Orange zwiększył zasięg swojego internetu fiber

Drukuj
Orange Polska podpisał kolejną umowę o dostępie do sieci światłowodowej  Fiberhost
Orange Polska podpisał kolejną umowę o dostępie do sieci światłowodowej Fiberhost

Orange Polska podpisał kolejną umowę o dostępie do sieci światłowodowej  Fiberhost (INEA). Umowa jest rozszerzeniem dotychczasowej współpracy między firmami. Dostęp dotyczy sieci wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) i obejmie kolejnych 550 tys. gospodarstw domowych w kraju. Oznacza to, że korzystając z sieci światłowodowej, udostępnianej przez INEA usługi Orange Polska będą dostępne dla ponad miliona użytkowników.

Współpraca INEA i Orange Polska w zakresie otwartych sieci światłowodowych rozpoczęła się w 2017 roku. Wtedy operator uzyskał dostęp do sieci komercyjnych, czyli budowanych ze środków własnych INEA. Dwa lata później rozszerzono współpracę o infrastrukturę budowaną w ramach pierwszego i drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Teraz podpisana została kolejna umowa, na sieci powstające w ramach trzeciego konkursu POPC.

W zasięgu oferty światłowodowej Orange Polska jest 4,6 mln gospodarstw domowych.

Dzięki wszystkim podpisanym umowom Orange Polska uzyskał dostęp do niemal całej otwartej sieci światłowodowej pod marką Fiberhost, która zasięgiem obejmie docelowo ponad milion gospodarstw domowych w całej Polsce.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0