Test Nokia 6230

Drukuj

Nokia 6230 jest dowodem na to, że fiński koncern nadal potrafi produkować dobre telefony pozbawione udziwnień, kolorowych, migających obudów, klawiatury opisanej na kole itp. Ten model ma tylko jedną znaczącą wadę - ma mały ekran. Innych wad nie stwierdzono. Lista zalet jest za to dużo dłuższa. 6230 może być pierwszym telefonem, który stanie się rzeczywistą alternatywą dla dotychczasowych użytkowników telefonów 6310 i 6310i. Jest to pierwszy aparat, który z czystym sumieniem można im polecić.

Wygląd zewnętrzny

Telefon podoba się wszystkim, większość mężczyzn krytykuje jednak jego zbyt małe rozmiary w porównaniu do np. popularnej 6310. Do mniejszych rozmiarów telefonu można się bardzo szybko przyzwyczaić, szczególnie, że klawiatura wbrew pozorom jest równie wygodna co w poprzednich, większych modelach. Trochę mniej wygodny jest pad (joystick), który czasami wybiera kierunek losowo, a nie ten który teoretycznie wybrał właściciel telefonu. Jakość plastików jest wysoka - powrócił jednak problem luźnej tylnej klapki, która jak za dawnych lat ma ułamek milimetra luzu. Jej zdjęcie jest natomiast sporym problemem i wymaga siły. Wygląd obudowy jest chyba najładniejszy w historii Nokii, a 6230 jest trochę podobna do nowego SE T630. Obiektyw kamery jest umieszczony pod plastikową osłoną. Brakuje trochę lusterka, które w modelach innych producentów ułatwia robienie autoportretów. Telefon waży 97 g i mierzy 103 mm x 44 mm x 20 mm.

Ekran

Ekran w 6230 jest malutki, ale jego jakości nie można niczego zarzucić. Ekran wykonany w technologii TFT ma rozmiary kwadratu o boku 27.3 mm. Rozdzielczość wyświetlacza to 128x128 pikseli. 6230 wyświetla 65536 kolorów. Wyświetlany obraz - zarówno zdjęcia, filmy jak i gry - ma wspaniałą jakość kompensującą niewielkie rozmiary matrycy wymuszone rozmiarami samej obudowy.

Kamera

Z tyłu obudowy znajduje się kamera VGA. Jakość zdjęć najlepiej obrazują przykłady. Nadal jakości fotografii VGA nie można porównywać z jakością nawet najtańszych aparatów cyfrowych. Aparat w telefonie służy bardziej zabawie, ale już w tym roku pojawi się w sprzedaży pierwszy model Nokii z matrycą 1 megapiksela. Okazuje się jednak, że zdjęcia wykonane tym lepszym aparatem ze względu na swoje rozmiary nie nadają się już do przesłania poprzez telefon.

   
   

Aby uruchomić tryb kamery w Nokii 6230 wystarczy nacisnąć joystick w kierunku "do góry" i już możemy robić zdjęcia lub nagrywać filmy. Jakość zdjęć jest regulowana w trzech trybach: standardowa, tryb portretowy (zdjęcie do książki telefonicznej) oraz tryb nocny (rozjaśniony). Przy wykonywaniu zdjęć możemy skorzystać z 10 sekundowego samowyzwalacza. Dodatkowo możemy nagrać film o długości maksymalnie 2 MB, czyli 4 minut (wraz z dźwiękiem). Filmy nagrywane są w standardzie 3GPP, który przy odtwarzaniu na komputerze wymaga specjalnego kodeka. 

Pamięć

Nokia 6230 ma zainstalowane wewnątrz 6 MB pamięci współdzielonej do zapisywania danych ze wszystkich aplikacji zainstalowanych w telefonie. Pamięć ta jest rozszerzona przez dołączoną do zestawu kartę pamięci MMC o rozmiarze 32 MB. Możliwość instalowania kart istniała dotychczas tylko w większych modelach. Wielkość dołączonej karty nie szokuje, szczególnie, że 6230 jest wyposażona w odtwarzacz MP3, ale zamożniejsi mogą sobie zawsze dokupić kolejną kartę. Polecane są oryginalne karty fińskiego producenta, chyba, że istnieje możliwość wcześniejszego przetestowania czy wybrana karta działa w telefonie.

Muzyka

Pomimo, że 6230 jest bardzo "poważnym" telefonem to zapewnia możliwość słuchania muzyki z co najmniej trzech źródeł: radia, odtwarzacza strumieniowego audio oraz z odtwarzacza MP3. Jakość dźwięku może być regulowana equaliserem o 7 programach. Radio działa tylko po podłączeniu zestawu słuchawkowego, ale jego czułość nawet wówczas (czyli po podłączeniu anteny) nie zachwyca - radio działa dobrze tylko w miejscach z dobrym zasięgiem. Radia można słuchać także poprzez znakomitej jakości głośnik zainstalowany wewnątrz obudowy. Przez przypadek okazało się, że po włączeniu do gniazda słuchawek nie da się odtwarzać poprzez głośnik muzyki z MP3 playera - po zmianie sposobu odtwarzania w menu w rzeczywistości dźwięk słychać nadal tylko w słuchawkach. Największą ułomnością odtwarzacza MP3 jest brak dołączonego do zestawu kabla USB, dołączanego np. do Nokii N-Gage. Taki kabelek trzeba sobie samemu dokupić, albo przegrywać pliki poprzez port podczerwieni, który działa dużo wolniej od USB. Radio lub plik MP3 może być dźwiękiem alarmu budzącego nas co rano.

Dzwonki

Dzwonkiem w Nokii 6230 może być dowolny plik dźwiękowy zapisany w pamięci telefonu. W przypadku większych plików MP3 może się jednak okazać, że telefon będzie z minimalnym opóźnieniem reagował na nadchodzące połączenie. Chyba dla Polaków, a na pewno dla wielbicieli muzyki poważnej Nokia wgrała standardowo do 6230 piękny dzwonek polifoniczny z muzyką Chopina, który wzbudza jeszcze większą sympatię dla tego modelu.

Wiadomości

Nokia 6230 jest wyposażona w bardzo prostego klienta poczty elektronicznej, potrafi wysłać i odebrać MMS-a, a także jest bardzo dobrym telefonem do wysyłania dużej liczby SMS-ów. Specjalnie dla fanów SMS w menu wiadomości stworzono specjalne listy odbiorców, aby ułatwić szybkie wysyłanie tej samej wiadomości do wielu osób. Najważniejsze jest jednak to, że nawet przy dużej liczbie SMS-ów w skrzynce odbiorczej telefon nie zwalania, tak jak to ma miejsce w serii 6310. Gorzej działają e-maile oraz MMS-y. Wiadomości multimedialne są w 6230 wysyłane w standardzie TCP/IP, na co np. polska Era nie jest chyba jeszcze gotowa. W tej sieci w ogóle nie udało się z tego telefonu wysłać żadnego MMS-a. W Plusie wysyłanie trwa czasami znacznie dłużej niż powinno (ale nie jest to regułą). Jeśli operatorzy nie poprawią działania tej usługi to trudno się spodziewać, że użytkownicy będą wysyłali MMS-y masowo. Problemem są także ustawienia, które w nowych Nokiach różnią się od tych dostępnych na stronach operatorów. Najłatwiej jest teraz korzystać z automatycznych ustawień przesyłanych ze strony Nokii. Niestety dobre ustawienia nie gwarantują poprawnego działania MMS-ów w polskich sieciach. Nie ma natomiast problemów z pobieraniem poczty elektronicznej do prostego programu zainstalowanego w 6230. Program ten służy bardziej jako narzędzie do sprawdzania czy przyszedł już list, na który czekamy, niż do rzeczywistej obsługi poczty. W aplikacji nie da się przeczytać maili w HTML-u, nie da się także oczywiście odczytać żadnego załącznika. W niektórych sytuacjach może się jednak okazać, że sprawdzenia poczty poprzez komórkę wpłynie pozytywnie np. na nasze relacje ze zwierzchnikiem z pracy (gdy np. w czasie weekendu na Mazurach zaskoczymy szefa szybko odpowiadając na jego pytanie wysłane pocztą eletroniczną). Jeden e-mail może mieć tylko 30 KB. W skrzynce na SMS-y mieści się 150 wiadomości. Maksymalny rozmiar wiadomości MMS to 100 KB. Błędem w oprogramowaniu do poczty elektronicznej jest ciągłe podświetlenie klawiatury i ekranu w przypadku korzystania z tej aplikacji, co może spowodować szybkie wyładowanie baterii.


Transmisja danych

Obsługiwane standardy transmisji danych to jedna z większych zalet 6230. Przy wykorzystaniu zasięgu EDGE (a EDGE ma się stopniowo pojawiać w polskich sieciach) modem z 6230 może pobierać dane z prędkością do 236.8 Kbit/s. EDGE klasy 10 przełącza się pomiędzy szczelinami w następujący sposób 4+1 lub 3+2. Zwykły GPRS jest również klasy 10 (4+1 lub 3+2). Gdy EDGE naprawdę będzie działał, obiecywana przez Nokię prędkość pozwala na pracę przy komputerze naprawdę w dowolnym miejscu. Z urządzeniami zewnętrznymi 6230 łączy się poprzez kabel (nie jest dołączony), poprzez Bluetooth lub poprzez port podczerwieni. Szczególną uwagę należy zwrócić na Bluetooth. Testowaliśmy go ze słuchawką firmy Motorola. Te dwa urządzenia nigdy się nie rozłączały, a słuchawka sama logowała się do telefonu, gdy znalazła się w jego zasięgu. To ewenement jeśli chodzi o standard Bluetooth instalowany w Nokiach. Osobną sprawą pozostaje pobór energii - standard błękitnego kła nie został dopracowany pod tym względem i po włączeniu Bluetooth bateria zużywa się znacznie szybciej.

Książka telefoniczna

Spis telefonów w nowej Nokii jest bardzo rozbudowany. Do pamięci można zapisać aż 1000 kontaktów - każdy z nich może mieć wypełnione wszystkie pola. Każdy wpis może składać się z 5 numerów oraz 5 dodatkowych informacji: e-mail, strona internetowa, adres, ID użytkownika w usłudze Presence oraz notatkę (każda może mieć aż 3000 znaków). 25 wpisów możemy wybierać głosowo. Do każdego kontaktu z pamięci telefonu możemy dodać zdjęcie. W przyszłości bardzo wygodną usługą będzie wspomniany już Presence. W książce z kontaktami będziemy widzieć czy nasi znajomi czy kontrahenci mogą teraz rozmawiać lub np. mogą tylko odbierać wiadomości. Jest to usługa podobna do np. popularnego w Polsce Gadu-Gadu. Operatorzy nie śpieszą się z wdrażaniem nowych rozwiązań oferowanych przez Nokię, ponieważ w przypadku Presence tracić będą przychody z przypadkowych połączeń na pocztę głosową.

Gry, aplikacje Java

W telefonie można instalować aplikacje, których rozmiar nie przekracza 128 KB. Standardowo do dyspozycji użytkownika są trzy gry oraz trzy aplikacje. Najciekawszą grą jest wspaniały wyścig samochodowy Beach Rally II. Jest też gratka dla wielbicieli golfa.
Dołączone standardowo programy użytkowe są bardzo proste. Oprócz konwertera walut oraz zegara światowego możemy znaleźć słownik, który tłumaczy wpisane słowo na kilka języków jednocześnie. 

Przeglądarka internetowa

W 6230 zaimplementowano najnowszą przeglądarkę z obsługą WAP 2.0. Podobnie jak MMS-y przeglądarka wykorzystuje do transmisji protokół TCP, czyli różny od tego wykorzystywanego dotychczas przy korzystaniu z WAP. W odróżnieniu od MMS-ów WAP poprzez nowy protokół działa znakomicie i nie ma z nim żadnego problemu. Należy jednak zwrócić uwagę osobom odpowiedzialnym z portal Omnix, aby szybciej uaktualniały bazę telefonów kompatybilnych z Omnixem ponieważ w obecnej chwili większość najnowocześniejszych telefonów wyświetla jedynie starą stronę WAP Ery.

Pakiet PC Suite

Pakiet programów do komputera dołączony do Nokii 6230 składa się aż z 10 aplikacji. Każdy program ma inną funkcję. Dla biznesmenów najważniejsza jest możliwość synchronizacji kalendarza w telefonie z programami zarządzającymi czasem i kontaktami na komputerze. Synchronizacja danych odbywa się bez żadnych problemów. Pod kontrolą systemu Windows 98 wystąpiły natomiast kłopoty z dostępem do plików zapisanych w pamięci telefonu, czyli nie można było przegrać zdjęć i plików MP3 poprzez port podczerwieni. Synchronizacja, edytor książki i SMS-ów działały jednak wówczas nadal bez zarzutu. Być może problemy istniały po stronie komputera, a nie telefonu.

Ulepszenia

W stosunku do starszych modeli Nokia kolejny raz wprowadziła drobne poprawki, które u posiadaczy telefonów innych firm mogą wzbudzić pewną wesołość. W nowej Nokii można włączyć funkcję automatycznego blokowania klawiatury - nie było to możliwe np. w Nokii 6310. W spisie połączeń widzimy, ile razy dany numer próbował się z nami połączyć. W galerii zdjęć możemy włączyć tryb prezentacji i zdjęcia będą wyświetlały się sekwencyjnie. Te drobne ulepszenia sprawiają, że Nokia 6230 niebezpiecznie zbliża się do ideału. 

Zasięg i bateria

Na końcu należy wspomnieć chyba o najważniejszej funkcji telefonu, czyli o możliwości rozmawiania. 6230 działa w trzech zakresach GSM 900/1800/1900, a więc działać będzie także np. w Stanach Zjednoczonych na obszarach pokrytych GSM. Jakość dźwięku jest znakomita. Działanie tzw. radia testowane było nawet przy kole podbiegunowym i nie można nowej Nokii niczego zarzucić. Nokia nie wypada z sieci, a w przypadku, gdy obszar jest pokryty "znikającym" zasięgiem to telefon szybko loguje się w momencie, gdy jest to już możliwe.
W zasięgu "miejskim" Nokia 6230, przy dużej ilości rozmów i zabawy menu, działa bez problemu 3 dni. Standardowo zainstalowano w niej baterię litowo-jonową 850 mAh.

