5G za darmo dla użytkowników Plusha

Drukuj
5G dostępna dla użytkowników Plusha
5G dostępna dla użytkowników Plusha

Od 18 czerwca klienci abonamentowi Plusha będą mogli korzystać z sieci 5G uruchomionej przez Plusa na częstotliwości 2,6 GHz TDD.

Przez pierwsze miesiące dostęp do transmisji danych w 5G na warunkach promocyjnych otrzymują wszyscy użytkownicy ofert Plush Abonament i Plush Internet, którzy znajdują się w zasięgu 5G i posiadają odpowiedni smartfon lub router. 

Maksymalna prędkość technologiczna sieci to 600 Mb/s. Dla użytkowników Plusha dostępne są także smartfony i routery obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz, a ich portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane. 

Kolejne kroki na drodze technologicznej rewolucji

Umożliwienie abonentom Plusha korzystania z sieci najnowszej generacji to kolejny krok w stronę jak najszerszego upowszechnienia technologii 5G. W zasięgu pierwszej w Polsce szybkiej sieci 5G znajduje się obecnie 900 tys. osób. Jednocześnie trwają już prace nad budową 5G w kolejnych miejscach. W ramach drugiej fazy wdrażania 5G, realizowana jest instalacja ponad 600 nadajników zlokalizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach, obejmujących zasięgiem ponad 2 mln osób. Znaczna część stacji powstanie do końca tego roku, a koniec drugiej fazy wdrażania sieci najnowszej generacji planowany jest na pierwsze miesiące 2021 r. Tym samym już w przyszłym roku z 5G będą mogły korzystać ponad 3 miliony osób. 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0