nigdy nie byłem - faktem jest , że gdybym mógł cofnąć czas to wybrałbym SonyEricsson . Pozdrawiam !
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2003-11-05 12:12
  tom29***, Diamantez***: z tym Samsungiem, to jest totalna bzdura! Ten telefon został wyprodukowany na zlecenie Siemensa przez tajwańską firmę Quanta (wcześniej vortal mobile-review.com podawał, że będzie to - również tajwańska - Arima). A zatem jak czegoś nie jesteś pewny tom29, to nie pisz bzdur. Diamantez***: Twój nick umieściłem z przodu mojego posta tylko, żebyś zorientował się, że moja wypowiedź dotyczy kwestii, w której także się wypowiadałeś (i nota bene "wyczułeś pismo nosem"), ale ostre słowa pod adresem tom'a29 oczywiście do Ciebie nie były adresowane.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom29 pisze: 2003-11-05 16:28
  GSManiac: Diamantez : No cóż Panowie, jeżeli rzeczywiście jest tak jak napisaliście to przepraszam za swoją pomyłkę. Okazało się, że moje źródło nie jest sprawdzone. uwagi GSManiac`a biorę sobie do serca. Pozdrawiam !
  0
 • Users Avatars Mini
  stifii pisze: 2003-11-06 00:37
  JA tez slyszlaem jak bylem kupowac mojego siemensa to uslyszal od sprzedwacy w salonie ERY , ze to jest lraktycznie siemens ale w terorii jest to samsung, poniewaz wszytsko jest od samsunga a siemens tylko go przejal
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-11-06 12:54
  Moim zdaniem nie warto się sugerować opiniami sprzedawców. Niekiedy oni wiedzą mniej od przeciętnie zorientowanego w tematyce GSM klienta. Ktoś im coś powiedział, bo usłyszał od kogoś, komu ktoś o tym powiedział, że ktoś inny o tym czytał... a oni powtarzają dalej niesprawdzony informacje.
  0
 • Users Avatars Mini
  molly pisze: 2003-11-07 15:56
  mi sie siemens st55 podoba,ma świetny wyswietlacz,az z kablem do pc tez nie ma juz problemu, nie wiem jakie wy macie zajebiste telefony i skąd, ale wiekszosc z was zbyt wiele oczekuje za male pieniadze,nie mam większych zastrzezen do telefonu, gdyby byl w komplecie kabel to nie mialabym sie czego czepic, nigdy nie znajdzie sie idealny telefon dla wszystkich wiec nie wiem po co sie klocic i zrazac innych, wszystkim ktorzy go chca nabyc polecam, SN 610 i sagem x-6 sa o.k ale wyglad siemensa jest fajniejszy a SN mi jakos nie podchodzi chociaz obydwa sa swietne, takze ludziska dajcie sobie na luz i nie pieprzcie glupot, pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bravemis pisze: 2003-11-08 07:18
  Miałem ten telefon miesiąc i teraz moge spokojnie powiedzieć że zakup tego telefonu to była chyba moja największa pomyłka. Dam wszystkim dobrą rade trzymajcie się od tego telefonu z daleka bo większego kiczu to chyba nie ma. Bateria trzyma 1 dzień, nonstop sie wiesza i do tego resetuje czas rozmów wychodzących. Osobiście nielubiłem Noki ale teraz mam 6100 i jestem z niej bardzo zadowolony. ST 55 to kicha do n-tej potęgi. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  cris6 pisze: 2003-11-08 18:33