Podsumowanie

Nokia 6230 jest obecnie jednym z najlepszych telefonów, które są już w sprzedaży. Jej największymi konkurentami będą Sony Ericsson T630 (który na pewno będzie dużo tańszy) oraz Nokia 6600 (smartphone zbudowany na otwartej platformie Symbian). Największymi zaletami 6230 jest bardzo stabilne oprogramowanie, bardzo rozbudowana współpraca z komputerem, karty pamięci, pełna obsługa multimediów, dyktafon (nagrywający do 3 minut dźwięku w jednym pliku). Dla posiadaczy laptopów 6230 sprawdzi się jako szybki modem EDGE. Wszyscy, którzy czekali na naprawdę udany model Nokii powinni czuć się usatysfakcjonowani. W tym telefonie naprawdę trudno znaleźć jakąś wadę - może z wyjątkiem wspomnianego na początku testu małego ekranu.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 307

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hunter pisze: 2004-05-04 16:09
  Fajna zabawka, ale jak narazie sporo kosztuje. Szkoda ze robi słabe zdjecia. Polecam telefonik 7610!!
  0
 • Users Avatars Mini
  irzin pisze: 2004-05-04 16:23
  Słabe zdjęcia to mało powiedziane !
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2004-05-04 16:26
  Hehe ciekawe czy w koncu zaimplementowali mozliwosc wyswietlania czasu połączenia podczas trwania tegoż. Chyba nie. Na automatyczna blokadę klawiatury czekaliśmy tyle lat, ckolej teraz na wyświetlanie czasu. Pojawi się w modelach anno domini 2010?
  0
 • Users Avatars Mini
  hovercraft pisze: 2004-05-04 16:31
  jarpol: Po co ci wyswietlanie czasu? Ten telefon i tak nie bedzie dostepny w simplusie, tylko w biznesie i to na pewno nie za zlotowke. Nie sadze zeby ten kto wydaje dosc duzo pieniedzy na telefon, zastanawial sie jak dlugo juz rozmawia?
  0
 • Users Avatars Mini
  kkozo pisze: 2004-05-04 16:31
  W tym tescie nie ma nawet pol zdjecia rozebranego telefonu :) :(
  0
 • Users Avatars Mini
  cisCOoo pisze: 2004-05-04 16:31
  Bardzo przyjemny telefonik ... tylko ta cena nawet jak dla mnie jest nieco wysoka.
  0
 • Users Avatars Mini
  andvhs pisze: 2004-05-04 16:34
  Faktycznie – bardzo mały ekranik .
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2004-05-04 16:36
  Przeczytalem i ... jestem naprawde pod wrazeniem.W koncu nokia zrobila cos wartego wiekszego zainteresowania jka np.wspominany model 6310.To ze ten telefon jest jego godnym nastepca jest dla mnie wystarczajaca rekomendacja bo 6310(i 6210) to najlepsze telefony jakie mialem.Razie troszeczke ten maly ekran ktory w porownaniu z konkurentami jest bardzo marny(chodzi mi o te 128x128).No,ale tak czy inaczej gdy bede zmienial telefon to napewno wezme ta nokie pod uwage ! Po wielu minusach w koncu jakis plus dla finskiego producenta:-) ...
  0
 • Users Avatars Mini
  Mario,Łódź pisze: 2004-05-04 16:37
  Kto to słyszał o telefonie, który robi dobre zdjęcia! Przeciez to są tylko zabawki.
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2004-05-04 16:38
  Jeszcze jedno... telefon w jasnej kolorystyce wydaje mi sie o wiele ciekawszy :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2004-05-04 16:42
  U mnie telefon jest w cenie okolo 3000 DKK.To jest jakieś 1900 PLN.Nie jest aż tak źle .
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawlok pisze: 2004-05-04 16:46
  Mialem ja dokladnie tydzien i smiempolemizowac z autorem testu co do jakosci telefonu. Niestety tylna klapka jest fatalna i lata niemilosiernie. Jakosc rozmow nalezy uznac za perfekcyjna, klawisze - niestety zawiodl mnie joystick, ktory ciagle wybiera nie ten kierunek, ktory sie dusi. Bateria to kolejna sprawa - 3 dni nie wyobrazam sobie takiego rezultatu- moja wytrzymywala max 2 dni a co dopiero u businesmana, jtory ciagle rozmawia. Nadal uwazam, ze nie ma alternatywy dla 6310i do ktorej powrocilem i nie zaluje. Tak droga zabawka jak 6230 powinna byc wykonana perfekcyjnie a nie latajace klapki-to sie powinno reklemowac i zadac zwrotu kasy! Smiech na sali - podkladac papierek pod bateryjke!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kuba Kram pisze: 2004-05-04 17:18
  Nie zgadzam sie z przedmowca. Telefon wytrzymuje naprawde dlugo - a nie jestem niedzielnym uzytkownikiem komorki. Korzystam z niej na co dzien, wykonujac przynajmniej kilkadziesiat minut polaczen glosowych. U mnie spokojnie wytrzymuje pelne 3 dni, no chyba, ze dodam do tego zabawy aparatem i innymi gadzetami. Druga sprawa - klapka z tylu nie lata i jak podkreslil Wojtek P. ciezko jest ja zdjac, nawet po dlugim czasie uzytkowania. Nic wiecej nie trzeba dodawac. W razie pytan zapraszam na priv.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2004-05-04 17:20
  Osobiście polemizowałbym z określeniem "telefon niemal doskonały". Bo czy za doskonałość należy uznać włożenie wszystkich bajerów pod obudowę? IMHO taka polityka stanowi pewną nieuczicwość w stosunku do klientów, którzy będą zainteresowani tylko szybką transmisją danych, a będą musieli płacić za MP3, kamerę etc.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomi pisze: 2004-05-04 17:21
  No wydajemi się że do 6310i bedzie jej ciężko konkurować w pionie klientów którzy aparatów używają do rozmowy a nie szpanu: 1. jakość standartowej baterii 2. Po co komu w takim aparacie pseudo-aparat 3. wielkość (kształtem seria 62* i63* to aparaty wręcz idealne) 4. Klawiatura (nie wygląda na ergonoiczną i do tego jeszcze jakiś joystic !!) Jak znam życie to szybko powstanie aparat dla ludzi interesyu bez zbędnych dupereli a wytrzymały, odpowiednich rozmiarów i posiadając funkcjonalności potrzebne takiemu "biznes" userowi
  0
 • Users Avatars Mini
  maras pisze: 2004-05-04 17:37
  EDGE o jej ale fajnie, tylko kto z tego w Polsce skorzysta? jak bedzie można korzystać to będziemy mieć już dwie kolejne generacje tandetnych zabawek NOKI. NOKIA 6230 kolor grafit kosztuje w Niemczech 382 Euro (1826zł), dla porównania w tym samym sklepie N6600 kosztuje 390 Euro (1864zł). Cena w salonie NOKI w POLSCE to: 6230 = 2699zł, 6600 = 3199zł; A jeszcze lepiej to wygląda w przypadku najniższych modeli np. NOKIA 1100 w Niemczech 87 Euro(415zł), w Polsce = 799zł. z grubsza można powiedzieć że 6230 to jeden z nielicznych modeli noki o którym przez chwilę można pomysleć
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-05-04 18:08
  Jako następca Nokii 6310(i) jest jak najbardziej wskazany. Funkcje też telefon ma bardzo dobre. Ale najbardziej zawiodłem się na wbudowanym aparacie, zdjęcia są marnej jakości, ciekawie ja z filmami? Ale pozatrym jest to super telefon. Tylko nie wiem jak on moze konkurować z SE T630, przecież jest od niego o wiele lepszy. A jeżeli chodzi o konkurenta Nokie 6600 to chyba lekka przesada.
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2004-05-04 18:42
  Nokia chyba wreszcie zobaczyła, że konkurencja jest dużo lepsza, dlatego wydała bardziej dopracowany model, ale wciąż to jeszcze nie to. Tylna klapka oczywiście musi trzeszczeć (bo to juz nie byłaby Nokia), mogliby zrobić obudowę z elementami aluminiowymi przez co telefon byłby bardziej elegancki. Wygląd telefonu nie jest wydziwiony jak to jest z ostatnimi wydziwionymi telefonami Nokii, telefon podoba mi się :)) Wyświetlacz mimo matrycy TFT i 65k kolorów jest zbyt mały, nowe Motki mają rozdzielczość 176x220, SE T610 już od dawien dawna ma 128x160... Jeśli w telefonie jest odtwarzacz MP3 to łaskawie mogliby dodać kabel USB, a tu nie ma i trzeba przez IrDA, Bluetooth długimi godzinami ładować lub kupować ten strasznie drogi DKU-5.
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2004-05-04 18:49
  Ciekaw jestem bardzo jak jest z komunikacją - czy tak beznadziejnie jak w starszych Nokiach (nic nie idzie przez IrDA odebrać ani wysłać) czy normalnie. Podłączenie innej słuchawki BT pod tą Nokię może sugerować że być może jest normalnie, co w przypadku Nokii jest sporym krokiem w przód. Złącze MMC (jak zwykle) figuruje pod baterią, ale zresztą to nie N-Gage, tutaj można ten zgrzyt wybaczyć. Ograniczenia Javy, MMS itp. są lepsze, ale wciąż są, niestety ("ile wlezie" rulez!). Fajnie, że można dać MP3 jako dzwonek. Bateria pewnie jest jednym wielkim szokiem dla użytkowników 6310i. Ci z Nokii mogliby wstawić pojemniejsze ogniwo Li-Polymer - takie baterie są małe i lekkie, ale mogą być naprawdę pojemne.
  0
 • Users Avatars Mini
  ala pisze: 2004-05-04 18:54
  A czemu w biednej polsce ceny telefonow w salonach producentow sa tak wyzylowane w porownaniu do bogatych niemiec? kto odpowie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Voyagerek pisze: 2004-05-04 18:57
  Aparat VGA - nareszcie Nokia zrezygnowała z CIFa. Ale problemy z Erą z MMSami ukazują tę sieć i sam telefon w niezbyt dobrym świetle. Oczywiście cała 6230 otoczona wysoką ceną. W promocjach oczywiście będzie drogi. Co do samego testu to jest pare bezsensów - szczególnie fragment odebrania maila od szefa na weekendzie na Mazurach - ciekawe kto będzie specjalnie płacić za GPRS sprawdzając pocztę tylko w celu sprawdzenia czy szef coś napisał i mu odpisywać jeszcze płacąc za to...bezsens kompletny, lepiej wstawić motyw znajomych, bo szefów to się unika na wyjazdach i odpoczywa od pracy...rotfl :P
  0
 • Users Avatars Mini
  2973 pisze: 2004-05-04 19:22
  mały ekran ? dla mnie jest w sam raz. swietna nokia. cudo. chyba zaczne oszczedac an nia...
  0
 • Users Avatars Mini
  Przemek pisze: 2004-05-04 19:27
  Wiecie, telefon calkiem fajny; ja jednak nie plasuje gojako konkurenta t610/t630/k700/s65 , gdyz jak na ta grupe ma za maly ekranik. Bardziej odpowiada mu rola nastepcy 6310i. Taka jest moja opinia
  0
 • Users Avatars Mini
  Przemek pisze: 2004-05-04 19:31
  ksztaB rzeczywiscie - 6310 byBa super, ale nie jest az tak zle Aparat- ja juz wole taki, jaki mam w moim t610
  0
 • Users Avatars Mini
  AQQ pisze: 2004-05-04 19:41
  opis zasieg i bateria jest smieszny "loguje sie jak jest to tylko mozliwe" mozliwosc poprostu rewelacyjna
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewro pisze: 2004-05-04 19:43
  Wie ktos kiedy ten fonik bedzie w ERZE BIZNES????????
  0
 • Users Avatars Mini
  mardall pisze: 2004-05-04 20:34
  Klient pocztowy niedopracowany albo moje wydumane oczekiwania za wysokie...
  0
 • Users Avatars Mini
  kaosone pisze: 2004-05-04 20:37
  LIPAAA!!! brak symbiana, napis nokia na obudowie (sic!) a wdodatku aparat bez lampy bez 1mg pixel i w dodatku maluski wyswietlacz z tylko 65000 kolorow (fuj!) i jak to w nokii bywa brak wyboru operatora preferowanego na roamingu. poczekajcie moment na samsunga d-710 to sie zakochacie!!! (bedzie mial to wszystko a nawet wiecej!!!)
  0
 • Users Avatars Mini
  fan6230 pisze: 2004-05-04 21:07
  minusy: bateria za krótko trzyma, tutaj tytuł następcy 6310i brzmi śmiesznie; aparat fotogr. tez na minus, ale nie bardzo mi to przeszkadza; klapka luźna z tyłu - można się przyzwyczaić; czasem joistick niepoprawnie wybiera, ale idzie się przyzwyczaić. największym minusem(ufam, że tymczasowo) jest cena. plusy: nareszcie więcej niz 500 kontaktów w książce, mp3 jako dzwonki !!!, małe wymiary i względnie mała waga, klawuiatura jest ok, czekam jeszcze na polski T9, bo nie mam menu ani słownika, łączenie palma z telefonem aby odebrać pocztę e-mail nie wymaga sterowników. Rewelacja funkcji głośnomówiącej i blokady klawiatury. Zlicza wysłane i odebrane smsy. Wybieranie głosowe dział poprawnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  eh pisze: 2004-05-04 21:10
  eh..a mi sie nie podoba, wizualnie taki 'prosciutto' jest - powiedziałbym zbyt od linijki, funkcje moze i niegupie ale gdzie inne parametry - ilo systemowy, jaka bateria ile 'GIGA' :) wolnej pamieci... wielkie 'g' tu napisali... tyle ode mnie, pozdrowionka.
  0
 • Users Avatars Mini
  eh pisze: 2004-05-04 21:13
  ojaaaaa ale ze mnie blondiiii :))) ..przecie tu som trzy strony.. :))) za duzo zlatego bazanta :P
  0
 • Users Avatars Mini
  vision pisze: 2004-05-04 21:18
  ***eh... trzeba bylo przeczytac caly test a nie tylko informacje o tescie to bys sie dowiedzial ile systemow obsluguje, jaka ma baterie i pamiec :P
  0
 • Users Avatars Mini
  eh pisze: 2004-05-04 21:23
  po przeczytaniu człych trzech stron stwierdzam ze podobaja mi sie jedynie funkcje :) bateria + wyglad do bani :) ale ja jestem łomen wiec nie ma sie co dziwic :) i nokie 8310 bedzie mi ciezko zastapic czyms nowym nooo moze 6600 dało by rade ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  vision pisze: 2004-05-04 21:23
  No ale telefonik rzeczywiscie wydaje sie ciekawym nastepca 6310/i Ciekawy jestem, jak bedzie sie ksztaltowac jego cena na tle konkurentow, choc jak zauwaza autor zapewne bedzie sporo wyzsza od SE, Siemensa czy Samsunga. Troche rozczarowuje ten niewielki wyswietlacz, ale z drugiej strony komorka to nie laptop czy telewizor :D Brakuje mi w tym tescie dwoch rzeczy. Mianowicie, czy mozna juz z tej nokii wyslac MMSa zawierajacego takze dzwiek, oraz ilu glosowa jest polifonia. KTOS MOZE WIE??
