Wyniki SpeedTest.pl we wrześniu - T-Mobile jest wciąż liderem

Drukuj
Wyniki SpeedTest.pl we wrześniu. Którego operatora wybrać?
Wyniki SpeedTest.pl we wrześniu. Którego operatora wybrać?

We wrześniu użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali prawie 2,8 miliona testów. Z czego 2 220 863 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 582 826 w aplikacjach mobilnych.

Ranking ogólny

Dwaj najszybsi operatorzy, tj. INEA i Toya, odnotowali znaczące wzrosty średnich prędkości danych. Ponadto INEA przekroczyła próg 150 Mbit/s. Natomiast Toya, której klienci już od miesiąca korzystają z komercyjnej wersji usługi TOYAnet 1000, pobierali dane ze średnią prędkością powyżej 140 Mbit/s. 

Internet mobilny

Wrześniowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarczany jest przez T-Mobile. Dalsze miejsca na podium zajęli Orange oraz Play. Przy czym różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami są niewielkie. Rozpiętość wyników pomiędzy 1 i 3 miejscem nie przekracza 1,6 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów wykonanych w roamingu krajowym, prowadzi Play.

LTE

Wszyscy operatorzy, którzy znaleźli się na podium odnotowali wzrosty średnich prędkości pobierania danych. Z kolei Plus, który znajduje się na 4 miejscu, odnotował spadek.

We wrześniowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce również zajmuje T-Mobile. Z kolei Orange i Play są na drugiej pozycji.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0