  a ja ładuje co 5 dni wiec miales pecha
  0
 • Users Avatars Mini
  booree pisze: 2003-11-09 02:00
  Co DO JAVY............to mozecie w st55 o niej zapomniec. Zadna zmiana softu wam tego nie da. Java wystapi w st55i. jesli ktos sie sugeruje tym ze kiedys mozna bylo z s45 zrobic s45i to jest w glebokim bledzie ze zrobi to z tym telefonem. jak kupilem s45 to wszyscy tak samo mowili zaraz bedzie nowy soft z java i g..no. Brak javy spowodowany jest problemem technicznym w budowie aparatu...poprostu on javy nie jest w stanie obsluzyc...JAK ktos nie wierzy to zapraszam na forum w club-siemens.com Co DO KABLA....i co z tego ze jest...ale musisz kupic oryginalny bo tylko z nim dostaniesz oprogramowanie do komunikacji z PC a na serwerze go nie dotaniesz chyba ze zrobia opcje zaplac via VISA....Siemens sobie poprostu kpi z nas. A mial szanse poprawic sobie statystyke sprzedazy i wskoczyc na wyzsza pozycje a tu RAPA. Z st55 jest tak samo jak bym kupil komuter z Pentium 4 i najnowsza karta graf...ale zapomnieli dodac mozliwosci podlaczenia cdromu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-11-09 21:39
  booree: A jak wygląda sytuacja z obsługa formatu MMS? Czy poprzez zmianę firmware'u można uzupełnić telefon o tą funnkcję? Nie mam w tym momencie na myśli Siemensa ST55. Czy orientujesz się może czy możliwe jest "dogranie" obsługi wiadomości mms? Czy sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku Javy? O ile się nie mylę to istnieje taka możliwoć, ale nie jestem pewien :)
  0
 • Users Avatars Mini
  booree pisze: 2003-11-09 22:04
  kwestie dodania funkcji obslugi mms mozna rozwazyc..ale to zalezy od modelu telefonu....bo telefon z czarnobialym wyswietlaczem musial by potrafic zamienic otrzymany obraz na dwukolorowy ...co zupelnie mija sie z celem......bo chyba wszystkie telefony z kolorowym wyswietlaczem potrafia wysylac mms.poza tym musial by obslugiwac dodatkowe funkcje zwiazane z ta usluga..dzwiek obraz...co zupelnie mija sie z celem. archaiczny telefon napewno tego nie obsluzy....podaj marke telefonu
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-11-10 17:30
  Chodzi mi o Samsunga C100 :) Zastanawiam się czy można liczyć na to, że w nowej wersji firmware zostanie dodana obsługa wiadomości MMS. Myślę, że nie jest to niemożliwe chociaż mam wrażenie, że producent za jakiś czas wprowadzi do sprzedaży model C100m wyposażony w MMS.
  0
 • Users Avatars Mini
  mimisiu pisze: 2003-11-17 17:02
  Kupa nie telefon :) se t610 ma ładniejsze dzwonki i większą rozdzielczośc i wogóle jest ładniejszy i leprzy. ma wszystko oprócz odtwarzacza mp3 no i obódowa aluminiowa... nie ma tematu do porównywania.
  0
 • Users Avatars Mini
  mobilekom pisze: 2003-11-22 11:23
  Jedyne co to podswietlenie telefonu mi się podaba a reszta...Do dyskusji zapraszam na nowe forum www.mobilekom.xu.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  dadzio102 pisze: 2003-11-23 10:44
  Ładnie tak robić spamy?
