TOYA wprowadza nowy dekoder 4K - będą 2 programy w tej rozdzielczości

Drukuj
TOYA uruchamia nową telewizyjną platformę MAXX z odbiornikiem 4K
TOYA uruchamia nową telewizyjną platformę MAXX z odbiornikiem 4K

TOYA wprowadza kolejną wersję swojej platformy MAXX z obsługą 4K.

 

Platforma MAXX to wzbogacona wersja platformy 3G (trzeciej generacji).


Obie platformy 3G i MAXX dają możliwość tradycyjnego oglądania telewizji na żywo, korzystania z VOD, słuchania muzyki oraz przeglądania treści z Internetu na ekranie telewizora.


Pierwsze programy 4K w TOYA to FunBox UHD (poz. 200) oraz Ultra TV 4K (poz. 202).

 

Premierę platformy zaplanowano na listopad. Do końca roku zapowiadane jest wdrożenie funkcji Catchup TV na 7 dni, Startover (możliwość oglądania audycji od początku bez uprzedniego zaplanowania nagrania) i dodatkowo globalna wyszukiwarka pozycji dostępnych w całej platformie MAXX.


Odbiornik 4K to specjalnie zaprojektowany i wyprodukowany dla TOYA sprzęt pochodzący od koreańskiego dostawcy - firmy ARION. Jest on oparty na zaawansowanym middleware, amerykańskiej firmy TiVo i najnowszym chipsecie Broadcom (14000 DMIPS, 2GB RAM).

 

Posiada funkcje dynamicznej poprawy kontrastu i jasności w głównych standardach: HDR10, HLG i Dolby Vision. Dodatkowo wspiera WCG – Wide Color Gamut poszerzając przestrzeń barw oraz HFR – High Frame Rate – odświeżanie ramek wideo z prędkością aż 50 klatek na sekundę, co daje bardziej stabilny i płynny obraz.

 

Odbiornik może działać zarówno w sieciach IP (GPON) jak i HFC, w celu zapewnienia interaktywności posiada on wbudowany modem kablowy DOCSIS. Dla wygody użytkowników do odbiornika można podłączyć dedykowany dysk o pojemności 1TB z USB 3.0.


Przygotowania do wdrożenia nowej platformy trwały blisko 2 lata. – mówi Jacek Kobierzycki, Dyrektor Generalny TOYA.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0