Grupa Kulczyk Investments rozbuduje centrum danych w Poznaniu

Drukuj
Beyond.pl rozpoczął rozbudowę kampusu w Poznaniu
Beyond.pl rozpoczął rozbudowę kampusu w Poznaniu

Beyond.pl inwestuje w rozbudowę kampusu Data Center w Poznaniu. Centrum zwiększy moc z 8MW do 42MW, a jego powierzchnia powiększy się niemal 4-krotnie.

Powierzchnia całkowita brutto urośnie z obecnych 12 tys. do 45 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji będzie to jedna z największych w centralnej Europie powierzchni kolokacyjnych.

Zdaniem przedstawicieli operatora, dodatkowym atutem jest też Poznań – świetnie skomunikowany z Berlinem i Warszawą oraz posiadający wysoko wykwalifikowaną kadrę IT. Lokalizacja przekłada się  na możliwość zoptymalizowania szybkości przesyłu danych. W przypadku Warszawy i Berlina są one takie same i wynoszą zaledwie 4 milisekundy.

Przedstawiciele spółki deklarują, że neutralny komunikacyjnie kampus zapewniający łącza do ponad 20 operatorów telekomunikacyjnych, będzie spełniał wysokie standardy w obszarze bezpieczeństwa i oferował mix poziomów Rated, od 3+ do 4. Co to oznacza w praktyce? Zlokalizowany na terenie kampusu budynek Data Center 2 to jedyny obiekt w Unii Europejskiej posiadający najwyższy standard Rated 4 ANSI/TIA-942. Zasilanie i chłodzenie serwerowni jest w pełni redundantne, a jej sposób funkcjonowania jest poddawany okresowym audytom niezależnej organizacji ANSI. Dzięki temu, Beyond.pl może zapewnić dostępność usług do najwyższego poziomu 99,9999% w skali roku. Z kolei nowe obiekty na terenie kampusu będą spełniały poziom co najmniej Rated 3+. 

Kampus w całości jest i pozostanie zasilany energią ze źródeł odnawialnych. Już w tej chwili serwerownia Data Center 2 to jeden z najbardziej energooszczędnych obiektów przetwarzania danych w Polsce. Przy pełnym wykorzystaniu mocy osiąga poziom PUE 1.2, podczas gdy średnia wartość tego parametru na polskim rynku wynosi aktualnie 1.4 - 1.6.

Rozbudowa Beyond.pl, której głównym akcjonariuszem jest Grupa Kulczyk Investments, to największa inwestycja ogłoszona na polskim rynku data center po zapowiedzianych projektach Google i Microsoft.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0