  0
 • Users Avatars Mini
  Moris pisze: 2003-12-06 00:40
  Mialem ten telefonik rowno miesiac ale tak naprawde tydzien bo 3 tygodnie przelezal w serwisie. Tydzien po tym jak go kupilem kupil go rowniez moj kolega i dzisiaj zaniosl go 3 raz na gwarancje. NIE POLECAM NIKOMU TEGO TELEFONU !!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-12-08 17:43
  Takie są uroki posiadania nowo wprowadzonego do sprzedaży telefonu. Z jednej strony można mieć telefon, który jest nowością i posiada go jeszcze niewiele osób - z drugiej, nie wiadomo właściwie co kupujemy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2003-12-19 20:29
  Telefon jest jeszcze niedopracowany. Podobno wyjdzie nowy soft z java. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-12-22 14:35
  Podobno nie wyjdzie nowy soft z Javą, ponieważ jest to funkcja sprzętowa, a nie programowa :)
  0
 • Users Avatars Mini
  nobel pisze: 2003-12-25 21:52
  wiecie że jest bardzo duza awaryjnośc tego modelu??? A jednak nie ma to jak stara dobra NOKIA,acha kabel do PC juz jest (50-70zł)
  0
 • Users Avatars Mini
  meth pisze: 2004-01-07 23:29
  s55 z takim wyswietlaczem no i oczywiscie z takim wbudowanym aparatem juz nie chodzi o wielkosc wys i mamy najlepszy telefon na rynku
  0
 • Users Avatars Mini
  swieczka pisze: 2004-01-10 20:34
  Telefon jest całkiem niezły. Brak profili to bardzo duży minus - ale tylko i wyłącznie dlatego, że praktycznie profile są już w low-endach. Natomiast praktycznie ta funkcja jest rzadko wykorzystywana. Osobiście korzystam z jednego profilu z opcją totalnego wyciszenia dzwonka ;-)). Mam nadzieję, że dźwięk przychodzącej wiadomosci nie jest tak denerwujący jak w Ericssonach czy też starych Motorolach.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSManiac pisze: 2004-01-12 17:07
  No i wszystko już jasne - ST60 oficjalnie zaprezentowany. Dodano: Javę w wersji MIDP 2.0, nagrywanie krótkich sekwencji MPEG-4 oraz WAP w wersji 2.0
  0
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2004-01-26 16:23
  no i jak myslicie: bedzie w koncu mozliwosc sciagniecia sobie tych super zdjec na komputer??????????????????????
  0
 • Users Avatars Mini
  swieczka pisze: 2004-01-26 19:56
  Fajny fonik z wygladu jest super ma kamerke i 65 tys kolorów to dwa plusy minus to ze bardzo krótko trzyma 140 godzin wiec jakbym sie wiecej pobawił to by trzymała 2 dni jakby trzymała bateria jakies 220-280 to bym kupił ten fonik na bank niech siemens nad tym popracuje
  0
 • Users Avatars Mini
  iki pisze: 2004-01-28 01:12
  NO niewiem, dosyc fajny a ostatno do widziałem na aukcjachGSM: gsmphone.vze.com i powiem szczeze ze poprostu na taką klase to ten aparat jest za drogi
  0
 • Users Avatars Mini
  damianthebest pisze: 2004-02-13 15:14
  Fajny jest ten telefonik. Mój wujek niedawno kupił go sobie w erze.
  0
 • Users Avatars Mini
  darcyn pisze: 2004-02-13 15:28
  na allegro.pl koleś ogłasza ze ma kabel którym MOZNA sciagnac zdjecia z st55 na komputer. mozliwe to jest?
  0
 • Users Avatars Mini
  damianthebest pisze: 2004-02-14 16:29
  Możliwe
  0
 • Users Avatars Mini
  lukmrz pisze: 2004-02-15 00:25
  niestety ale pokutuje w tym fonie słaba bateria
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalkoj pisze: 2004-02-19 15:14
  STRASZNIE NIEDOPRACOWANY
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalkoj pisze: 2004-02-25 14:21
  Straszna lipa...
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalkoj pisze: 2004-02-25 14:21
  kupiłem bo myślałem że zmieni mojego s55 ale się pomyliłem...
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalkoj pisze: 2004-02-25 14:22
  jestem na starych śmieciach ale nie mam problemów z softem itd.