  0
 • Users Avatars Mini
  eh pisze: 2004-05-04 21:25
  ***vision - sie juz wytłumaczyłam :P chyba nie , no :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  kriss pisze: 2004-05-04 21:37
  vision:polifonia jest 24 glosowa,MMSy mozna wysylac z dzwiekiem!
  0
 • Users Avatars Mini
  vision pisze: 2004-05-04 21:46
  ***eh - no :-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  vision pisze: 2004-05-04 21:46
  ***kriss - dzieki za informacje :) W takim razie podoba mi sie jeszce bardziej, choc do 42 glosowej polifonii innych firm to jakby troche daleko co? hihi
  0
 • Users Avatars Mini
  kriss pisze: 2004-05-04 21:53
  Mam 6301i,myslalem ze ja zmienie na 6230,ale im wiecej czytam opini tym bardziej sie zniechecam i w koncu zglupialem,czy mam 6310i uzywac do 2010roku,czy tak trudno stworzyc nastepce,nie rozumiem,a moze za duzo marudnikow i narzekaczy ma ten telefon,spodziewali sie 3G ,a dostali 2,5G?Co do baterii,moja 6310i po 2 latach wytrzymuje najwyzej 5 dni z wylaczaniem na noc :-( I co dalej robic?Czekac?Kupic?Co do testu:typowe GOLowy,brak informacji o maxymalnym rozmiarze kart,brak opisu terminarza,brak info o polifoni(ma 24 tony),w sumie test pobierzny,ale zawsze jest...
  0
 • Users Avatars Mini
  kriss pisze: 2004-05-04 21:53
  Mam 6301i,myslalem ze ja zmienie na 6230,ale im wiecej czytam opini tym bardziej sie zniechecam i w koncu zglupialem,czy mam 6310i uzywac do 2010roku,czy tak trudno stworzyc nastepce,nie rozumiem,a moze za duzo marudnikow i narzekaczy ma ten telefon,spodziewali sie 3G ,a dostali 2,5G?Co do baterii,moja 6310i po 2 latach wytrzymuje najwyzej 5 dni z wylaczaniem na noc :-( I co dalej robic?Czekac?Kupic?Co do testu:typowe GOLowy,brak informacji o maxymalnym rozmiarze kart,brak opisu terminarza,brak info o polifoni(ma 24 tony),w sumie test pobierzny,ale zawsze jest...
  0
 • Users Avatars Mini
  kriss pisze: 2004-05-04 21:54
  Uuu,sklonowany komentarz,przepraszam...
  0
 • Users Avatars Mini
  ktk109 pisze: 2004-05-04 22:28
  A ja i tak czekam na ten fonik :D Mam nadzieje ze w Idei dla Firm cena bedzie nizsza niz 6600. Wtedy zadecyduje ktory z tych dwoch wziac. Jak dla mnie to 6230 jest naprawde bliska idealu (jesli mamy na mysli telefony realnie istniejace na rynku :) )
  0
 • Users Avatars Mini
  sagem-mobile pisze: 2004-05-05 00:43
  Super fonik jak dla mojego stargeo. Ja czekam z utesknieniem na 7610 :)
  0
 • Users Avatars Mini
  rgumkowski1 pisze: 2004-05-05 01:10
  Telefonik bardzo fajny, no może oprucz baterii i ceny, co do reszty nie mogę sie przyczepić, bo to juz rzecz gustu. ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Biały_ pisze: 2004-05-05 01:10
  Ten telefon jest po prostu idealny jak dla mnie!!! Czekam z utęsknieniem na niego!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kfysiek pisze: 2004-05-05 09:00
  Wyglada ma fajny i funkcje tez- ale o ile sie nie myle to w test wykazal ulomnosci :( W Nokii to niewybaczalne ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kuba Kram pisze: 2004-05-05 11:07
  Kriss - wedlug zapewnien Nokii telefon obsluguje karty MMC 256 MB, a na pewno 128. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze 128 MB jest to bardzo duzo. Mam karte 128 w Nokii 3650 i nigdy nie udalo mi sie jej zapelnic, mimo tego, ze w pamieci znajduje sie wiele rzeczy.
  0
 • Users Avatars Mini
  bakx pisze: 2004-05-05 13:20
  dlugo po zakupiniu nokii 6310i nie widzialem jej godnej następczyni..... 6230 prawie ideał,, gdyby tylko bateria ktora w 63i jest niesamowita... i szkoda ze bedzie trzeba zainwestować w karte 64 llub 128MB.... ale nie moze byc za dobrze. jedyne co mnie powaznie martwi to joystic :(
  0
 • Users Avatars Mini
  Adam3k pisze: 2004-05-05 14:45
  "W tym telefonie naprawdę trudno znaleźć jakąś wadę " - słaby aparat, brak kabla USB do przerzucania mp3 jest wręcz absurdem. Myślę że SonyEricsson jest lepszy, no i tańszy..
  0
 • Users Avatars Mini
  vonski pisze: 2004-05-05 19:16
  Dlugo czekalem na test tego telefonu, bo ludzilem sie ze wreszcie bedzie mozna na cos zmienic poczciwa 6310i. Ale chyba jeszcze nie teraz. Dyskwalifikacja dla mnie jest bateria, dlaczego do diabla nie moga dac li-polimer ?? A jak mialbym dac ponad 1000, czy nawet 2000zl za telefon, to juz raczej nie powinienec sie bawic w dokupowanie lepszej baterii, kabla usb i czy karty pamieci. Jak tak dalej pojdzie to przy przedluzaniu cyro trzeba bedzie zamienic 6310i na ...nowa 6310i ... ;/
  0
 • Users Avatars Mini
  teczix pisze: 2004-05-05 21:37
  Wiecie może w jakiej sieci bedzie(idea może)??????
  0
 • Users Avatars Mini
  Witja pisze: 2004-05-05 23:24
  A ja używam ten telefonik juz od miesiąca. Nie zgadzam się z opinią że wyświetlacz jest za mały. No chyba, że porównujemy z iPAQ\'iem.:-))) Jedyną wadę jaką zauważyłem to reset zerara i kalendarza po każdym naładowaniu telefonu (jeżeli jest wyłączony) ;-( To fakt, że prędkość w EDGE jest około 230 kb/s (przetestowane w sieci IDEA). Same plusy.. Aaaa, bardzo szybko na wyświetlacz sypie się kurz.. I oczywiście klapka (zamykanie baterii) - lata jak we wszyskich modelach NOKII. NIgdy tego nie usuną
  0
 • Users Avatars Mini
  Witja pisze: 2004-05-05 23:41
  Zapomiałem dodać, że kabel do USB jest :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  itl pisze: 2004-05-05 23:52
  MMSy w ERZE dzialaja przec TCP/IP. Taki sam sposob transmisji MMSow jest w 6600 i jakos moge bez problemow wysylac i odbierac. Tylko trzeba wiedziec co ustawic. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  bohdan pisze: 2004-05-06 00:30
  Wystarczyło mi zobaczyc na kilka fotek w lesie i podsumowanie, w którym autor testu próbuje przyrownac 6230 do 6600. Dalej nie czytam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2004-05-06 17:47
  Bardzo dobry telefon! Rozbudowane funkcje- Bluetooth, EDGE itp. Radyjko i odtwarzacz MP3 też się może przydać. W sumie teraz jest moda na telefony z Symbianem, ale jak ktoś potrzebuje telefonu, a nie palma to ten aparat może być całkiem sympatyczny. Następca mojej 6310i- może za jakiś czas. PS Fajne zdjęcia
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2004-05-08 09:01
  już go chcę!
  0
 • Users Avatars Mini
  kriss pisze: 2004-05-08 11:11
  Jezeli chcecie sie posmiac to polecam test tego telefonu w najnowszej "Twojej komorce",w ogole caly numer przypomina raczej taniego brukowca z mnostwem bledow,np.do wygrania Nokia 3210i,do usuniecie kodu portfela w 6310i potrzebna jest wizyta w serwisie,itd,haha.Ten tst telefonu w porownainiu do tamtego to hiper mistrzostwo swiata,radze poczytac w empiku i odlozyc na polke,bo szkoda zlamanej zlotowki.Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  mik007 pisze: 2004-05-08 13:33
  co to za nastepca 6310i co nie będzie pasował do zestawu GM :) chyba że ktoś kupi zestaw BT :) klapka naprawdę lata w nowym egzemplarzu, co będzie po pół roku?
  0
 • Users Avatars Mini
  T-Mobile EU pisze: 2004-05-08 14:42
  **jarpol** juz nokia 6600 ma zaimplementowany czas trwania polaczenia...wiec mysle ze ten model miec tez to powinien...ale u nokii to nigdy nic nie wiadomo;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  T-Mobile EU pisze: 2004-05-08 14:45
  **kriss** o TK to szkoda juz sie wypowiadac, po tym jakie bzdury powypisywali o taryfach w przed ostatnim numerze.szczyt kompromitacji osiagneli, o czym juz pisalem. chochlik drukarski jest u nich wyjatkowo zlosliwy;-) ( a ja nie wiem jak sie chochlik pisze:-(
  0
 • Users Avatars Mini
  Kwiat pisze: 2004-05-08 15:53
  U mnie w UK bede mial 6230 + bluetooth\'a i troche akcesorii gratis, dlatego nie nazekam ale gdybym mial zaplacic ok 100pln to juz bym sie zastanawial. Z ta bateria tragedia ale sie mozna przemeczyc, rozmawiam duzo obecnie mam 7250i i jakos daje rade ale i tak twierdze ze 6310i to jest to. Zastanawialem sie nad 3G ale jednak tez sa problemy z bateriami.. tzn czas czuwania jest tragiczny, choc rozmowy o wiele tansze. Pozdrowka.
  0
 • Users Avatars Mini
  Mati pisze: 2004-05-08 20:46
  Jak dla mnie nokie 6310 moze zastąpić nokia 6650, ale nie ta ;-(
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymek pisze: 2004-05-09 12:02
  @ Kriss masz rację,co do TK. Niestety też kupiłem ten numer,może tylko właściwie po to,by się pośmiać,bo niedomówienia i błędy są widoczne. Może dlatego,że telefony kiedyś były lepszej jakości i nie było takiej masówki. Świadczą o tym także wypowiedzi innych,którzy uważają model N6310 jako najlepszy,bo ergonomiczny i łatwy w użytkowaniu,ze stabilnością. Wracając do TK,to najlepsze są listy do redakcji (na str 64). Zachwycony Robert mnie powalił swoją radością,gdy przeczytał poprzedni numer,a Adam Chludziński to chyba nigdy nie widział testów telefonów GPRS np. w magazynie CHIP. Testem nie nazwałbym ten opis jednostronicowy N6230. Autor chyba nawet nie miał tego telefonu w ręce,a się zachwyca.
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymek pisze: 2004-05-09 12:11
  A Pani korektor TK - Joanna Cirkońska też jest niestety w błędzie,pisząc,że forma pisowni,typu SMS-a,MMS-a jest poprawna. Kiedyś słyszałem w radiu audycję prof.Bralczyka,który wypowiedzał się,że jest to forma ( a jakże ),pochodząca z angielskiego i dlatego powinna pozostać nieodmienna - czyli wysyłamy wiadomość SMS lub MMS. Od takich podstawowych błędów zaczyna się bluzganie naszego ojczystego języka.
  0
 • Users Avatars Mini
  stasiu_j pisze: 2004-05-09 13:27
  ciekawy, ciekawy..
  0
 • Users Avatars Mini
  stasiu_j pisze: 2004-05-09 13:28
  ale jak dla mnie to zbyt normalny...to prawda za mały ekran...
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2004-05-10 07:29
  zwykły telefon... zadna rewelacja... nie ma w nim zachwycajacego...
  0
 • Users Avatars Mini
  czechu pisze: 2004-05-11 00:30
  super fonik bardzo mnie sie podoba ale za ta cene to oni chyba %#$@$%#@% polityka tej firmy jest co najmniej nienormalna, jakby kosztowal max 1100 pln to rewelka a tak porazka to ja sobie sagema x7 kupie i tez zadowolony bede nawet bardzo.pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bysr pisze: 2004-05-13 19:11
  witam , byłem wczoraj w Nokii n a siennej w wawie i ona kosztuje 2699zł - troche dużo , jak ktoś chce może ją sobie na raty wziąć 100-300zł pierwszej wpłaty i po 299 przez 10 miesięcy , ale telefon całkiem całkiem jak naracie to Nokia nie wypuściła nic lepszego w takim puedłku...
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-05-15 00:22
  bysr ***** a ile kosztuje nokia 6600 ? wiesz coś ?
  0
 • Users Avatars Mini
  kkozo pisze: 2004-05-15 12:20
  *mikołajj* z tego co pamietam to w firmowym sklepie nokii w krakowie koszt 6600 to "jedyne" 3199 zeta :)
  0
 • Users Avatars Mini
  iorel9 pisze: 2004-05-16 02:39
  ale tak naprawde to kosztuje mniej wiecej okolo 1600 zl - tez mi pocieszenie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  eranet pisze: 2004-05-16 18:37
  jakoś mnie ten telefon nie podnieca, choc lubię Nokie to bez przesady...I trudno nie oprzeć się wrażeniu że gość dziwnym trafem jedzie na Ere, a nie ma sprawdzonych wiadomośći co do mozliwości wysyłania np. MMS, więc test to czysta amatorka i traci duzo na wiarygodności. Czy nie mozna napisać obiektywnie ma to i to, darując sobie tego typu uwagi? Duzy minus panie "komentatorze"...I następcą 6310i to on z taką bateria na pewno nie bedzie....
  0
 • Users Avatars Mini
  9876 pisze: 2004-05-20 00:44
  według nowego rankingu na www.xonio.com 1.6320, 2.sx1, 3.p900 4.6600
  0
 • Users Avatars Mini
  kataryna pisze: 2004-05-24 02:39
  z wygladu telefon fajny, przyjemny i elegancki. nie razi dziwnymi kolorami obudowy, ale ten wyswietlacz. nokie coraz to drozsze, a wyswietlacze wcale nie sa adekwatne do ceny. ale jakas wada musi byc.
  0
 • Users Avatars Mini
  jn pisze: 2004-05-25 15:56
  Niestety jak na biznesowy telefon ma dwie wady: wbudowany foto i krótki czas działania na baterii. Wbudowane foto powoduje, że nie można wnieść aparatu na teren wielu poważnych i dbających o bezpieczeństwo firm (aparaty foto i komórki z foto trzeba zostawiać na recepcji, nie można ich wnosić). Tak słaba bateria powoduje, że na każdy wyjazd biznesowy trzeba zabierać ładowarkę. W przypadku N6310i zabieram ładowarkę tylko wtedy, gdy jadę na ponad tydzień. Z zalet: mały rozmiar i waga (znacząco mniejsza od telefonów z Symbianem), dobra współpraca z komputerem, oraz przede wszystkim jest pierwszym telefonem z platformy Series 40 v2.0 To ostatnie oznacza znacznie większe możliwości aplikacji java uruchomionych na tej komórce (np socket-y, rozmiar aplikacji do 128KB). Wreszcie da się na niej uruchomić np. klienta poczty, SSH, VNC, czy porządnego klienta GG
