Huawei Cloud PC 2.0 - dostęp do wirtualnego PC ze smartfonu Huawei

Drukuj

W zeszłym tygodniu w Rzymie odbyła się konferencja Huawei European Innovation Day 2018. Huawei na tego typu konferencjach promuje siebie, jako najlepszego partnera do wdrażania w Europie najnowszych rozwiązań IT. Chiński dostawca walczy także o kontrakty na 5G, które europejscy operatorzy będą podpisywać w najbliższych miesiącach i latach.

Informowaliśmy już także o rzymskich zapowiedziach wprowadzenia do Europy 5 nowych usług Huawei dla rynku masowego.

Huawei chce w Europie zarabiać na 5G i rozwiązaniach z zakresu Internet of things, chmury i sztucznej inteligencji.

Za sprawą 5G możliwe jest budowanie inteligentnych miast, w których np. śmietniki nie są opróżniane rutynowo i zawsze w tej samej kolejności, a tylko wówczas, gdy się zapełnią. Super niskie opóźnienia i wspieranie prędkością przemieszczania do 500 km/h to podwaliny dla autonomicznych pojazdów komunikujących się nie tylko z innymi samochodami, ale z całą infrastrukturą miasta. Możliwe będzie także bezpieczne zdalne prowadzenie pojazdów.

Przed budynkiem, w którym odbywała się konferencja, znajdowały się zdalnie sterowane samochody. Kierowało się nimi za pomocą gogli VR i kierownic z pedałami znanymi z konsol i gier komputerowych. Chętni mogli sprawdzić jak małe jest opóźnienie transmisji obrazu z kamery do gogli VR.

Można było także na żywo oglądać obraz 360 stopni z kamery drona. Rozglądanie się na boki było realizowane bez opóźnień.

Dzięki finalnemu 5G możliwe stanie się strumieniowanie na smartfony gier w najwyższej jakości, renderowanych po stronie serwerów.

Do bardziej poważnych zastosowań zaliczyć można wynajmowanie mocy obliczeniowej w postaci stacji roboczych o określonych przez klienta parametrach. Huawei ma do tego celu gotowe rozwiązanie - Huawei Cloud PC 2.0. Na naszych smartfonach będziemy mieć dostęp do „wirtualnego” komputera PC. W zależnie od potrzeb będziemy mogli dokupować jego moc np. lepszą kartę graficzną lub większy dysk. Huawei Cloud PC 2.0/Fussion Access ma zapewniać bezpieczeństwo danych, skalowalność, a także dostępność naszego mocnego PC z wielu różnych prostych terminali np. smartfonu, najtańszych laptopów lub prostych, dedykowanych terminali z myszką i klawiaturą.

Huawei w Europie ma 1600 partnerów przemysłowych, ponad 200 europejskich ekspertów i jest obecny na ponad 180 uczelniach. Chiński producent bierze udział w 230 projektach i jak dotąd zainwestował 63 miliony euro w 100 europejskich uniwersytetów. Dane wszystkich klientów z poza Chin przechowywane są na niemieckich serwerach.

Globalnie Huawei inwestuje rocznie od 15 do 20 miliardów dolarów w badania i rozwój.

 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0