  0
 • Users Avatars Mini
  Shibby pisze: 2004-02-25 22:59
  wpisywalem sie tu juz jako drugi i teraz wzialem od brata telefon z ery - zdjalem simlocka i mam w plusie ... telefon pral sie w pracle 5 min !! i udalo sie go naprawic wszystko dziala bardzo ladnie !! do tego wymienilem baterie na nowa bo tamta po zalaniu nie dziala ale trzymala 3-4dni przy rachunkach okolo 300 minutach rozmowy miesiecznie !! a teraz mi trzyma okolo 4-5 dni bateria !! serio !! w sumie sie nim malo bawie ale tak jest trzyma 5 dni ! aha jesli chcecie aby dluzej trzymala to zmniejszcze podswietlenie :P i bedzie troche dluzej itd.... ogolnie telefon polecam jesli telefon wam nie sluzy do grania to java nie potrzebna ... tylko na irde nic sie poradzic nie da :/ .... nawet w st60 podobno tego nie bedzie ( za to bedzie krecenie filmow !! :D ) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  darcyn pisze: 2004-03-12 14:42
  sciąga z ktos z was zdj na kompa?jest wogole oprogramowanie do sciaganie zdj? st55 !!! ;p;d
  0
 • Users Avatars Mini
  karol.b pisze: 2004-03-17 19:11
  telefon bedący swiadectwem dominowania Noki :) z tego co widac to siemens wykorzystal sprawdzone rozwiazani. podobienstwo do stylistyki noki jest ogromne. Wyswietlacz choc duzy to wyglada biednie (przepraszam ale jestem przzwyczajony do 3650, 6600, czy 7650 a do nich jeszcze duuuuuzo brakuje jesli chodzi o obraz)
  0
 • Users Avatars Mini
  andvhs pisze: 2004-04-04 20:13
  Taki ubogi Mercedes .
  0
 • Users Avatars Mini
  Mario pisze: 2004-04-04 22:33
  Eeee... Siemens mnie niczym nie zaskoczył. Jak dla mnie cienizna.
  0
 • Users Avatars Mini
  hamas pisze: 2004-04-06 13:01
  ludzie gdzie kupic kabel i program do zdjęc. prosze o pomoc. dzieki.
  0
 • Users Avatars Mini
  klient na st55 pisze: 2004-04-11 16:39
  Planuje zakup tego telefonu i z tego powodu postanowiłem tu zajrzeć. Pomimo wielu negatywnych opini jestem raczej zadowolony z tego co przeczytałem. Słyszałem już że się wiesza. Tu się zmartwiłem że ponoć nie można ściągnąć zdęć na kompa. Kupie kabel (nieoryginalny) a jeżeli nie będzie przy nim dobrego oprogramowania to mam pytanie czy taki soft będę musiał zdobyć inną drogą (mam nadzieje że sie da - z tego co przeczytałem to jest na stronie siemensa?- dajcie cynk!) A... i jeszcze jedno...mm motorole e 365 , miałem se t610 i proszę... nie idealizujcie sony ericssona. Ma on wiele bajerów ale mi akurat niepotrzebnych (stąd nie przeszadza mi ich brak w st55) ale poza tym to nie jest lepszy od e365 (słyszałem opinie kolegów że np. wyświetlacz w motoroli prezentuje się lepiej,a poza tym dzwonki w t610 były nieznośne!!!!!!!!)
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-04-17 19:45
  fajny max telefon, szkod a ze nie ma javy :( slyszalem ze podobno sie czesto zawiesza czy to prawda??
  0
 • Users Avatars Mini
  Tingens pisze: 2004-04-18 05:37
  Moja zona ma ten telefon i juz po miesiacu byl w reklamacji...wysiadl glosnik. Po 5 miesiacach uzytkowania powycieraly sie klawisze.... jednym slowem nie jest taki piekny jak go maluja. Jezeli chodzi o zawieszanie to nie jest tak zle, oczywiscie od czsu do czsu cos sie w nim przywiesi. No i bateria jest do kitu czesto trzeba ladowac. Jezeli chodzi o kabel to go mozna kupic na alegro za ok30 zl a zdjecia sie zgrywaja przy pomocy oprogramowania ze strony siemensa, tylko przy zgrywaniu trzeba wlaczyc kamere.. i mozna pobierac zdjecia
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-05-01 20:47
  Mam pytanie-czy brak Javy oznacza, że nie da sie tego nigdy wgrac? Czy to tylko zalezy od wersji softu? Dodam, ze jestem laikiem jesli chodzi o telefony:)).