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-05-27 17:01
  Ciekawe ile będzie ta furka kosztowała w Idei dl Firm?? Jak tylko się pojawi bede namawial ojca na zakup, a potem oczywiście zamianke!! Na moje szczescie tata wogole nie przywiazuje wagi do posiadanego fona !!
  0
 • Users Avatars Mini
  szymekb pisze: 2004-05-27 17:30
  gdyby tak ktoś wspomniał w teście np. czy działa "GPRS zawsze online"... w nokiach "do" 6310i dało się to wymusić (seryjnie ustawienie na zawsze online nic nie dawało) za pomocą pewnych programików :] niestety w seriach 40 (np. na mojej 7210) już było to nie do obejścia... gprs zawsze online nie działał jakbyśmy się nie starali, seryjnie wyłączony i żaden program tego nie potrafił odblokować. ktoś wie może jak jest z tym? można ustawić tak aby nei zrywał sesji gprs??
  0
 • Users Avatars Mini
  DeeM pisze: 2004-05-28 18:45
  UWAGA OD 1 CZERWCA 6230 W IDEI!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  DeeM pisze: 2004-05-28 18:45
  JAK KTOŚ CCHE SZCZEGÓLY PROSZE O INFO NA MOJEGO NICKA
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-05-28 19:37
  **DeeM, a nie możesz coś więcej napisać na tym forum? Za jednym razem dużo osób się dowie!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-05-28 23:50
  DeeM ** właśnie napisz coś więcej na temat 6230 w idei ?napisz co wiesz to wszyscy się dowiedzą , plis :D pozdrawiam ?;)
  0
 • Users Avatars Mini
  kkozo pisze: 2004-05-28 23:58
  Podaje to co DeeM mi podal: Telefon na razie jest tylko na firme IF25; IF50-100; IF200-400 Nokia 6230 1 218,78; 730,78; 242,78.Jesli to prawda to dla mnie rewelacja bo wlasnie chce wyemigrowac z ery do idei biorac idf200 o 30% tansze no i jak ta nokia bedzie faktycznie za te 199netto to bedzie piekny prezent na "dzien dziecka" :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-05-29 00:28
  **kozo dzieki za pierwsze przecieki :)
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2004-05-30 22:04
  Wow, no to super!!! Cena dobra, jak na początek :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-05-31 00:45
  piękna cena telefonu 730 zł przy abonamencie (firma50)(61 zł brutto) to chyba nic innego jak iśc i brać jak to prawda oczywiście jest.Pięknie oj pięknie oł jee :D:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymek pisze: 2004-06-01 11:57
  @ Szymekb GPRS "Zawsze online" można ustawić w 7210. Menu 12 - Połączenia - GPRS - Połączenie GPRS oraz Zawsze online.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kris pisze: 2004-06-01 20:57
  Mialem Nokie 6230 w ręce. Na początku spory dystans, ale jak zacząłem na tym pracować - TO PO PROSTU POEZJA !!!!!!! Tak dopracowanego aparatu pod względem funkcji użytkowych dawno nie widziałem. Jedynym minusikiem jest tylna ruchoma klapka, ale na to mam sprawdzony patent - mała karteczka poczwórnie złożona włożona do środka i ... po problemie. Ta Nokia będzie na pewno następcą 6310i. Od jutra w Idei w wysokich taryfach biznesowych za 1 zł netto. Ciekawe, za ile i kiedy w Erze ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Kozo pisze: 2004-06-02 18:08
  *Szymek* tak tyle ze w 7210 tez ta funkcja nie dziala:( Na stronce noki w dziale FAQ jest wytlumaczone ze ta funkcja wcale nie sluzy do tego o czym myslimy:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Muchomor pisze: 2004-06-03 19:47
  ma ten fon symbiana ??????pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Muchomor pisze: 2004-06-03 23:28
  aha i jeszcze niech ktos da linka na stronke gdzie sa zamieszczone zdjecia tego telefonu ale wyswietlane na komorce a nie po przezuceniu na kompa ;) dziex i odpowiadac :p
  0
 • Users Avatars Mini
  RAFI pisze: 2004-06-04 14:29
  Czy ktos moze napisac jaka jest jakosc odtwarzanych plikow MP3 na tym fonie?
  0
 • Users Avatars Mini
  szymekb pisze: 2004-06-04 19:01
  Kozo - no właśnie... jest programik który potrafił ją aktywować, np. w 6310i, ale z nowszymi sobie nie radził... chyba ze już go udoskonalili. Bardzo mnie zastanawia jak z tym będzie w 6230... jesli bedzie zrywac GPRS i ciagle naliczało od nowej sesji... to zaczynam zastanawiać się nad klockiem w postaci sx1...
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2004-06-07 13:59
  W Plusie i tak zrywa sesje GPRS po 10 minutach...
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2004-06-07 14:01
  Ponadto w Plusie też już jest dotępna- dla biznesu przy pięciu akytwacjach od 449 zł, a w Efekcie chyba od 499 zł :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-07 21:15
  czy ktos moglby mi napisac linka z cenami telefonow w plusie !! Ja za zadne skarby nie moge znalezc tego na tej ich pieknej stronie !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Łysy pisze: 2004-06-09 12:25
  Ten kto nie używał 6230 niech się nie wypowiada. Ten telefon ma wszystko to co mieć powinien a nawet więcej. Segment rynku do którego jest dedykowany to nie pre-paid ani fotoamatorzy. Tak więc o czym tu rozmawiać. Goraco polecam jest naprawdę świetna
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-10 20:40
  nadal nie mogę znależć ceny tego fona na stronie Plusa!!! a Wy?
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-12 17:50
  Wie ktoś może czy słuchawki jakieś są na wyposażeniu tego telefonu w Idei czy trzeba ewentualnie dokupic sobie?? A jeśli są to jakiej jakości jest muzyka płynąca z nich?!?! Dzięki za odpowiedź!
  0
 • Users Avatars Mini
  asik pisze: 2004-06-15 00:10
  oj, oj, jak Wy narzekacie! ta nokia wcale nie jest taka droga- w Idei można ją kupić już za 120 zł w biznesie. a za taka kwotę można jej nawet ta latajacą klapkę wybaczyć....
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomasz pisze: 2004-06-15 00:51
  6230 jest OK. Klapka jeszcze nie lata. Mam jednak kilka problemow. Phone Browser daje komunikat o bledzie - nie mozna zajrzec do telefonu (winXP). Audio Manager nie chce wgrywac na karte MMC tylko do wewn pamieci a tam malo miejsca. Bluetooth sie nie rozlacza (sluchawka ANYCOM) tak jak w 6310 w efekcie wykancza sluchawke po 3h. A w ogole wgralem sobie ustaiwenie WAP i MMS operatora i nie moge ich zmienic :( Jesli mial ktos takie problemy, help mile widziany.
  0
 • Users Avatars Mini
  adr7 pisze: 2004-06-15 01:32
  do irzira i huntera wiesz co to jest 640x480? ja mam T610 i tam jest355x288 i to jest dopiero tragedia!
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-15 23:49
  w jakich kolorach występuje ten telefonik w Idei i Plusie??
  0
 • Users Avatars Mini
  dawid.kulik pisze: 2004-06-16 14:06
  no to fajowo... zrobie tacie prezencik... szuka 6310i a ja mu sprawie 6230 ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  fiSz pisze: 2004-06-17 14:46
  Zaaaaajebista Nokia:)Pelno konkretnych funkcji, bardzo dobre wykonanie, tylko troche za maly wyswietlacz:)Chciałbym miec tyle kasy zeby sobie pozwolic na ten telefonik bo jest wart swojej ceny!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawlok pisze: 2004-06-17 18:08
  Tomasz - ustawien operatora niestety nie da sie wykasowac. Sa wgrane na stale. Niestety taki urok. A czy ktos moze mi pomoc skonfigurowac klienta poczty do odbierania maili z onetu i wp??? Telefon pracuje w idei - prosze o pomoc.
  0
 • Users Avatars Mini
  oskar pisze: 2004-06-17 20:51
  w idei można wymienić telefon przed przedłużeniem umowy jakieś 2m-ce. czy ktoś wie czy można i w erze????
  0
 • Users Avatars Mini
  Kleszcz pisze: 2004-06-18 01:32
  ***Pawlok wejdz na strone nokii - konfiguracja telefonu jest za darmo! Wpisujesz w przegladarce a przychodzi ci sms konfiguracyjny
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-18 20:37
  Posiadacze tego telefonu - napiszcie coś o tych mp3 i standardowym zestawie słuchawkowym!! Prosze!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawlok pisze: 2004-06-19 15:01
  dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  oskar pisze: 2004-06-22 00:17
  ten telefon nie ma odtwarzacza mp3 ani nie może wykorzystywać mp3 jako dzwonki
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomasz pisze: 2004-06-22 15:28
  tomcyk - ten telefon ma odtwarzacz mp3 i mp3 mozna ustaiwc jako dzwonki, mp3 wgrywa sie z Nokia Audio Managera. Pamieci jest std 6+32 MB wiec plyte mozna sobie spokojnie wgrac. Gra na pierwszy rzut oka w porzadku - choc wiele nie sluchalem.
  0
 • Users Avatars Mini
  hary pisze: 2004-06-22 21:51
  Po miesiącu używania mogę stwierdzić, że warto było kupić ten telefon. Jak na razie klapka trzyma się sztywno i nic nie trzeszczy. Raz tylko zawiesiła się podczas połączenia z kompem przez bluetooth. Wymieniłem karte na większą i markową to spowodowało, że dane do telefonu są kopiowane nieco szybciej niż przy standardowej karcie. Ogólnie wszystko OK.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-06-23 02:06
  Może mi ktoś powiedzieć czy faktycznie ten telefon ma odtwarzacz mp3? Jeśl tak to czy można słuchać muzy przez zestaw głośnomowiacy!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Boncio pisze: 2004-06-23 02:18
  Mó kolejny mam nadzieję, po 6610. W zasadzie znacznie lepszy. Może akurat edge nie wykorzystam, ale mp3 napewno :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Boncio pisze: 2004-06-23 02:18
  @tomcyk oczywiście, że ma mp3 i oczywiście, że można przez głośnik sluchać. Jak w każdej nokii z radiem itp.
  0
 • Users Avatars Mini
  hary pisze: 2004-06-23 14:12
  Ważna rzecz jaka działa w tej nokii to to, że cały czas utrzymuje połączenie GPRS on line, co w poprzednich modelach było niewykonalne.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2004-06-24 16:40
  Chcialbym zwrócic uwagę na to że gsmonline promuje w jakis sposób Nokie poniewaz nie wytyka jej wad, a wadą jest to ze przy robienu zdjęc nie ma możliwosci przyblizenia. Pierwszy raz sie z tym spotkałem.
  0
 • Users Avatars Mini
  kkozo pisze: 2004-06-24 21:28
  Jesliby ktos z Was spotkal sie z czarna 6230 w ideii to dajcie znac. Dzieki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Shadow-master pisze: 2004-06-26 13:07
  Ten telefon staje się powszechnie dostępny i dobrze bo jest telefonem bardzo dobrym
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-06-27 14:40
  kto wie czy jak zdejmę simlocka z nokii 6230 kodem to czy nic sie nie stanie z oprogramowaniem ? pomóżcie plisss :) Pozatym polecam ten telefonik ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sl pisze: 2004-06-28 18:20
  Mam bardzo specyficzne pytanie. Czy ta Nokia ma taka funkcje wspisie telefonu tak jak Communicator czy 7650/3650. Otoz bardzo potrzebuje malego telefonu i takiej funkcji: abym mogl wybierac z ksiazki telefonicznej wpisy nie "po pierwszej literze" tylko po ciagu znakow. Np. szukam Jana Kowalskiego. Wpisuje Kowalski i niezaleznie od tego czy wpisalem to "Jan Kowalski" czy "Kowalski Jan", czyli od pierwszej litery czy nie, telefon wyswietla mi wszystkie wpisy zawierajace taki ciag znakow, czyli wszystkich Kowalskich. Sorki za łopatologie! :) Pozdrwiam!! slavius@pf.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  magda pisze: 2004-06-28 19:25
  Którą Nokie warto kupić. Zastanawiam się międzye 7250i, 6220 a 6230 a moze 6600?. Co polecacie i dlaczego? Moze jeszcze jakis inny model? Bede wdziecz za pomoc. pozdrawiam, magda
  0
 • Users Avatars Mini
  kkozo pisze: 2004-06-29 00:28
  Dla Ciebie - tylko 6230 i w dodatku w kolorze bialym :))))) a dlaczego??? bo jest najbardziej kobieca, i wszystko jasne :)
  0
 • Users Avatars Mini
  piokuk pisze: 2004-07-01 01:58
  Tylko jedna uwaga! Przesyłanie danych z komputera na kartę pamięci w tym telefonie nie jest mozliwe bez uprzedniego nadania jej nazwy. A więc... Nadajemy nazwę karcie MMC, restartujemy telefon i wszystko działa. Też miałem ten problem ale uprzejma Pani w Nokii wszystko mi wyjasniła. POzdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  eXiDe pisze: 2004-07-06 19:46
  Super telefonik, a do tego tani (w IDEI ITF) :))
  0
 • Users Avatars Mini
  josef pisze: 2004-07-11 21:45
  Jakie najwieksze karty pamieci obsluguje ta nokia ??
  0
 • Users Avatars Mini
  rolls pisze: 2004-07-13 00:08
  Powiem że jesttem rozczarowany jakością zdjęć:( Myślałem ze będą LEPSZE !!! chyba jednak nie bede go kupował;)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomcyk pisze: 2004-07-14 23:06
  Pewnie - kup sobie cyfrówke!!! Jak można kupować aparat dla samych zdjęć? Nic z tego nie rozumiem!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Maxtel pisze: 2004-07-15 16:03
  Powiem tyle nie miałem jeszcze przyjemności zetknąć się z tym telefonem, ale po teście widze że naprawde może to być alternatywa dla mojej 6310i. Narazie jej nie zmienie bo mnie jeszcze nigdy nie zawiodła i nie mam teraz kasy na telefon ale w przyszłosci trzeba bedzie się bliżej przyjżeć temu telefonikowi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kuncaj pisze: 2004-07-17 16:19
  Oczywiście ma parę wad należy do nich przede wszystkim bateria i rozmiar wyświetlacza. No ale wiadomo cos za cos zwiększyli by pojemność baterii to i by waga trochę wzrosła a jak ekran to rozmiar Jeżeli chodzi o kamerę w 6230 to jest to naprawdę zabawka nie dorówna żadnej cyfrówce na to trzeba jeszcze poczekać. O wyglądzie się nie wypowiadam bo to jest sprawa gustu ale ja w każdym razie wolałbym żeby wyglądała jak 6220. Nadwieszą zaleta tego telefonu są dźwięki. MP3 jako dzwonek to jest po prostu niesamowite. Jakość dzwonka tez jest bardzo dobra wiara się na ulicy ogłada jak telefon dzwoni.:-) Telefonik polecam bo nie ma nic lepszego na razie na rynku z gamy produktów Nokii a poza tym nokia chyba coraz bardzie udziwnione telefony wprowadza na rynek to co widziałem w zapowiedziach na stronie nokii no ale wiadomo technika idzie do przodu i aby utrzymać się na rynku ( jej opuszczenie rynku na pewno nie grozi) trzeba wymyślać coraz to nowsze bajery, technologie i stylistykę.
  0
 • Users Avatars Mini
  kuba pisze: 2004-07-19 12:06
  Do was wszystkich, ktorzy marudza z powodu braku wyswietlania czasu polaczenia.... jest taka opcja - podczas trwajacego polaczenia mozna wybrac z menu polaczenia (czy jakos tak) - opcje czas polaczen i gdzies tam jest pokazany czas biezacego polaczenia (ktory oczywiscie rosnie)... troche jest to uciazliwe - no ale zawsze cos.
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2004-07-19 17:48
  Fucktycznie- jest coś takiego, Kuba. dzieki za info. Co nie zmienia faktu, że jest to zenada w porównaniu do innych marek telefonów. dobrze, ze choć blokade klawiatury wprowadzili. Maxtel: 6310i w zasadzie góruje nad 6230 tylko baterią. Długością działania ale i jej wielkościa. W N6230 jest to nieomal listek. Druga bateria (choćby noszona w portfelu) rozwiązuje problem. Sl: ma taka funkcję.
  0
 • Users Avatars Mini
  adamo pisze: 2004-07-20 03:58
  Uzytkuje ten telefonik juz 3 miesiace. Klapka-ok. Mp3- super dzwiek i jesli utwory sa zaladowane w formacie aac wchodzi ich 2 razy wiecej. Obsluguje karty mmc kazdej wielkosci. W polaczeniu z laptopem lub innym kompem- niezla zabawka. Przesyl przez irda z kompa do telefonu nawet szybki. W porownaniu z ogromnym wyswietlaczem SX1 (siemens) bije o glowe kontrastem i wyrazistoscia. (TFT :) Jesli chodzi o stylistyke: ma wymienna obudowe z tylu i przodu- duzy plus. Co do materialu z jakiego jest wykonana- prawie sie nie rysuje.(mile zaskoczenie po kilkakrotnym upadku na asfalcie) Sciagniete zdjecia i obrazy na wyswietlaczu maja b. dobra jakosc. Zdjecia robione w normalnych warunkach nie sa takie zle jak tu niektorzy wypisuja. Tryb nocny rzeczywiscie dobry. Telefon tylko dla ludzi podejmujacych wyzwanie przyszlosci a nie z sentymentami do antykow.
  0
 • Users Avatars Mini
  wasik pisze: 2004-07-20 16:18
  Przepraszam mam pytanko jakie ten telefon ma menu?Czy takie jak np w N6100,6610 czy tez juz jak 6600(niechodzi mi o Symbian).Aha i jeszce jedno czy moglbym prosic Panstwa o przeslanie mi zdjec menu na maila bo nieiewm co brac?Czy 6600 czy tez 6230?Ktore ma ładniejsze i przyjemniejsze menu i jak wyglada w 6230.Dzieki i pozdro.
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2004-07-21 13:12
  Witam Mam jedno pytanko po ile widzieliscie tego fona w obiegu giełdowo komisowym (z papierami) ciepłych telefonów sie brzydze:)
  0
 • Users Avatars Mini
  kmis pisze: 2004-07-22 15:19
  Planuje zakup tego aparatu,czy sesje GPRS sa podtrzymywane tak jak w erykach? Czy ktos moglby podzielic sie spostrzezeniami z EDGE w Plusie w Warszawie?
  0
 • Users Avatars Mini
  wasik pisze: 2004-07-23 03:22
  Bardzo was prosze o rade!Mam troche uciulalych pieniezkow i chce kupic pozadnego fona.Jaki lepiej brac:sx1 czy tez N6230,mysle nad N6610 ale ona na 90%nie wchodzi w gre.Wiec posiadaczy N6230 prosze o jkis komentarz o niej i rade........
  0
 • Users Avatars Mini
  marcin pisze: 2004-07-23 20:02
  Dlaczego kazdy mowi ze to najlepszy telefon ?? Moim zdaniem 6600 jest lepsza-symbian,wiekszy i lepszy wyswietlacz, lepsze zdjecia, wygodniejsza klawiatura
  0
 • Users Avatars Mini
  przemek pisze: 2004-07-24 17:29
  w artykule pojawil sie blad, mozna wysylac MMS-y w sieci ERA, ja wyslalem, doszedl co prawda z pewnym opoznieniem, ale doszedl. Jest to dobry telefon, troche niewygodna nawigacja z tym dzojstikiem... ale mozna sie do tego przezwyczaic, mialem wczesniej 6210 i jak narazie jestem z niego zadowolony. ocena 9.
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-07-30 02:48
  Dwie sprawy: Bateria to prawdziwy syf, zwłaszcza gdy poprzednio miało się np: 6210 Mimo, że telefon jest nowy, bateria starcza w nim na około 50 godzin - zaczynam się zastanawiać, czy nie trafiła mi się \"padnięta\". Po drugie wymienne obudowy sprawiają, iż po kilku dniach użytkowania za szybką wyświetlacza jest pełno kurzu. Generalnie nieco się zawiodłem i w związku z tym następnym telefonem jaki kupię nie będzie już chyba Nokia. A szkoda, bo mam już czwarty model tej firmy :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-07-30 02:51
  I jeszcze o baterii. Ma ktoś z was takie problemy? Bo jeśli wasze wytrzymują więcej to idę reklamować :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-07-31 14:42
  Posiadam ten telefon od ponad miesiąca i nie mam większych uwag,menu proste zresztą jak w kazdej nokii,polifonia zajebista,jedyny minus mały ekran,pozatym niewidze nic lepszego dla siebie,miałem 6600 i czy bawiłem sie czy nie bateria trzymałą max 2 dni,no a w tym nikogo nie oszukując trzyma 5-7 dni i jestem z tego zadowolony :)Niezgadzam sie z tym , ze bateria trzyma 2 dni no chyba ze trafiła sie jakas trefna :P Ci którzy chcą go kupić to naprawde polecam ten fon bo warto.Pozdrawiam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-08-02 02:02
  mikołajj Dwa pytania: Pierwsze - wyłączasz telefon na noc? - bo jeśli tak, to mój też wytrzymuje około 5 dni; drugie - wiesz może co należy zrobić aby telefon sygnalizował doręczenie wiadomości SMS? Bo w instrukcji jakoś się nie doczytałem. Chyba że on nie posiada tej funkcji - to raczej smutna możliwość. :-) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2004-08-02 11:03
  Brawo ta Nokia mi sie wyjakowo podoba !!
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-08-02 15:21
  Robi**tak wyłaczam telefon na noc , a co do rapaortów bo mysle ze o to wlasnie chodzi to wchodzisz w wiadomosci dalej ustawienia wiadomosci dalej wiadomosci tekstowe dalej profil wysyłania dalej profil domyslny i tam znajdziesz raporty doręczeń :)jesli masz jeszcze jakies pytania chętnie pomogę jak bede umiał.Pozdrowionka :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-08-03 02:13
  *mikołajj* No to kamień spadł mi z serca :-) To znaczy, że nie tak źle z moją baterią, jak się początkowo wydawało. Generalnie to nie jest zły telefon, choć osiągi baterii nigdy nie będą takie jak np w 6210 no ale coś za coś. I dzięki za zlokalizowanie raportów doręczeń - szukanie tego trochę by mi zajeło. Życzę przyjemnego użytkowania i pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2004-08-03 09:36
  Hey Mozna wlaczyc raporty doreczen Robisz tak: Menu- Wiadomosci- Ustawienia wiadomosci- Wiadomosci tekstowe- Profil wysylania- Profil domyslny- I tam jest raporty doreczen zmien na TAK i to wszystko Pozdrawiam :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  pudlarz pisze: 2004-08-05 13:58
  Zajebista zabawka szkoda że trudno go dostać
  0
 • Users Avatars Mini
  m pisze: 2004-08-08 18:48
  hehe moze przez rok uzbieram na ten telefonik :) na razie zostaje przy 6100... ;D
  0
 • Users Avatars Mini
  konieczny pisze: 2004-08-12 00:51
  a ja sie chcialem tylko spytac jaka jest dobra alternatywa nokii dla siemens s55 lub m55...
  0
 • Users Avatars Mini
  xslimakx pisze: 2004-08-12 21:59
  moim zdaniem to bedzie bardzo dobry telefon ale jak spadnie cena i pojawi sie u opow (oczywiscie tez w rozsadnych cenach). Zawsze chcialem miec telefon z karta pamieci aby nie martwic sie o dane - aby byly na niej przechowywane oraz aby mozna bylo ich pomiescic duzo. Osobiscie posiadam teraz 3650 a moi znajomi 6600 oraz P800 i powiem szczerze kazdy symbian ma swoje chumory czasem zupelnie bez przyczyny pojawia sie generall error i trzeba wyjac baterie i uruchomic jeszcze raz. Dzieje sie to mimo ze telefony sa w 100% sprawne i nie mowie tu ze dzieje sie to powiedzmy codziennie o 12:00 ale dzieje sie takie cos powiedzmy raz na 2 tygodnie - mi sie zdarzylo wczoraj tel sobie lezal z zablokowana klawiatura a jak chcialem zadzwonic to jej nie moglem odblokowac bo wlasnie byl general error i trzeba go bylo "resetnac" dlatego tez mimo ze lubie "bajery" i "udziwnienia" chyba wolalbym 6230.
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi pisze: 2004-08-14 02:19
  Tak to jest - każdy system operacyjny może się czasami zawiesić. Osobiście pozostane na długo przy mojej 6230 - nie ma symbiana więc się nie zawiesza. ( przynajmniej narazie ) Jej oprogramowanie ma jednak swoje wady np: kiedy korzystacie z budzika i telefon zapyta czy po wyłączeniu alarmu ma się uruchomić nie radzę wybierać opcji nie. U mnie przynajmniej, powoduje to, natychmiastowe \" zapomnienie \" kilku istotnych ustawień, takich jak dzwonki i zdjecia przypisane do poszczególnych grup kontaktów, zdycha też wybrana tapeta i wygaszacz. Ich ponowne ustawianie jest dość upierdliwe. Innych mankamentów oprogramowania jak dotąd nie wykryłem. Ale ten telefon mam dopiero od miesiąca, więc dużo się może jeszcze zdarzyć. :-) Odnośnie moich wcześniejszych postów muszę stwierdzić, że bateria nieco się \" rozpędziła \" i obecnie wytrzymuję pełne siedem dni, oczywiście nie wliczając nocy - mniej więcej 100 h, przy normalnym użytkowaniu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Redskull pisze: 2004-08-16 01:52
  To jeszcze mi ludzie powiedzcie jak formatowaliscie sowje bateryjki, aby trzymaly to 100h ? @RObi Soft mozna bezplatnie wyfleszowac w serwisie nokii...
  0
 • Users Avatars Mini
  wasik pisze: 2004-08-16 16:36
  Witam!Czy mozecie mi powiedziec jakie menu ma Nokia 6230?Chodzi mi czy ma takie jak np N6100 lub N7250i czy juz np takie jak N6600?I jak moglbym prosic to prosze o wyslanie mi fotek menu na maila.Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  xslimakx pisze: 2004-08-17 00:12
  wasik - co to za pytanie? 6600 ma symbiana a 6230 ma normalny soft jak reszta czyli 6100, 7250 itp.
  0
 • Users Avatars Mini
  wasik pisze: 2004-08-17 13:32
  xslimakx-niechodzilo mi o to bo wiem ze nokia 6600 jedzie na symbianie a 6230 nie!Tylko na ruskiej stronie sa orginalne zdjeca menu(naczy robione przy wlaczonym telefonie jego menu funkcje i %#$@$%#@% i wygladaly nie tak jakby nie byly przesowane z gory do dolu tylko mialem 9 ikon naraz pokazanych i do wyboru(tak jak np siemens s55) i wlasnie chodiz mi o to:czy sa takie z gory do dolu jak np w 6100 czy na ekranie widze 9 funkcji menu naraz .
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymek pisze: 2004-08-18 20:18
  www.nokia.com/ support/ tutorials/ 6230/polish/1_3.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymek pisze: 2004-08-18 20:19
  Dodatkowo powiem,że menu można ustawic na dwa sposoby - (tak jak np.w 6810,6820) w formie listy lub tabeli.
  0
 • Users Avatars Mini
  SieGraSieMa pisze: 2004-09-07 15:01
  Jakie najwieksze karty pamieci MMC obsluguje ten telefon ?
  0
 • Users Avatars Mini
  kleszcz. pisze: 2004-09-08 15:05
  Mam telefonik i musze przyznac ze jest super. Jedyne co mnie denerwuje w porownaniu z symbianem - to to ze kontakty sa poukladanne tylko imienie. W symbianie jest wyszukiwanie po imieniu i nazwisku co jest duzo praktyczniejsze.
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-09-18 21:08
  cześć.za miesiąc moge sobie dokupić telefona.myśle o nokii 6230 a 6600.Powiedzcie który miałbym wybrać??
  0
 • Users Avatars Mini
  jamezkk pisze: 2004-09-26 20:49
  bateria wytrzymuje 3 dni? chyba nadal zostanę przy mojej 6310... nie mam zamiaru ładować telefonu 3 razy częściej niż teraz :( Pozdfuffka 4 all :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-09-28 17:27
  jakie 3 dni ? mi akurat trzyma dobre 6 dni ...a ogólnie fonik zajeb :)
  0
 • Users Avatars Mini
  maxbike pisze: 2004-09-28 23:05