  0
 • Users Avatars Mini
  DeeM pisze: 2004-05-03 22:20
  to są dobre zdjęcia(mówie tu o zdjęciach z aparatu) - widać że test tego telefonu juz troszke leciwy...
  0
 • Users Avatars Mini
  siedla pisze: 2004-05-14 14:26
  zgadzam się z brozdzio. Ile kosztuje ten T610! Jeszcze robi zdjęcia w supermałej rozdzielczości 352x288. CO TO JEST ? SonyEricssona Moge mieć za 1000 zł a Siemensa ST55 za 710! Zdecydowanie wybieram tego drugiego,bo zaufałem Siemensowii i kupiłem kiedyś C35i i było fajnie!
  0
 • Users Avatars Mini
  yaro_ pisze: 2004-05-24 19:02
  chcialem sobie go kupic ale brat mi odradzil( troche go przeklnalem) i wziolem s55 i nie zaluje chociaz ma 256kolorow
  0
 • Users Avatars Mini
  młody-1 pisze: 2004-07-21 21:34
  wszystkie siemensy sa do dupy!!!!!!!!!!! (no nie licząc st55, st60 i cx65)
  0
 • Users Avatars Mini
  pudlarz pisze: 2004-08-05 14:50
  może być
  0
 • Users Avatars Mini
  dexallegro pisze: 2004-08-23 21:39
  Mialem Ten Telefon Tyle ze mi zoom nie dziala takto calkiem sympatyczny
  0
 • Users Avatars Mini
  savan pisze: 2004-09-07 16:57
  a juz myslalem ze kolejny raz kupie siemensa i bede zadowolony! a tym razem nawet nie bede go ogladal! lipa! (S25 mial wiecej funkcji!). na co mam zmienic S55? moze ktos poradzi?! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  orko1990 pisze: 2004-09-12 12:08
  tego tez chcialbym miec
  0
 • Users Avatars Mini
  mat-lis pisze: 2004-10-15 19:02
  telefon śietny ale szkoda że nie ma javy to chyba jego największa wada
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-11-23 19:58
  e tam to tylko simens a ponim nie mozna sie za duzo spodziewac ! a napewno jesli chodzi o wyglad i estetyke ! fuj !
  0
 • Users Avatars Mini
  markon40 pisze: 2005-01-11 13:30
  już trzy razy oddawałem go do serwisu bo oprogramowanie się wiesza , poza tym nie można kupić taniego kabla do podłączenia go z PC , oryginał też jest trudno dostać, a poza tym kosztuje ok. 150zł. prawie tyle co st 55 w promocji , jednym słowem badziewie !!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  _nicko pisze: 2005-03-15 23:59
  Kiepski telefon.
  0
 • Users Avatars Mini
  lukasz_maly pisze: 2005-04-19 22:00
  LUDZZIIEE!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kiedy będzie jakiś test Siemensa!!!! Co wy tylko nokie i innych [samsungi] testujecie!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  hanox pisze: 2005-06-16 14:49
  Miałem ten telefon przez 6 miesięcy. Jednym słowiem - KLAPA! Telefon po 2 dniach użytkowania zaczął się zawieszać. Po oddaniu go do serwisu i wgraniu nowego softu w dalszym ciągu nie funkcjonował prawidłowo. Nigdy praktycznie nie działało wybieranie głosowe. Brak osłonki na kamerce jest uciążliwy i trzeba bardzo uważać aby nie porysować szkiełka. Przy korzystaniu z aparatu w trybie nocnym trzeba praktycznie znieruchomieć na kilkanaście sekund aby zdjęcie wyszło nierozmazane. Na klawiaturce po 2 miesiącach pokazały się rysy a po pewnym czasie praktycznie starły się klawisze - mizerna jakość wykonania. Nie mogę powiedzieć o tym telefonie niczego dobrego, no może za wyjątkiem niezłej polifonii. w ocenach od 1 - 10 daję mu 3, ponieważ dało się z niego zadzwonić i wysłać smsa (co było trochę uciążliwe poprzez mikroskopijnej wielkości klawisze). Generalnie nie polecam tego modelu.