  Szkoda, że Nokia trzyma się wyświetlaczy 128x128pikseli....trudno się tu dziwić, że trzyma dłużej niż K700i....ma mniejszy wyświetlacz i to o dużo. Sam wybrałbym właśnie K700i, ma lepsze dzwonki, wyświetlacz nieporównywalnie lepszy, super gry. Nie mogę powiedzieć, że 6230 to zły telefon, ale taki wyswietlacz to pomyłka....zapewne znajdzie nabywców....kupujących tylko Nokie.... może keidyś Nokia wprowadzi wyświetlacze 128x160...??? Ale będzie wydarzenie hahahahah. Dużą zaletą jest na pewno 10x szybszy od GPRS EDGE.....trudno mi ten telefon porównywać do 6600....mają tyle wspólnego a jednocześnie aż tak się różnią....6600 jest duża a bateria będzie na pewno krócej trzymać.....bo wyświetlacz jest ogromny.
  0
 • Users Avatars Mini
  kampio pisze: 2004-10-02 11:32
  Moim zdaniem nokia jest bardzo droga.bo co ona daje klientowi kolorowy wyswietlacz ktory juz jest standartem wielu telrfonach,oprocz szybkiej trnasmisji danych to nic nie ma .Placac 2000zl za telefon ktory wytrzymuje 3 dni bateria to chyba lekka przesada ,warto poczekac bo jesli chodzi o szybki przesyl danych napewno wkrotce beda telefony innych marek duzo tansze.A dla tych ktorzy sie zastanawiaja dlaczego lata tylna klapka i trzeba wkladac papierek pod baterie ?odpowiedz jest prosta ,nokia zawsze zostawia miejsce na wieksza baterie aby klient mogl ja dokupic,tylko dac 2000zl za telefonej tej firmy i nie miec dobrej bate.......Warto sie zastanowic zanim zrobi sie zakup..
  0
 • Users Avatars Mini
  mroovka pisze: 2004-10-05 21:50
  Hmmm... Wady? Mam go od dosłownie paru chwil i już mam zastrzeżenia: Przede wszystkim brak kabla do przesyłania "choćby" mp3...PORAZKA Brak możliwości zapisu do formatu audio (AAC,MP3) dźwięku wydobytego z radia. Ale ogólnie po 30minutowej zabawie telefonem SPOKO. Tym bardziej że wytargowałem go w plusie za jedyne 199!!! Tak jeszcze nawet w biznesówce nie ma takiej ceny. W sumie przedłużałem umowe wiec to jeden moment kiedy mozna sie targowac... Polecam wszystkim ta metode!!! WARTO!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  niepokorny666 pisze: 2004-10-06 18:56
  Boze, ludzie tylko gadaja o baterii, przecież co za problem wymienic ja na 1200mAh i bedzie trzymac 5-iec dni, to bateria jak w 7650 wiec zamiennikow jest full..naprawde nie macie sie do czego przyczepic?? Ten telefon nie ma godnego rywala, chyba nie macie na mysli k700i, bo ze śmiechu pekne.
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-10-07 18:08
  niepokorny666 dobre :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-10-19 23:48
  mroovka:powiedz jak sie targowałeś w plusie bo nie długo tesh tam kupuje i chciałbym wiedzieć.please
  0
 • Users Avatars Mini
  i3ill pisze: 2004-10-22 02:30
  Telefon bardzo ładny ale jak dla mnie to artykuł conajmniej ŚMIERDZI reklamą NOKI!! heheh najlepszy telefon na rynku ... proszę ... bez takich !!
  0
 • Users Avatars Mini
  gubik pisze: 2004-10-25 00:44
  cze.nie wiecie może czy do nokiasa 6230 można wgrać softa takiego jak uniwerslny pilot i td. jak tak to please podajcie jakouś stronke z takkimi softami do tej nokiiii!pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-10-26 22:04
  Cze.Dołączam sie do pytania.nie wiecie czy jak się zainstaluje takie softy bendou dziauauy??
  0
 • Users Avatars Mini
  jarek pisze: 2004-10-30 18:41
  nie wiem jak do maila załączyc fotkę? CHYBA SIE NIE DA?!
  0
 • Users Avatars Mini
  krolik pisze: 2004-11-02 19:14
  świetny fonik , no może przydała by sie lapsza bateryjka ....
  0
 • Users Avatars Mini
  Soul Calibur pisze: 2004-11-03 09:58
  Najlepsza NOKIA!
  0
 • Users Avatars Mini
  mat-lis pisze: 2004-11-05 11:51
  z telefonów tej klasy wole siemens s65 który jest ładniejszy a nawet tańszy
  0
 • Users Avatars Mini
  TaRoT pisze: 2004-11-06 11:28
  telefonik jest poprostu odjechany na maxa !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mikołajj pisze: 2004-11-06 14:03
  jarek**** da sie ząłączyć fotke a nawet film :):)
  0
 • Users Avatars Mini
  vandal pisze: 2004-11-07 20:37
  Spoko sluchawka , ale po 2-tygodniawych testach i porownaniach pomiedzy 6230 a SE K700i , zdecydowania bez mrugniecia oka wole K700i , troche smieszny ten test wyglada jak reklama noki .
  0
 • Users Avatars Mini
  coglin pisze: 2004-11-07 23:26
  vandal moglbys cos wiecej o swoich testach napisac?? bo wlasnie sie zastanawiam jaki telefon sobie kupic. wybor miedzy se k700i i n 6230.
  0
 • Users Avatars Mini
  czarek pisze: 2004-11-08 00:32
  gdyby jeszcze miała UMTS i 1,3 megapikselową kamerę ...
  0
 • Users Avatars Mini
  rbodych pisze: 2004-11-09 18:40
  telefonik spoko gdybym mial tyle kasy bylby mój :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-11-10 15:10
  super fon.do pełnej perfekcji brakował by mu ździebko większy wyświetlacz i wgrany symbian.Mówie tak bo mam go i moim zdaniem jest doskonały... a i jeszcze do tych co uważajou że ma słabą baterie,jak sie ją dobrze sformatuje będzie działa do 4 dni.pozdr
  0
 • Users Avatars Mini
  jak_zawsze pisze: 2004-11-11 16:45
  *Gonzales - a gdy chcesz kupić samochód wybierasz ten z poduszkami powietrznymi czy teb, który ich nei ma bo nie masz zamiaru z nich na codzień korzystać!? - - -
  0
 • Users Avatars Mini
  jak_zawsze pisze: 2004-11-11 17:09
  aaa i chciałem napisać, że skusiłem sie na ten telefon i nie ma czego żałować :D
  0
 • Users Avatars Mini
  wet pisze: 2004-11-15 01:58
  ..ktoś wie, czy ma PTT??
  0
 • Users Avatars Mini
  wet pisze: 2004-11-15 01:58
  ...wiem, że 6260 ma..
  0
 • Users Avatars Mini
  Paulina pisze: 2004-11-16 15:38
  własnie w najblizszych dniach mam jechac kupic telefonik i sie zastanawialam nad tym owym 6230 ale te opinie mnie przerazaja;/ jak cos wiecie mniej wiecej dajcie znac czy warto ja kupic:P z góry dzięki
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-11-16 19:13
  Ludzie majou różne upodobania.ale nokia to nokia:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Mariusz pisze: 2004-11-26 23:44
  dzis kupilem za 365 zł w Plusie i jeszcze dali mi nowy abonament za 213.5 zeta - 320 minut lub 1280 SMS ...radio grało kilka godzin i jestem bardzo zadowolony. To szalenie elegancki design - bardoz im sie udało to cacko.
  0
 • Users Avatars Mini
  coen pisze: 2004-11-27 11:03
  Ta nokia to jakies nieporozumienie!!!No i ten wyswietlacz hehe.Wogle nokia to juz przeszlosc.Se ma te same funkcje a nawet wiele wiecej i to w 10000razy lepszej jakosci!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jak_zawsze pisze: 2004-12-04 14:06
  minusy to: bateria, zoom a raczej jego brak, wygląd menu - bardzo blade! - - - w porównaniu z 6100 to 6230 wypada bardzo słabo :(( mało kto korzysta z odtwarzacza a raczej stawia na wytrzymałość baterii, która jest słabsza o 2 dni!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  deek pisze: 2004-12-15 12:42
  Pytanie do zaawansowanych użytkowników. Testowałem ten telefonik kilka godzin, głównie pod kątem EDGE. Kontrolowałem przepływ danych na bieżąco i rejestrowałem transfery średnie na poziomie 13kBps w szczytach do 23kBps. Nie miałem dostępu do GPRS więc to o co zapytam za chwilę nie mogłem sprawdzić. Właściwe pytanie: Czy pojawienie się znaczka G w kwadraciku oznacza korzystanie z EDGE? I paralelnie: bez kwadracika - korzystanie tylko z GPRS? Czy nie ma takiej analogii?
  0
 • Users Avatars Mini
  maly pisze: 2004-12-16 11:52
  A W MOJEJ 6230 BYŁ "BABOL"; PRZY WYŁĄCZONYM TELEFONIE NIE DZIAŁAŁ BUDZIK :-( TELEFON JEST W SERWISIE, CELEM WYMIANY OPROGRAMOWANIA!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Stillo pisze: 2004-12-23 12:30
  mialem wiele telefonow firmy nokia ale mysle ze ten zasluguje na uwage.Zdjecia robi dobre(chyba nie mieliscie innego telefonu z aparatem-se630 nawet nie dorasta do 6230)a pozatym mp3 i radio,male wymiary,szybki procesor..goraco polecam nawet ze wzgledu na cene.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2004-12-24 11:16
  Witam.Wczoraj sie nim bawilem,naprawede jest fajny pomimo niewielkiego (po 6600) ekranu.Jest malutki i lekki,a w dodotku ma w sobie wszystko to co trzeba!Menu prawie takie same jak w 6310i-to lubie.Moge kupic noweczke za 1000zl ale srebrny,zeby byla czarna bym chyba wzial.CO bysciie wzieli taka nowke czy uzywke 8910i????P.S.Wiem ze te telefony są zupelnie inne,ale oba super na swoj sposób,pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Martin pisze: 2004-12-27 00:06
  Telefonik jesz o.k. cena nie jest jakaś kosmiczna, chyba sobie go wezmę. Obecnie mam Nokie 7280 naprawdę beznadziejny telefon. Nikomu go nie polecam. A ta Nokia 6230 juest tańsza a praktyczniejsza.
  0
 • Users Avatars Mini
  delong pisze: 2005-01-04 02:13
  Witam....czy ktoś sprawdzał te cudeńko pod kontem GPRS/EDGE??? Chcę to wykorzystać głównie do tego bo karta np. SE GC85 to prawie 2 tys. Czy podczas transmisji GPRS jest możliwość odebrania rozmowy??? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z telefonami obsługującymi EDGE i coś poleci??? Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  radek pisze: 2005-01-04 23:40
  większośćz Was to debile którzy tylko potrawią krytykować telefony a sami nosicie penie jakieś zabytki bo napewno nie wielu z Was posiada taki telefon jak nokia 6230
  0
 • Users Avatars Mini
  eXiDe pisze: 2005-01-07 16:22
  Jak z baterią w tym fonie? Dużo rozmawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  MARIAN pisze: 2005-01-09 21:22
  Mam ten telefonik i dużo rozmawiam. 6230 wytrzymuje 2 dni !!! Więc nastepcą 6310i chyba nie jest, bo 6310i trzymał 7 dni.
  0
 • Users Avatars Mini
  sleza pisze: 2005-01-10 02:34
  Mam go od miesiąca,nie mogłem się przyzwyczaić do słabej baterii(codzienne ładowanie),ale za to reszta jest ok,w zasadzie nie ma nić lepszego na rynku dla biznesmena.No są oczywiście smartphone ale to inna bajka.Może w serwisie zaradzą coś na tą baterię.
  0
 • Users Avatars Mini
  eXiDe pisze: 2005-01-10 12:52
  Kurcze????? Codzienne ładowanie???? To swojego T610 ładuję co 2 dni... grrr, to chyba sobie 6310i wezmę. A jeszcze jedno: Co lepsze 6230 czy 6600?
  0
 • Users Avatars Mini
  kemor pisze: 2005-01-10 23:35
  Wg mnie telefon ten posiada 2 wady: 1. joystik, który nie działa pewnie, b. często uruchamiam inną funkcję niż chciałem 2. bardzo nieczytelna klawiatura, szczególnie wieczorem
  0
 • Users Avatars Mini
  Krematofil Obłąkany pisze: 2005-01-25 06:02
  Czy mozna przewijac kawalki mp3 o kilka sekund wstecz ? Do przodu to ponoc tak - wycztalem w instrukcji, ale czy da sie cofnac ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Bronzo pisze: 2005-02-04 18:50
  no niestety w telefonie niby wszystko ale nie tym się sugerujcie. Nokia troche pośpieszyła się z wydanie tego modelu i do polski trafiła cała gama modeli z ukszodzonym softem i płytą główną. Już z plusa został wycofany to samo robi era i potem przyjdzie czas na idee. Niestety żaden upgrade softu nic w tym nie zmieni odradzam!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  _stefan_ pisze: 2005-02-05 02:11
  Te nokie to kpina!!! Fajnie że zmieniaja obudowy ale dlaczego cena idzie w góre?
  0
 • Users Avatars Mini
  slavo pisze: 2005-02-05 11:49
  Użytkuje ten telefon jakiś czas i ma on kilka wad: brak ustawień ekranu, tylko 24 krotna polifonia, skrzypiąca obudowa, niezbyt precyzyjny manipulator. Poza tym jest to naprawdę dobry telefon jak na Nokię i nie rozczarowuje.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-02-06 14:51
  WItam.Jakbyście mieli wybierac za 800zl pomiedzy NOKIĄ 6230 a 8910i co byscie wybrali?P.S.Wiem ze to wogóle inne telefony,ale oba moim zdaniem są warte uwagi i kupna.pozdrówki.
  0
 • Users Avatars Mini
  _stefan_ pisze: 2005-02-08 02:34
  Wydaje mi się ze 800zł ten pierwszy nie jest nawet godny uwagi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin pisze: 2005-02-11 14:42
  Siema. Mam pytanko czy w noki 6230 mozna włączyć Mp3 i w tym czasie kożystać z innych funkcji telefonu i jeśli tak to jak sprawuje się wtedy telefon. I jeszcze jedno pytanie mam do wyboru między nokią 6230 a Motorolą e398 i niewiem na który się zdecydować prosze powiedzcie którego byście wybrali. Kasa i pamięć niegra roli. Z góry dzieki i pozdrowienia dla wszystkich
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-11 20:05
  w nokii mozesz sluchac muzy i pisac esa itp. natomiast w motoroli nie poniewaz jest to aplikacja java
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-11 20:07
  boosnokia: 6230, 8910i sie psuja nawet za ta cene :)
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-11 20:09
  poza tym 8910i ma tylko lepszy wyglad :) porownaj wyswietlacze, wlasciwie to nie ma porownania, samym ekstrawaganckim wygladem nic nie zdzialasz :), 6230 osobiscie mi sie bardziej podoba ze wzgledu na klasyczny wyglad, mialem juz jedna, i chyba teraz kupie druga zamiast 7610
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-11 20:20
  stefan: zarowno 6230 jak i 8910i za ta cene sa warte uwagi mym skromnym zdaniem :), chociaz ja bym kupil 8910i i sprzedal, kupilbym 6230 a reszte wlozyl w rower ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-02-11 21:47
  Ja jednak chyba wezme 6230.Mozna na nia przeslac normalna nute mp3 i bedzie dobrze grac?
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-12 00:04
  tak
  0
 • Users Avatars Mini
  darek1234 pisze: 2005-02-12 11:13
  W artykule autor napisal ze mozna nagrac film do 4 min. Mam ten telefon i wyswietla mi czas nagrania 15 sekund. Ktos wie czy sa gdzie sa ustawienia aby wydłuzyc czas nagrania:)))
  0
 • Users Avatars Mini
  darek1234 pisze: 2005-02-12 12:10
  juz znalazlem:))
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin pisze: 2005-02-12 14:17
  Czy w noki nagrac mozna tylko 4 minuty czy jedno nagranie moze mieć cztery minuty prosze kto wie niech mi pomoze
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-12 14:56
  Jupin: 4 minuty na jedno nagranie, filmow mozesz nagrywac tyle na ile pamiec pozwala
  0
 • Users Avatars Mini
  jaro pisze: 2005-02-12 15:28
  Czy moze ktos mi odpowiedziec na pytanie, dlaczego nie ma 6230 od kilku miesiecy w salonach ideii? Moja umowa skonczyla sie w tamtym roku, a ja czekam i czekam....Podobno ostatnio nawet bylo 100 szt.( smiechu warte na cala Polske),ale ite zostaly cofniete do nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin pisze: 2005-02-13 00:47
  Mam jeszcze jedno pytanko do użytkowników noki 6230 jak oceniacie dokładność wykonania i wytrzymałość obudowy telefonu. I czy to prawda że operatorzy mają u ciebie uszkodzone modele tego telefonu i jak to jest u Ery bo mam z nimi umowei chce ją przedłużyć biorąc ten telefon. Czy można naprawić te uszkodzenia jeśli owe istnieją. Prosze odpiszcie.
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-13 16:47
  btw. to zdjecie na ktorym widac tarcze z hamulcem to chyba zrobil Pan Wojciech swojego samochodu po tym jak jakis niezadowolny czytelnik GOL-u zdjal mu kolo :)
  0
 • Users Avatars Mini
  arecky pisze: 2005-02-13 19:10
  kończy mi się umowa z Plusem chciałem wziąć 6230 ale powiedzieli ,że już w plusie jej nie będzie.Podobno miała jakieś wady itp.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swinoujscie pisze: 2005-02-13 20:07
  Czy ktos wie z jakiej rozdzielczosci ta nokia nagrywa filmiki ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Świnoujscie pisze: 2005-02-13 20:26
  I jeszcze jedno pytanko jesli ktos wie: czy raport doreczenia jest sygnalizowany jak zwykly sms przychodzacy (czyli takim samym dzwiekiem) czy tak jak w nokii 6510 pojawia sie jedynie koperta na wyswietlaczu z cichutenkim piknieciem? Dziekuje za odpowiedz :)
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-13 21:22
  Świnoujscie: rozdzielczosc filmow to 128x96 a raporty sie pojawiaja jak w 6510 :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jaro pisze: 2005-02-13 22:01
  A jednak cos wtym jest,ze n6230 poszla w odstawke.Dowiadywalem sie tez w salonie nokii ale nie mieli jej od jakiegos czasu na stanie, a moze to jednak bubel?
  0
 • Users Avatars Mini
  Swinoujscie pisze: 2005-02-13 22:44
  marek179: wielkie dzieki :) a moze jeszcze wiesz czy te pogloski o tym ze nokia ta jest jednak jakas wadliwa tez sa prawdziwe?:) Ktos cos powie i juz czlowiek sie waha a taki ylem zdecydowany... a te filmiki to malutkie niestety :( da sie to chociaz ogladnac czy raczej zbyt minimalne?:)
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-14 15:21
  filmy tak srednio wyladaja za to te z zewnetrznych zrodel ladnie :) , ja mialem troszke i nie mialem zadnych problemow
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-14 19:00
  swinoujscie: wlasnie kupuje druga 6230, i mowie Ci ze naprawde warto!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jaro pisze: 2005-02-14 21:18
  marek179:powiedz mi gdzie ja kupisz?
  0
 • Users Avatars Mini
  Świnoujście pisze: 2005-02-14 22:39
  marek179: ja tez juz przekonany jestem raczej na 100 takze w przyszlym tygodniu zakupie i sie bede cieszyl gdyz moja 6510 jest super a sadze ze 6230 to godny nastepca :) jaro: to zalezy skad jestes ja polecic moge sklep w szczecinie www.haalo.pl pewni sprzedawcy towar tez sprawdzony i prowadza sprzedaz wysylkowa takze z tego co sie orientuje:) a cena na chwile obecna za nowiutka 6230 to 1149 :) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-14 23:19
  jaro: na allegro
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-14 23:23
  co do mp3 to w motce lepiej chodza na glosnikach natomiast w 6230 w sluchawkach, osobiscie nie jestem zainteresowany w sluchanie muzyki idac przez miasto jeszcze by sie jakiemus panu w dresie spodobala piosenka i co wtedy? :) nie potrzebuje dzwieku stereo "surround" ( czego nie rozumiem, bo jak moze mnie telefon otoczyc? :) ) wystarczy mi glosnosc 6230 ktora jest tez glosna :) no i takie szczegoly jak itap ktory sie nie umywa do zwyklego t9, a myslalem ze e398 bedzie tansza alternatywa :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jaro pisze: 2005-02-14 23:28
  swinoujscie: Chcialem kupic sobie dwie nokie na firme przez salon, bylem naprawde pod wrazeniem tego fona, ale cos tu jest nie tak. Poczulem sie jak w dawnej epoce, kiedy chcialo sie cos miec, ale ta rzecz byla niedostepna na wolnym rynku, wiec dalej chce sie dowiedziec dlaczego tak jest. Moze ktos mi to wyjasni?
  0
 • Users Avatars Mini
  Świnouście pisze: 2005-02-15 02:09
  jaro: tego nie wiem ale z checia rowniez sie dowiem gdyz rowniez jestem zainteresowany kupnem...
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-15 07:48
  jaro: moze ci sie znudzil juz po prostu? ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-02-16 21:14
  Witam.Myślałem o 6230,ale dzis kupilem SE P900.
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-02-19 01:15
  a ja wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem drugiej juz 6230 :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Arturo73 pisze: 2005-02-22 18:22
  Napiszcie ludziska co mam robić bo mam do wyboru motorolkę e398 za przysłowiową złotówkę i nokię 6230 za parę stówek - oczywiście w bizmesie Ery. Wiem że motorolka ma trudną obsługę. Czy to prawda?
  0
 • Users Avatars Mini
  Swinoujscie pisze: 2005-02-22 18:56
  Wczoraj kupilem ten telefonik :) Moim zdaniem rewelacja :) Narazie nie wiem nic o baterii ale poza tym telefon w pelni wart swojej ceny :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Świnoujscie pisze: 2005-02-23 23:27
  Pytanie do uzytkownikow tegoz telefonu badz tez do tych ktorzy znaja odpowiedz:) Skad mozna sciagnac loga grup ? Wiem ze google i tak dalej ale nie moge nigdzie odnalezc:( A moze ktos ma badz tez wie jaki rozmiar posiadaja owe loga grup ? Z gory dziekuje za pomoc.
  0
 • Users Avatars Mini
  heavy pisze: 2005-03-07 12:22
  Własnie Nokia robi nas w ciula (stary numer), zaraz wchodzi model 6230i - dwa razy wieksza rozdzielczosc wyswietlacza i apatat 1.3. Oj potrafią wkurzyć człowieka
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-03-07 16:11
  heavy: coz z tego ze dwa razy wieksza rozdzielczosc jak to te same wymiary wyswietlacza, juz chyba po raz piaty sie powtarzam: Ludzie telefon nie potrafi robic zdjec nawet jezeli byloby 10000mln pixeli!
  0
 • Users Avatars Mini
  andy pisze: 2005-03-12 00:35
  super telefon jak chyba każda Nokia...
  0
 • Users Avatars Mini
  andi pisze: 2005-03-12 23:14
  Od paru dni posiadam 6230 i powiem tak. REWELACJA. Poraz pierwszy mam Nokię w której menu działa szybko bez jakichkolwiek opóznień. Posiadałem już wiele telefonów tej firmy min. 6210, 7110, 6310, 6310i, 7250i i uważam, że to najlepszy model. Naprawdę polecam go każdemu min. użytkownikom telefonu nie do zdarcia czyli serii 6310. 6230 ma wszystko co powienien posiadać telefon. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  raver pisze: 2005-03-13 14:16
  Co do dostepnosci tej Nokii u operatorow rzeczywiscie byly problemy z jej dostaniem.Akurat nalezala mi sie wymiana aparatu a ze Plus oferowal mi ta Nokie za 200 netto to nawet sienie wachalem,okazalo sie jednak ze telefon jest ale go nie ma:)kazali mi czekac,wiec po 4 tygodniach dostalem od nich wiadomosc ze telefon juz jest dostepny po dlugiej przerwie,ale jest...drozszy o 100 czyli kosztuje juz 300 netto,ale ze moja rezerwacja jest sprzed 4 tygodni to obowiazuje mnie stara cena czyli 200 netto.Biorac pod uwage fakt iz telefonik ten przez kilka tygodni nie byl dostepny to moze rzeczywisce to ktore beda sprzedawac teraz beda nieco poprawione jezeli chodzi o soft i inne drobne duperele.
  0
 • Users Avatars Mini
  Q pisze: 2005-03-14 23:49
  da sie włożyć 512MB?
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-03-15 21:27
  Mam na sprzedanie złoty nr POPa,sklada sie tylko z 3 cyfr (jak prawdziwy złoty nr!): 500 444 454,jesli jest ktos zainteresowany info na maila: nokia991@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  Swinoujscie pisze: 2005-03-17 09:37
  Q: Tak da sie wlozyc 512 MB :) Ale najlepiej sprawdzic przed zakupem jedno moge powiedziec Kingston napewno dziala bez zarzutu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  marek179 pisze: 2005-03-17 11:58
  to zalezy od softu ja mam 4.28 i mi nie chodzi ale karta 256 kingstona wystarcza w zupelnosci :)
  0
 • Users Avatars Mini
  q8 pisze: 2005-03-19 19:36
  spokojnie mozna karte 1giga zapodac ,( mam soft 5.24 ) , ogolnie fajny fon ale ten wyswietlacz maly, reszta potega zwlaszcza dla mnie bo szukalem fona z edge , sprawuje sie wysmienicie czasami transfer ~ 18-20 kb/s jak maly wiatr jest a tak to przewaznie 10-12 , roznie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Noru pisze: 2005-03-22 21:43
  ...poużywajcie ze 3 dni Sony Ericssona K700i a na długo rozstaniecie sie z Nokią 6230 bo przy SE jest słabiutka :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ragnar pisze: 2005-03-26 23:36
  SE K700i odpada zreszta sam niby \"niesamowity\" t610 hehe porazka sendo lepsze zdjecia robi 6230 jest o niebo lepszy od k700i
  0
 • Users Avatars Mini
  raver pisze: 2005-03-27 12:34
  A więc tak,mam ten telefon od wtorku,po 4 tygodniach oczekiwania,bo w Plusie dopiero po przerwie pojawl sie w magazynach.Pierwsze to napisze o baterii bo po tutejszych wpisach mozna odniesc ze to byla jedyna wada tego telefonu,wiekszosc pisala ze trzyma ok 2 dni maksymalnie do 3 przy rzadkim uzywaniu..Wiec tak,naladowalem telefon odrazu we wtorek,dzisiaj jest juz 5 dzien a bateria na 7 kresek pokazuje 5,czyli narazie jest super.Fakt,naraziem mam 2 telefony i tej Nokii uzywalem malo,ale uzywalem.Nie wiem czy w czasie kiedy ta Nokie wycofali na jakis czas ze sprzedazy to byc moze zmienili baterie;)?
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-03-28 10:07
  raver:No to wez zacznij dzwonic poważnie,slychac radia,mp3 to zobaczymy ile Ci wytrzyma ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  raver pisze: 2005-03-29 03:21
  Zaczalem uzywac na powaznie w 5-tym dniu i bateria padla w sumie po 6 dniach.Od dzisiejszego dnia po naladowaniu uzywam juz tylko powaznie wiec 90% rozmowy i smsy,czas zabawy mp3 czy innymi %#$@$%#@%& minal,tak wiec zobaczymy ile teraz wytrzyma podczas normalnego uzytkowania.
  0
 • Users Avatars Mini
  ChairMan pisze: 2005-03-29 14:12
  Dobry Fon tylko kiedy troche stanieje!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-03-29 22:17
  chairman:Za rok napewno bedzie tanszy! ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  ChairMan pisze: 2005-04-01 14:12
  BOSSNOKIA: ja ma nadzieje ze staniej do listopada bo wtedy mam wymiane aparatu a po za tym juz za nie dlugo bedzie dostepna 6230i wiec sila zeczy musi staniec :DDDD a Po za tym ten fon ma juz chyba z rok jak nie wiecej ale i tak jest dla mnie pierwszej 10. Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  raver pisze: 2005-04-02 15:02
  Moj pierwszy obiektywny test baterii po 2 ladowaniu to pelne 4 dni i okolo 10 godzin;)normaln uzytkowanie 90% to rozmowy telefoniczne i rozmowy,rzadkie uzywanie mp3 czy video bo w zasadzie telefon sluzy do innych celow po okresie "podniecenia" wiec nie jset tak zle,bateria trzyma 4 pelne doby.
  0
 • Users Avatars Mini
  jac pisze: 2005-04-05 18:48
  małe pytanko co do noki6230 jakiego urzadzenie najlepiej wykozystac do wgrywania mp3 do tego telefonu (irda.kabel czy cos innego )doradzcie prosze .Chodzi o najszybsze wgranie np 120mb mp3-jek
  0
 • Users Avatars Mini
  raver pisze: 2005-04-07 12:31