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2005-06-23 21:02
  Ludzie co to ma byc za aparaat wiegszego gowna niewidzialem !!!! Tym zdjeci sie nie da robic ! Zdjecia sa cholernie rozmazane i jakby za mgla ! Fuj juz T630 robi lepsze foty, choc jego aparat jest uwazany za slabiutki...
  0
 • Users Avatars Mini
  awaj pisze: 2005-07-17 23:02
  Ludzie tego telefonu nie produkowal SIEMENS!!! To jest tak jak z S40 produkowal go BOSH moze ktos o tym wczesniej wspomnial ale TAK SAMO JAK S40 ST55 JEST DO DUPY!!! OGOLNIE NIE KUPUJCIE ROZLATUJE SIE W NIM WSZYSTKO JESLI NIE MACIE GWARANCJI NA NIEGO TO CZYM PREDZEJ SPRZEDAWAJCIE!!!! POZDRO
  0
 • Users Avatars Mini
  RADEK pisze: 2005-07-31 20:05
  Ja jestem uzytkownikiem tego telefonu od juz kilku dobrych miesiecy.Niemoge powiedziec na jego temat nic zlego,,,,sluchawka sie nie zawiesza i musze powiedziec ze czesciej zawiesza mi sie moj drugi fon N-3330.Jesli chodzi o komunikacje miedzy urzadzeniami-tak prawda brak IR czy BT mozna zaliczyc jako bardzo duzy minus........gdyz funkcje naprawde sie przydaja!.... Jakby ktos mial jakies pytania dotyczace tego telefonu to zapraszam na tu zaa malo mozna napisac :P gg: 6537996 albo poprostu e-mail. Chetnie odpowiem na ewentualne pytania :D Dzieki.pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Alek pisze: 2005-09-13 21:36
  Telefon do niczego niedość że niepośiada urządzeń łączności to dodatkowo rozpada się, niemówiąc już o jakości zdjęć ,wewnętrznej pamięci i sofcie. Ratuje go tylko to że to siemens ale nie wiem dlaczego przed cyferkami widnieje litera " S "
  0
 • Users Avatars Mini
  rumuntychy pisze: 2005-11-04 15:20
  mam ten telefo od miesiaca i niejestem z niego bardzo zadowolony.niepotrafie skonfigurowac mms czyli niemoge se sciagnac zadnej tapety ani dzwonka ani wyslac. zreszta cos mi w nim niepasuje.kameraka jest super a wyswietlacz rowniez.
  0
 • Users Avatars Mini
  rumuntychy pisze: 2005-11-04 15:23
  a zreszta pisza tu ze mozna nagranie glosowe dac na dzwonek niewiem jak oni to zrobili ale ja niepotrafie
  0
 • Users Avatars Mini
  marzena pisze: 2005-12-09 12:19
  dla mnie to jest cool
  0
 • Users Avatars Mini
  nowy pisze: 2006-01-26 12:15
  mam problemy z simens st55 kto mi pomoze duza nagroda. nie moge wyslac sms a dzwonic moge nagroda karta simplus 50zl powazne i pilne
  0
 • Users Avatars Mini
  nowy pisze: 2006-01-26 12:16
  665063350tylko telefony powazne
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 19:27
  Fajny Siemensik tylko obsługa klawiszy jest kłopotliwa.
  0