  Ja uzywam irdy z tej racji ze posiadam ja od dlugiego czasu i wykorzystywalem do poprzednich telefonow i o ile przesylanie grafik,zdjec czy dzwonkow z racji malej pojemnosci trwalo dosc szybko,to przesylanie mp3 za pomoca irdy trwa "wieki" :)ja w postanowilem sobie przeslac 4 mp3 bo poki co korzystam ze standardowej karty 32mb,wiec przeslanie ok 20mb zajelo kilkanascie minut.
  0
 • Users Avatars Mini
  sakreble pisze: 2005-04-08 00:39
  witam was wszystkich i chciałbym powiedzieć kilka słow do tych osób które maja dylemat jaki telefon wybrac. Z dwóch które ja brałem pod uwage był to SE k700i oraz Nokia 6230.przegladałem wiele witryn i wiele porownan obu telefonow bawiłem sie nimi dwoma ,wszystko wskazywalo na to ze wybiore SE ,miał wiecej funkcji lepsza grafike ,wiekszy wyswietlacz ale jednego mu brakowało - wiekszej karty pamieci wybrałem wiec nokie.Teraz tego kroku nie żałuje naprawde warto stierdzam ze nokie lepiej sie obsługuje lepiej trzyma sie w reku a ponadto odtwarzacz mp3 wydaje sie byc lepszym w noki niz w SE no i po dokupieniu za niewielkie pieniadze wiekszej karty mmc teraz wgrywam mp3-ki i nie ogladam sie za miejscem na karcie( oczywiście to jest moja prywatna opinia) pozdrawiam wszystkich
  0
 • Users Avatars Mini
  rolls pisze: 2005-04-20 23:02
  Witam, Witam!!!!!!!!! Po długim czasie w końcu kupiłem moja wymażona NOKIE 6230!!!!!! Telefon jest naprawde superrrr, to ze robi zdjecia w rozdzielczosci VGA to nie ma dla mnie problemu, jakość zdjec w najwyzszej jakości jest niezła, te zdjecia co byly w twscie musiałby bys gorszej jakośći;) ROBIŁEM ZDJECIA I WYSZŁY NAPRAWDE SUPER!!!!! Telefon naprawde mopge smiało polecic innym, jest bogato wyposazony, nawet nie myslałem o funkcji mp3, ale teraz sie do tej funkcji przekonałm, bo mozna dac plik mp3 jako dzwonek:)))) Właśnie ta NOKIA ma dzwonki mp3, gdzie nigdzie tego nie mozna było sie dowiedzieć, nie weim dlaeczego nie było o tym pisane........ ALE TELEFONIK REWELKA!!!!!! BARDZO GORĄCO GO POLECAM!!!!!! JEST TO PO PROSTU NASTEPCA 6310/6310i czyli wysoka pólka NOKIII
  0
 • Users Avatars Mini
  jezior.fm pisze: 2005-04-25 16:31
  to ze jet to wysoka polka to super.Ja calym sercem pragne tego telefonu niech tylko mi ktos powie ile on wytrzyma bateria jezeli moja 6310i wytrzymuje maks 4 dni bo 4000 minut na miesiac to sporo.
  0
 • Users Avatars Mini
  rolls pisze: 2005-04-26 12:58
  o kurde jak twoja 6310i wytrzymuje 4 dni? No to 6230 moze ci wytrzymac max 3 dni!!! PRZY TWOIM UZYWANIU KOMA:))) MI wytrzymuje 8-9 dni przy takim sobie uzywaniu (posuchanie mp3, czasem radia, puszczenie dzwonka, sms-a, i ogladanie filmikw) co zaznaczam ze jeszcze nie jest bateria sformatowana, dopiero dwa razy adowana a powinna byc co najmniej trzy razy adowana i rozadowana do zera;)))) Pozdrawiam JACEK P.S. Nie kupuj fona z symbianem bo bateria wytrzyma ci tylko kilka godzin (smartfony to: 6600, 3230, i inne wypasione)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-04-26 22:45
  jezior:Gadzasz 4000min na miesiac?!To co Ty masz,jestes szefem ery,plusa czy idei?!
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2005-04-26 22:45
  P.S.Głowa Cie nie boli od tego???hehe
  0
 • Users Avatars Mini
  lll pisze: 2005-05-17 16:59
  Może zamienię 6310. Muszę sprawdzić czas czuwania... Ogólnie pierwsze wrażenie dobre
  0
 • Users Avatars Mini
  cossanosstra pisze: 2005-05-22 21:07
  hehehhe ten aprat dośc biednie wygląda w k700i to jest małe centrum fotorgaficzne (niby centrum) ogólnie to fajny telefonik pożądny i fajnie wygląda
  0
 • Users Avatars Mini
  ArturS pisze: 2005-06-07 09:01
  Cóż.... do 6310i ten telefon nie dorasta szczególnie przez to ile wytrzymuje na baterii. Jeszcze nam przyjdzie poczekać na następce, bo to nim nie jest.
  0
 • Users Avatars Mini
  Patriic pisze: 2005-06-13 02:31
  Jestem posiadaczem tego telefonu Nokia 6230 o kolorze Metalicznoszarym. Telefon jest: dobry, mały, bateria z 3dni, nie lata tylnia klapka... Czy zamieniłbym go na inny?? Szczerze, powiem, że nie. Może na kolor czarny albo tylko na Nokie 6230i Polecam telefon jest godny uwagi...
  0
 • Users Avatars Mini
  albedo pisze: 2005-08-13 17:25
  czy mże ktoś może mi doradzić o jakiej największej pojemności kartę MMC nokia 6230 obsługuje ???
  0
 • Users Avatars Mini
  luq pisze: 2005-08-19 01:28
  1 GB, wiekszej ludzie nie wsadzali bo chyba jeszcze nie ma
  0
 • Users Avatars Mini
  luq pisze: 2005-08-19 01:30
  Ktos mi podaj jakis emulatro gier java na PC. Chcialbym najpierw sprawidzic gre (program) java na PCecie a pozniej to ewentualnie zaladowac na telefon. Jest taki emulator Java na PC?
  0
 • Users Avatars Mini
  lokop12 pisze: 2005-08-19 19:10
  Hej mam problem co wybrac? Nokie 6230, czy moze Motorole V635? Dzieki za dobra rade... ;D
  0
 • Users Avatars Mini
  koski pisze: 2005-08-27 01:38
  male pytanko: czy jest mozliwsc odczytania w tym telefonie plikow tekstowych wiekszej pojemnosci? np e-book zapisze w postaci .txt (lub inny ... (jaki?)) i bede mogl czytac potem w telefonie?
  0
 • Users Avatars Mini
  marcinb pisze: 2005-09-03 10:09
  Witam, czy ten telefon ma 'wejście' (gniazdo) aby można było podłączyć zewnetrzną antenę? Z góry dziękuję za odpowiedź!
  0
 • Users Avatars Mini
  mariozapasnik. pisze: 2005-09-24 23:58
  witajcie ---- Zmieniłem N6600 na N6230i i zaczynam załować bo do N6600 dało sie wgrać wszystko a w N6230i mam kilka wnerwiających problemów moze ktoś wie jak je zlikwidować ? jak fon dzwoni to zaczyna dzwoneg grać cicho a adopiero po 5 sek. podgłaśnia sie jak to zmienić ?? jak wyświetla sie zdjecie osoby dzwoniącej to wyśietla sie miniatorka a jak zrobić by było na całym ekranie ? POMOCY GG 4058315 email mariozapasnik@wp.pl co do softu do N6600 to mam 5CD jak by ktoś chciał POMOCY
  0
 • Users Avatars Mini
  bart600 pisze: 2005-09-25 14:08
  Mam soft do n6230 o nr 5.35, ukazal sie nowszy?Duzo poprawek wprowadzi,czy warto jest zmienic? ***jesli chodzi o baterie to spokojnie 4-5dni trzyma przy normalnej pracy, a w przypadku intensywnego uzytkowania 2-3dni wiec nie jest tragicznie.Do n6310/i nie ma co porownywac,tam bateria to mala elektrownia;-)***sprawdz w ustawieniach profile i tam sygnal nadejscia polaczenia.Mozesz miec wybrany na rosnacy,wiec zmien na ciagly.
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2005-10-10 15:11
  Telefon posiadam o od niedawna. Nokia 6230i, oceniam ją na 9, minus za baterie po takiej klasie telefonu spodziewałem się działania dłuższego niż 3 dni. Może dlatego że bardzo dużo dzwonie średnio 2 godziny dziennie. Dostałem go w biznes klasie za 1 zł, wiec nie wypowiem się na temat ceny tego tel. Pozatym posiada wiele przydatnych funkcji typu terminarz, dyktafon oraz możliwość robienia zdjęć i dodawania ich do kontaktów, czyli to co w biznesie jest potrzebne. Czas można umilić sobie słuchając radia. Reszta to dodatki. Jeżeli chodzi o obudowe jest niezła (tylna klapka jeszcze mi nie odpadła i niech tak zostanie). Apart wbudowany w telefon ok ale jakość kamery no comment, ale jesli ktos marzy o super zdjęciach niech kupi sobie zwykłą cyfrówkę. Pozatym telefonik naprawde dobry ifunkcjonalny, może czasem denerwuje wybieranie losowe joysicka.
  0
 • Users Avatars Mini
  nadam77 pisze: 2005-10-25 22:25
  Potrzebuję telefonu, który będzie działał na baterii podobnie jak nokia 6210/6310. Nie wiem co wybrać - wszystkie nowe telefony mają serię wodotrysków, które dla mnie są zbędne. Rozmawiam ok. 1h na dobę i potrzebuje organizer. 2-3 dni na baterii mnie kompletnie nie satysfakcjonują. B PROSZĘ O POMOC /B Co wybrać - znajomy poradził mi Sagema, ale to i tak 3-4dni. Mało!!! Może wrócą jeszcze czasy Nokii 6310 bez "i"
  0
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek pisze: 2006-01-16 14:56
  Pytanie do posiadaczy telefonu NOKIA 6230i co dzieje się z waszym wyświetlaczem po wyłączeniu telefonu. Czy wszystko od razu znika czy tak powoli a nawet nieraz wyskoczy jakaś pozioma kreska. Telefon kupiony 14.01.06 i coś takiego się dzieje z wyświetlaczem. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  grzeg_net pisze: 2006-02-05 15:00
  super fonik polecam go
  0
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2006-02-05 18:21
  Telefon godny polecenia , mimo ze posiada juz moze stary wyswietlacz tylko 65 tys kolorów , idealnie sprawdza sie w jako odtwarzacz Mp3 , korzystam także z klienta e-mail i GPRS w czasie gdy nie mam dostepu do netu i na Orginalnym Kablu DKU- 2 nigdy nie miałem problemów.Za niedługo pojawi sie nastepca 6230/6230i mowa tu o modelu 6233/6240 wiec czekam z niecierpliowoscią.Ja dla mnie telefon jest OK.Polecam !!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 19:05
  Lepsza jest 6230i.
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2006-03-11 23:54
  @kuba006- żałosne. . .
  0
 • Users Avatars Mini
  mark pisze: 2006-03-20 08:17
  kuba006 ty jesteś chyba jednym z tych zakompleksionych "fanów" SE co? To jest dopiero żałosne! Jaki ty wogóle prezentujesz poziom?? Nie potrfaisz normlanie napisać że ten telefon jest gorszy np od SE K700i i dlaczego? Wogóle śmieszy mnie ta cała "wojna" między posiadaczami telefonów Nokia a SE i byc może jeszcze innych. Dla mnie telefony dzielą sie na dobre i gorsze i tyle. Jeśli to dla Ciebie taki złom to po prostu go nie kupuj/ Czy ktoś ci karze? A jeśli chcesz komus ułatwić wybór to napisz
  0
 • Users Avatars Mini
  mark pisze: 2006-03-20 08:18
  dlaczego nie warto go kuipć i już. Pozdro posiadacz 6230i
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2006-04-04 22:31
  Kubusiu może powiesz nam- podasz jakiś konkretny argument dlaczego ten telefon to "złom" Bo narazie pokazujesz nam jaki jesteś dziecinny. Gryzie Cie to, że ten telefon chociaż jest starszy to jest lepszy od twojego bustwa K700. Tyle mam do powiedzenia, przemyśl moje słowa. Może pora dorosnąć ? Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2006-04-06 21:01
  Kolejny komentarz pokazujący twój poziom inteligencji i to jaki jesteś żałosny. . . Może do ku*wy napiszesz wręście konkretnie dlaczego K700 jest lepszy?! Miałem już nic nie pisać, ale niewytrzymałem i musiałem skomentować twe wypociny! . . .
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin2 pisze: 2006-04-07 02:44
  Szymon ten gosciu jest chory kuba udziela sie juz na forum motoroli e398 i tam też daje wszystkim do zrozumienia ze jego fon jest najlepszy na swiecie chyba rok na niego odkładał a ja mu mówie ze każdy ma swój gust a on znów ze k700 jest najlepszy szkoda gadac z tym faciem lepiej przemilczeć to co on pisze. A co do noki to kiedyś zastanawiałem się nad zakupem tego fonu ale wybrałem motke bo jest tańsza. Pozdro lol
  0
 • Users Avatars Mini
  MATI pisze: 2006-04-08 17:52
  Uzytkuje go od roku dla mnie ma prawie same zalety wszytsko co potrzebne na codzien.Wyswietlacz moze maly ale za to nie pobierajacy tyle mocy co wieksze znane z innych modeli. Karta pamieci to swietny pomysl czego np brakuje w Se K700i Dla mnie te telefon to smietanka telefonow za rozsadne teraz juz pieniadze Ogolnie wole Nokie6230nizK700i Mialem oba modele i ten model jest bardziej wszechstronny. I wazna kwesta badzo latwo zmienic obudowe a przy moim trzymaniu go w kieszeni z kluczami to wazne
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin2 pisze: 2006-04-09 23:20
  kuba lecz sie :) nokia jest lepsza zrozum to motka i se są podobne ale twój se nie ma szans z nokia. Pozdro :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2006-04-10 17:30
  Tylko 6230 i 6230i to prawie to samo, różnią się tylko wyświetlaczem (inna rozdzielczość), "i" ma troche zmienione menu (ładniejsze) i lepszy aparat (1 Mpix) i jeszcze ma inną obudowę, którą da się zamontować w 6230. "a k700i bije na łeb na szyje 6230 pod kazdym wzgledem !!..." Pod każdym, czyli?
  0
 • Users Avatars Mini
  tt pisze: 2006-04-10 22:03
  i tu ten IDIOTA się pojawił kuba006, z jego wypocin widać że ma ok. 12 lat i pewnie ma jakiegoś starego ericssona za 10 zł, a SE K700i to jego marzenie. Mądrzy ludzie nie ma co dyskutować z takim BARANEM niech sobie pisze sam ze sobą tak jak to się stało na forum motoroli E398. Pozdrawiam normalnych użytkowników nokii motoroli i sony ericssona.
  0
 • Users Avatars Mini
  tt pisze: 2006-04-11 00:15
  UWAGA !!! UWAGA !!! kuba006 to burak !!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  tt pisze: 2006-04-11 00:29
  kuba006 już każdy o tym wie !!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  tt pisze: 2006-04-11 19:53
  buraku leć szybko na test motoroli E398 ktoś coś na ciebie napisał
  0
 • Users Avatars Mini
  tt pisze: 2006-04-12 19:19
  dobry piesek przyleciał a teraz baw się sam
  0
 • Users Avatars Mini
  matin pisze: 2006-06-28 22:40
  Telefonik jest super, może tylko ten aparat nie jest najlepszy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawlo pisze: 2006-10-09 20:43
  Całkeim fajny :)))
  0